Я серед інших. Моє оточення

Тема: Я серед інших. Моє оточення

Мета: формування вміння уважно ставитись до оточуючих, набуття конструктивних форм поведінки.

Хід заняття

  1. Вправа «Здрастуй!»

Звучить музика. Учасники об’єднуються в пари.

Партнерам пропонується привітатися один з одним:

  • подаючи праву руку, потім ліву;
  • привітатися тільки пальчиками;
  • привітатися мізинцями;
  • направляючи свою руку дуже повільно;

  • направляючи свою руку дуже швидко, ще швидше;
  • направляючи свою руку немов би через велику напругу;
  • направляючи свою руку немов би через густий туман;

– привітайтеся, переплітаючи лікті;

– привітайтеся, переплітаючи шиї;

  • привітайтеся так, як
    ви вітаєтесь звичайно.

     

  1. Вправа «Сгаffiti».

    Мета: дана гра дає дітям можливість виразити свої почуття і погляди в психологічно безпечній атмосфері. В той же час діти можуть познайомитися з різними думками в класі.

    Обладнання: фломастери, шість листків ватману, зверху кожного листка
    написати фрази:    

  • Що я люблю?
  • Що я хочу знати?    
  • Чого я хочу навчитися?
  • Що мене лякає?
  • Найпрекрасніші миттєвості…
  • Що для мене

    Інструкція: розбитися на групи (3-4). Кожна група збирається кругом біля парти. На кожному столі один листок ватману, на якому написана одна фраза. У кожної групи є 5 хвилин, щоб записати на листку свої думки. Або відповіді на запитання. Записуйте свої думки коротко. Писати на листку треба всім

     

    одночасно до тих пір, поки я не скажу: “Закінчили!” Тоді передаємо свій листок другій групі, а самі берети листок, у сусідній групі… Спочатку ви можете прочитати, що написали представники іншої групи, а потім напишіть, що ви самі думаєте. Продовжувати дану процедуру треба до тих пір, поки кожна група не висловиться по всім шести питанням. Потім кожна група одержує лист і обговорюють, що найбільше при читанні кидається в очі.

     

    Аналіз вправи:

    • Яка тема для вас була найцікавішою?
    • На яку тему відповіді різноманітні?
    • Який надпис тобі сподобався більше всього?
    • Який надпис ти не зрозумів?
    • Що тобі більше сподобалось — писати надписи чи читати їх?

     

     

  1. Релаксація «Сонечко і хмарка».

Ведучий пропонує сісти якомога комфортніше, зробити глибокий вдих і видих. Відчути, як з кожним вдихом і видихом хвиля спокою покриває тіло … Уявити, що знаходишся на березі моря, сонце світить яскраво, шепоче лагідний вітерець. Але вмить сонечко сховалося за хмарку, відчувається свіжість. Треба напружитися для того, щоб розігрітися. Сонце знову з’явилося, стало дуже спекотно. Тебе розморило сонечко, розслабилось усе тіло, руки, ноги …

 

  1. Обговорення заняття.
завантаження...
WordPress: 22.88MB | MySQL:26 | 0,315sec