Я – образ

Тема.
« Я – образ»


Мета: ознайомити дітей з основними складовими « я – образу»;

формувати у них мотивацію на самопізнання.

 

Хід заняття

 

І. Організаційний момент.

 

ІІ. Налаштування на роботу

 

Вправа « Імпульс».

Діти сидять у колі або стоять, узявшись за руки. Психолог подає сигнал – тисне руку дитини, що стоїть поруч, а та, зокрема, передає сигнал іншій ( потискує руку сусідові). Таким чином сигнал має обійти коло.

 

ІІІ. Основна частина.

 

Читання казки « Про чарівні люстерка».

В одному королівстві у сім’ї рибалки народилася маленька дівчинка. Перед її народженням у королівство приблукала нікому не знайома старенька бабуся у старій залатаній одежині. Уночі лише у хижі рибалки горіло світло. Там чекали народження дитини. І саме у цю хижу постукала старенька і попросилася переночувати

– Що ж! – сказав рибалка. –У нас тісно і пахне рибою. До того ж ось-ось повинна народитися дитинка. Утім, не можна старенькій жінці ночувати на вулиці. Заходьте, знайдемо і для вас місце.

– Спасибі тобі, – сказала старенька. – Добра людина ніколи не шукає подяки, але завжди знаходить її. Твоя дочка буде щаслива у житті. Із цими словами старенька зайшла до хати і рибалка постелив їй біля печі. Під ранок на світ народилася маленька дівчинка, і батьки назвали її Карі. Старенька подивилася на маленьку дитину і сказала батькові:

– Я хочу зробити твоїй донечці подарунок, і подала йому три маленькі люстерка. – Ці люстерка чарівні ,- сказала вона. – Але в чому їх чари – вона дізнається, коли виросте.

Рибалка подякував старенькій і коли вона пішла, подивився в кожне з них, але всюди побачив тільки своє бородате обличчя. Рибалка знизав плечами і заховав люстерка на поличку…

Минуло шістнадцять років. Рибалка і його дружина забули про подарунок, що був зроблений невідомою старенькою їхній донечці Карі в день її появи на світ. Маленька Карі виросла і стала прекрасною дівчиною. Вона дуже любила веселитися, ошатно одягатися, милуватися своїм відображенням у старому дзеркалі, що вже тріснуло. Треба сказати, що Карі не дуже любила клопотатися в господі й допомагати батькам.

Якось біля берега, навпроти хатини рибалки, кинув якір великий і красивий корабель. Од корабля відійшла шлюпка і пристала до берега. На пісок зійшла людина в багатому вбранні, капелюхах з яскравим пір’ям і шаблями на боці. Видно було, що це знатні вельможі. Серед них був високий і красивий юнак з розумними і трохи сумними очима. Рибалки вийшли на берег зустрічати незвичайних гостей. Карі стояла трохи віддалік у натовпі дочок рибалок. І коли поглянула на прекрасного юнака, серце її завмерло. ЇЇ батько як старший серед рибалок поштиво наблизився до них.

  • Вітаємо вас, хоробрі і працьовиті рибалки! – сказав високий юнак. – Я принц Агор, приплив сюди зі своїми супутниками за велінням моєї матері – королеви і чарівниці. Вона наказала мені саме у вас, серед ваших дочок знайти собі наречену.
  • Ласкаво просимо! – відповів старший рибалка. Серед наших дочок багато прекрасних дівчат. Вибирай будь-яку з них. Кожна вважатиме за честь стати нареченою принца з далекої країни.

    Принц і вся його свита поселилися у рибальському селищі. Щодня принц Агор ходив по домівках, знайомився з дочками рибалок, робив їм подарунки, був дуже ввічливим і добрим, але очі його залишалися сумними. ( далі буде).

     

    ( Запитання дітям до прочитаного фрагменту казки )

    1. Як називається казка?

    2. Як звати головну героїню казки?

    3. Яка незвичайна подія відбулася в день її появи на світ?

    4. Що сказав рибалка старенькій?

    5. Що вона відповіла?

    6. Якою стала Карі через 16 років?

    7. Що сталось у рибальському селі?

    8. Як звати принца?

    9. Для чого він зі своєю свитою прибув до рибалок?

     

    Фізкультхвилинка

    Вправа-гра « На березі моря» .

    Мета: навчити дітей виражати радість і задоволення, налаштувати на цікаву для них роботу.

    Перебіг вправи-гри: маленькі хвильки набігають на берег і знов відкочуються назад. Хороше бавитися водичкою – вбігти у неї по кісточки, здійняти бризки, знову вибігти на теплі від сонця камінчики і побавитися з ними. Хочете купатися? Похлюпайтеся трішечки на мілині, щоб відчути, як приємно огортає тіло прохолодна вода. Трішки змерзли? Нумо знову на пекуче сонечко.

     

    1. Гра « Ланцюжок слів». Утворивши коло, по черзі розповідаємо про те, що ми робимо вранці. Одна дитина говорить, інша повторює ці слова і додає своє, наприклад: прокидаюся, вмиваюся, чищу зуби, одягаюся, снідаю, дякую мамі, цілую всіх рідних і йду в школу, зустрічаюся з друзями, співаємо, навчаємося, танцюємо, граємось, трудимось.

     

    Бесіда:

    • Що ще ви робите, аби зберегти здоров’я: обливаюся холодною водою, лягаю спати одразу ж після казки.
    • Дуже добре! Якщо лягати о 9 годині, прокидатися рано, то заспокоюється нервова система. За цей час тіло і мозок відпочиває.

       

      Запам’ятайте:

    • ніколи не треба переїдати;
    • частіше пийте чай із трав;
    • їжте цибульку, часничок;
    • не мийтеся дуже гарячою водою;
    • улітку ходіть босоніж, зв’язок із землею захищає від хвороб, що чекають зимою;
    • не їжте всухом’ятку, їжа має бути рідкою і теплою;
    • ніколи не пробуйте палити цигарки, адже тютюн – убивця.

      Діти! Дотримуючись цих правил, ви зможете прожити довге і щасливе життя.

       

      ІУ. Підсумок заняття

    • Як ви сьогодні почувалися?
    • Як ви дізналися, що вам було весело?

    ( Прощання: подаруймо один одному усмішку).

завантаження...
WordPress: 22.89MB | MySQL:26 | 0,539sec