Я неповторний та індивідуальний

Тема: Я неповторний та індивідуальний

Мета: розвиток емоційної сфери, формування уміння розрізняти емоції; закріплення впевненості в собі; формування позитивного ставлення до ровесників.

 

Хід заняття

 

 

  1. Рухлива гра «Море хвилюється».

Мета:
визначення емоційного стану й передача його невербальними засобами; краще знайомство з учасниками групи; створення позитивного емоційного фону; корекція нетерплячості.

Клас обирає ведучого, який повертається спиною до інших і вимовляє слова: «Море хвилюється раз». На рахунок «три» школярі повинні завмерти в незвичайній позі. Ведучий по черзі підходить до кожного учасника гри, включає його й намагається відгадати, кого й у якому емоційному стані він зобразив. Потім кожен гравець сам пояснює, що він хотів зобразити. При цьому клас обов’язково аналізує виразні невербальні засоби передачі образу (міміка, погляд, жести, положення тулуба, стиснуті кулаки тощо), оцінює наскільки вдалим був цей вибір.

Гра вчить розрізняти й читати емоційний стан інших людей, адекватно передавати свій стан. Гра також коригує нетерплячість, виховує стриманість. Керівникові групи варто звернути увагу на те, страшних, агресивних чудовиськ чи слабких, зляканих тварин зображували учасники групи.

 

 

  1. Вправа «Сипучий пісок».

Ведучий пропонує пригадати ситуацію, яка засмутила дитину, і спробувати усвідомити, чому все так сталося. Далі – змінити свою звичну реакцію і сказати «сипучий пісок». Ці слова виражають зациклювання на емоції. Якщо ми зациклюємося на почутті злості, то не можемо з нього вибратися, як із сипучого піску. Коли ми скажемо чарівну фразу, то одразу ж нагадаємо собі це і усвідомимо, що треба щось змінити.

 

 

 

  1. Вправа «Світе мій, люстерко скажи …».

Усі школярі поділяються на пари. Один запитує іншого: «Світ мій, люстерко, скажи та всю правду розкажи. Чи я у світі всіх миліше, красивіше та біліше?», а другий відповідає: «Ти без сумніву чарівна. Ти …» – далі він каже те, що знає про свого партнера.

 

 

  1. Гра «Місток».

Ця вправа – взаємодія в парах. На підлозі малюють дві паралельні лінії на відстані 30 см – це міст. Під ним – річка. З різних боків до моста одночасно підійшли дві особи. Їм треба зрозуміти один одного без слів і розійтися на вузькому місточку. Наступити на лінію – означає зірватися вниз.

Вправа передбачає роботу партнерів у парах. Після цього обговорюють, з ким із партнерів кожен почувався надійно і впевнено.

 

 

  1. Гра « Чарівна зірка».

    Психолог розповідає дітям історію: «Колись, дуже давно, жила на світі Зірка, їй було прикро, що на неї ніхто не звертає уваги, і вона вирішила піти до мудреця. Прийшовши, вона запитала: «Чому мене не помічають?» Чаклун відповів на це, що світло зірок гасне, коли поряд є сонце, і запропонував їй жити на небі, з’являючись лише вночі. Він також попередив, що там холодно й страшно. Але Зірка нічого не злякалась, і чаклун за її хоробрість за її бажання дарувати людям світло, зробив подарунок: не одна Зірка стала жити на небі, а багато-багато нових зірок з’явилися там, щоб їй не було самотньо. Та щоб навіки зберегти пам’ять про Зірку, мудрець подарував кожній людині її дочку — маленьку зірочку». Далі психолог просить відгадати, де ж ці зірочки? (У кожному з нас.)

    Тому мені б хотілося, щоб ви підійшли сюди і створили одну велику зірку. Станьте в коло. Зробіть коло таким тісним, щоб, коли кожний з вас протягне руку до середини кола, створилася зірка. Ця зірка дуже тепла, тому що вона готова дарувати своє світло, зігріваючи сяйвом своєї доброти всіх навкруги. Кожен з вас має своє особливе світло, але

     

    кожен з вас також приймає й світло інших. Всі разом ви склали одну велику зірку, світло якої набагато яскравіше, ніж кожного окремо. А тепер покажіть мені, як ваша чудесна велика зірка повільно рухається на небі (діти пересуваються маленькими кроками під музику).

     

     

    1. Обговорення заняття.
завантаження...
WordPress: 22.87MB | MySQL:26 | 0,364sec