Я і мої здібності

Тема. «Я і мої здібності»

Мета: формувати розумову сферу дитини; розвивати пізнавальний інтерес, прагнення до успіху; ввести в активний словник дітей поняття: сприйняття, аналіз, синтез, мислення.

 

Хід заняття

І. Організаційний момент

 

ІІ. Налаштування на заняття

Вправа «Сонечко». Діти стають у коло, піднімають руки до сонечка, підводяться навшпиньки, тягнучись до нього, насолоджуючись теплими промінчиками. Сонечко дарує кожному по веселому, грайливому зайчику, який притуляється до грудей і випромінює світло.

 

ІІІ. Робота за темою

Вступне слово психолога. Ви знаєте, як людина думає? Лікар, щоб допомогти людині, робить операцію. І наша думка також робить мисленнєвих операцій. Основні, най головніші дві: аналіз і синтез. Разом вони дають третє – мислення!

(Входять помічники психолога у костюмах).

Діти, погляньте, хто це до нас прийшов, такі цікаві супутники… Давайте розпитаємо їх. Ти хто такий? Розкажи нам, що ти хочеш, умієш і що ти можеш?

Аналіз. Я можу відповісти на запитання: Як? Звідки? Чому?

Я – Аналіз, допоможу будь – коли і будь – кому.

Мислення – завжди друг вірний,

Хочу я про все дізнатись,

В кожній ляльці і машинці

допоможу розібратись.

Ти, Аналіз ?! Дітки, хай не лякає це вчене слово, аналіз. Ви робили його ще тоді, коли були зовсім маленькі. Вам дарували на свято нову машину. А ви розбирали її на частини, аби зазирнути, що там усередині. Розбирали її на колеса, кабіну, кузов або, якщо це лялька, на ніжки, ручки, голівку – це і є аналіз. Уже тоді ви аналізували, вивчаючи частини тіла ляльки. Ну, а хто поруч з тобою, Аналізе? Зізнавайся, що ти вмієш робити?

Синтез. (Звертається до Аналіза)

Завжди йду поряд з тобою,

Мій розумний, любий брате!

Синтез – вірний твій супутник,

Все я зможу об’єднати!

Все разом скласти,

Все зберу, все підсумую

І на думку – на поличку

Всю роботу покладу я.

Ну, а Синтез, дітки, робили вам наші татусі: ручки, і ніжки, і голівку – усе це зробив татусь в одне ціле, щоб ваша лялька була ціленькою, як спочатку. Або татусь зробив в одне ціле машинку. А взагалі синтез ви також робили, коли насаджували на стержень кільця пірамідки. З окремих кілець виходила красива одна піраміда.

Двоє вірних друзів Аналіз і Синтез подарували нам Мислення. Професор Мислення дуже розумний. Він цікавиться всім на світі й усюди шукає знання. Коли йому вдасться здобути якісь знання, він складає їх у королівську Скарбничку Пам’яті.

Діти, де знаходиться наша Скарбничка Пам’яті? (Діти відповідають.)

Правильно, мозок дає можливість нам запам’ятовувати і думати. Він керує нашим розумом і тілом, нашими рухами, діями, голосом, усіма нашими органами. Дітки, у Мислення є розвідник, Який усе бачить, чує, відчуває, про все, що відбувається, повідомляє професору Мислення, надає інформацію для роздумів. Цього розвідника знаєте як звати? Сприйняття! Це наші очі, вуха, ніс, язик.

Чи було б життя на землі без сприйняття? Це було б життя у темноті. Ти таке чудове, Сприйняття, розкажи нам про себе.

Сприйняття. Я – як фотограф,

Бачу все – й фотографую,

Я по – своєму фіксую.

Ще й до того добре чую

Й язиком не смакую.

Діти. Усі ми також по – різному сприймаємо, у кожного з нас свій Внутрішній Світ, своє особливе королівство. Наука психологія – це наука про що? – про душу або про Внутрішній Світ людини. Ця наука і хоче дізнатися, що ж відбувається у Королівстві Внутрішнього Світу. По – іншому Внутрішній світ називають психікою. Колись давно люди придумали цим особливим явищам назву – сприйняття, пам’ять, мислення, воля, почуття тощо.

Отже, ми з вами дослідили, що все в живій психіці розпочинається з сприйняття. Хочете знати, яка незвичайна пригода трапилася із нашим Сприйняттям і його друзями? Слухайте уважно. Повернемося до казки.

Висновок: бачиш, Драконе, ти сильний, що ніяка сила не переможе розум.

Усім діткам бажаю, аби супутниками у вашому житті були і розум, і добро.

ІV. Підсумок заняття.

завантаження...
WordPress: 22.88MB | MySQL:26 | 0,307sec