Взаєморозуміння з протилежною статтю

Мета: набуття досвіду взаєморозуміння при спілкуванні з людьми протилежної статі.
Вправа 1. Постановка жесту
Розбийтеся на пари «хлопець – дівчина». Встаньте в дві шеренги обличчям один до одного посередині кімнати. Один з вас (визначте відразу, хто це буде) робить різні рухи руками, а напарник буде повторювати ці рухи, начебто відображення. Жести можете робити самі неймовірні, але починайте, все-таки, з відносно простих. Отже, один з пари виконує самі різні рухи, а напарник повторює, «відбиває» ці рухи як у дзеркалі. По команді ведучого «Стоп» – усі зупиняються, завмирають, ведучий знаходить того, у кого відображення вийшло зовсім не схожим і передає свої права ведучого цьому учаснику. Він і буде продовжувати гру.
Вправа 2. Побачення
Грають двоє – Він і Вона. Імітується ситуація запізнення на побачення Завдання одного партнера – переконливо пояснити своє запізнення, другого – зрозуміти і пробачити.
Вправа 3. Взаємні презентації
Зараз ми розіб’ємося на пари «хлопець – дівчина». Дається десять хвилин на те, щоб ви розповіли один одному про себе якнайдетальніше, адже ви маєте представляти свого партнера групі. Намагайтеся одержати якнайбільше різнобічної інформації про свого партнера Хотілося б, щоб в самопрезентації було відображено наступні найважливіші питання:
Що я ціную в самому собі?
Предмет моєї гордості?
Що я вмію робити найкраще?
Після цього організується робота в парах. Через десять хвилин ведучий дає додаткові інструкції: презентації будуть відбуватися в такий спосіб: один із членів пари сидить на стільці, другий стає за його спиною, поклавши першому руки на плечі. Той що стоїть, буде говорити від імені сидячого, називаючи себе ім’ям свого партнера. Протягом однієї хвилини – точно однієї хвилини, не більше і не менше! – той що сидить, говорить, граючи роль стоячого. Рівно через хвилину я перерву монолог, якщо хтось закінчить раніш, ми будемо мовчати, поки не мине відведена на виступ хвилина. Таким чином, ваше завдання – побудувати свою презентацію так, щоб вона тривала точно шістдесят секунд. Після цього будь-який член групи – і я в тому числі – має право задати виступаючому будь-які запитання, на які той повинен відповідати також від імені сидячого. Зрозуміло, що ви можете і не знати щирої відповіді на задане питання, тому вам потрібно зрозуміти, відчути, як відповів би ваш партнер. До речі, той, кого презентують, не може втручатися, і змушений буде увесь час мовчати.
Питання, що задають учасники групи і ведучий виступаючому, починаються зі звертання до нього по імені людини, яку він презентує, і можуть стосуватися самих різних тем, наприклад:
Які якості ти найбільше цінуєш у людях?
Що ти вважаєш самим огидним?
Чи є людина, що вплинула на твоє життя? Хто вона?
Назви твоє саме заповітне бажання.
Чого б тобі хотілося домогтися в житті? І т.п.
Вправа завершується обговоренням почуттів і думок учасників. При цьому важливо приділити увагу здатності «вжитися» в іншу людину настільки, щоб домислити відсутню інформацію. Можна використовувати наступні запитання:
Оціни успішність твоєї презентації свого партнера.
– Чи вдалося твоєму партнеру вірно викласти відомості про тебе?
– Чи вийшло у твого партнера стати твоїм двійником?
– Чи правильно він угадав відповіді, що давав від твого імені?

завантаження...
WordPress: 22.87MB | MySQL:26 | 0,315sec