Взаємодія регуляторних систем організму

Тема: Взаємодія регуляторних систем організму.

Мета: Сформувати поняття про  взаємозв’язок нервової та ендокринної регуляцій  в  організмі людини, про узгодженість регуляції функцій в організмі.

Розвивати вміння учнів працювати із підручником.

Виховувати увагу, вміння порівнювати, любов до інтелектуальної праці.

Тип уроку: комбінований.

Форми і методи: словесні, наочні, елементи інтерактивних технологій.

Терміни і поняття: нервова регуляція, ендокринна регуляція, стрес.

Обладнання: Таблиця , слайди, науково-популярна література.

            Девіз уроку:

  Мистецтво навчання не потребує нічого

                                                                          іншого, ніж умілий розподіл часу.

Ян. А. Колинський

 

Хід уроку

І.       Організаційний моменти.

Подаруй комплемент.

“Побажайте, будь-ласка, один одному успіхів”.

 

ІІ.      Актуалізація опорних знань.

Вправа “Ти мені, я тобі”.

(Учитель ставить запитання по попередній темі, називаючи учня, що відповідатиме. Учень, який відповів має право назвати того, хто відповідатиме на нього. Вправа триває до тих пір, поки будуть не повторені основні ключові питання попередньої теми).

 

ІІІ.    Мотивація навчальної діяльності.

ІV.    Представлення теми і мети уроку.

(Монітор комп’ютера).

  1. Схема взаємозв’язку  нервової та ендокринної регуляцій функцій організму (на прикладі вуглеводного обміну).
  2. Що таке стрес?
  3. Якими бувають реакції нервової системи людини на дію стрес – факторів?
  4. Який вплив на організм людини мають нікотин, алкоголь та інші наркотичні речовини?

 

  1. Як захистити свій організм від стресогенних чинників?

 

V.      Надання необхідної інформації.

 

Що таке стрес? Та  якими бувають реакції нервової системи людини на дію стрес – факторів?   Схема стресу (на слайді)

 

 

VІ.    Інтерактивна вправа.

1. Метод «Дискусії»

  1. Гормони інсулін та адреналін протилежно діють на вуглеводний обмін організму. Як це позначається на сталості внутрішнього середовища..

2. Повідомлення учня на тему: «Який вплив на організм людини мають нікотин, алкоголь та інші наркотичні речовини?»

3. Метод «Мікрофона».

Як захистити свій організм від стресогенних чинників?

VII. Рефлексія:

Заповніть кросворд  «Регуляція функцій»

 

  1. Високоспецифічні біологічно активні речовини, які здійснюють свій вплив далеко від місця синтезу.
  2. Кінцеві структури чутливих нервових волокон, які сприймають подразнення і перетворюють його енергію на нервовий імпульс.
  3. Вищий центр регуляції вегетативних функцій, ділянка проміжного мозку, яка розташована біля основи мозку.
  4. Частина нервової системи, яка забезпечує різноманітні рухи у відповідь на подразнення, сприйняті органами чуттів.
  5. Речовина мозку, що складається з нервових волокон.
    1. Відділ головного мозку, у якому локалізуються дихальні, травні, серцево-судинні центри.
    2. Відросток, що передає імпульси від тіла нервової клітини до інших нерво­вих клітин.
    3. Відростки, які сприймають і передають інформацію до тіла нервової клітини.
      1. Частина нервової системи, яка забезпечує регуляцію вегетативних функцій організму.
      2. Відділ головного мозку, де розміщені підкіркові центри зору, слуху, м’я­зового тонусу.
      3. Основний структурний і функціональний елемент нервової системи.
        1. Реакція  організму  на  зовнішнє  або  внутрішнє   подразнення  при  участі нервової системи.
        2. Речовина мозку, що складається з тіл нейронів.
          1. Відділ головного мозку, який регулює рівновагу тіла, координацію рухів і підтримання тонусу м’язів.

 

VІІІ. Підсумки уроку

Домашнє завдання.

Опрацювати текст підручника по темі.

Поясніть, як здійснюється взаємозв’язок нервової і гуморальної ре­гуляцій.

 

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

72 Взаємодія регуляторних систем організму. (140.7 KiB, Завантажень: 35)

завантаження...
WordPress: 22.9MB | MySQL:26 | 0,499sec