Взаємодія лугів з солями

Тема: Взаємодія лугів з солями.

Мета: Ознайомити учнів ще з однією властивістю лугів, це взаємодія з солями; продовжувати розвивати навики та вміння при складанні хімічних рівнянь.

Обладнання: FeCl3, NaOH, CuSO4, пробірки.

Тип: комбінований

Девіз: Дерево науки всім своїм корінням пов’язане з практикою (А.М. Нєсмеянов).

Хід уроку

І. Організаційний момент.

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

Самостійна робота.

І- варіант

1) Яка група атомів спільна для речовин класу основ? Яка її властивість? Від чого залежить кількість таких груп у основі?

2) Які з речовин, що їх формули перераховані нижче, реагують з хлоридною кислотою?

Cu, CuO, Cu(OH)2

3) Чому зберігаючи їдкі луги (КОН) у банках, треба їх старанно закривати, щоб не потрапляло повітря? Які зміни можуть статися з лугом. Напишіть рівняння реакцій.

4) Обчисліть масу солі, що утвориться при взаємодії 40г Cu(OH)4,з хлоридною кислотою.

ІІ- варіант

1)Які речовини називаються лугами? Як дізнатися чи це луг не проводячи експерименту?

2) Які з речовин, що їх формули перераховані нижче, реагують з хлоридною кислотою?

Hg, MgO, Mg(OH)2.

3) Чому зберігаючи їдкі луги (Na(OH)) у банках, треба їх старанно закривати, щоб не потрапляло повітря? Які зміни можуть статися з лугом. Напишіть рівняння реакцій.

4) Обчисліть масу солі, що утвориться при взаємодії 40г Mg(OH)2,з хлоридною кислотою.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

Учитель. Ми з вами знаємо 4 класи неорганічних сполук. Перерахуйте їх (кислотні оксиди, кислоти, основи, солі). То з речовинами якого класу вступають в реакцію луги? Який у нас ще залишився клас?

Отже, сьогодні ми з вами розглянемо, що утворюється при взаємодій лугів з солями.

Проведемо такий дослід .Відкриваємо ППЗ«Віртуальна хімічна лабораторія» 8кл демонстрація 8.18.

Візьмемо розчин CuSO4 і доллємо NaOH. Що ми спостерігаємо? (випадає осад голубого кольору). Це свідчить про те, що пройшла хімічна реакція. Попробуємо скласти рівняння реакції, але для цього пригадаємо які реакції називають реакціями обміну. (учні дають визначення і складають рівняння реакції. Один учень біля дошки).

Тепер скажіть які речовини утворюються в результаті реакції (сіль, вода). Отже, формулюємо правило: При взаємодії лугу зі сіллю утворюється нова сіль і нова основа.

Давайте проведемо реакцію між FeCl3 і NaOH. Відкриваємо ППЗ«Віртуальна хімічна лабораторія» 8кл демонстрація 8.18.

Що спостерігаєте? Складаємо рівняння реакції. (учні пояснюють і знову роблять висновки).

IV. Закріплення.

Гра «Хто швидше і правильніше». Закінчити рівняння реакцій і вказати тип її

CrCl3+KOH=

AlCl3+ NaOH=

FeSO4+KOH=

2. Розв’яжіть задачу.

Обчисліть, яку масу NaOH треба взяти, щоб прореагувало 10 г алюміній хлориду?

V. Підсумок уроку.

Оцінювання роботи учнів на уроці.

VI. З/д Опрацювати матеріал «Хімічні властивості основ»  взаємодія з солями. Виконати завдання.

1.Як здійснити такі перетворення:

а) Ca → CaO → Ca(OH)2→ CaCl2

 

CaCO3

б) Mg→MgCl2→ MgSO4

 

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

28 (14.2 KiB, Завантажень: 18)

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

у 28 (59.5 KiB, Завантажень: 7)

завантаження...
WordPress: 22.92MB | MySQL:26 | 2,373sec