Взаємодія екологічних факторів. «Закон толерантності» Шелфорда

Тема : Взаємодія екологічних факторів . « Закон толерантності» Шелфорда

Мета : повторити суть поняття « антропічний» фактор , його класифікацію ,

особливості впливу на рослини людини, її діяльності ; ознайомити

учнів із «законом толерантності» Шелфорда , впливом сукупності

різних факторів на рослинні організми ;

розвивати науковий інтерес до вивчення предмета ;

формувати життєві компетенції учнів ;

Тип уроку : комбінований

Форми та методи : словесні , інтерактивні , елементи тренінгових занять

 Девіз уроку :

« Не думки слід навчати ,

а думати»

І. Кант

                                     Хід заняття

І . Організація класу .

Вправа « Я (не) радий(а) , що знаходжуся тут , тому що …»

ІІ. Актуалізація опорних знань і мотивація навчальної діяльності учнів :

  1. Вправа « Ярмарок знань»:

( Вчитель ставить запитання . Учень , який правильно відповів отримує « фішку» , яка враховується в кінці уроку ). Наприклад :

  • Що вміщує в себе поняття « антропічний» фактор ?
  • Що належить до антропічного фактору ?
  • Який  може бути вплив людини на природу?
  • І т.д.
  1. Зачитування творів-ессе  « Якби я був міністром охорони природи»
  2. Повідомлення теми і мети уроку
  3. Мотивація навчальної діяльності :

Вправа « Взаємодія» .

( Діти «обирають» собі ролі : «світло» , «тепло» , «вода» , «тварина», «рослина», людина» . На підлозі аркуш паперу формату А4 . Це уявна

Земля . Всі учасники гри повинні на ньому поміститись.

–         Чи можете ви вільно стояти ?

–         Чому ?

–         Який висновок можна зробити ?

ІІІ. Вивчення нового матеріалу :

  1. Суть «закону толерантності» Шелфорда .( Пояснення вчителя )
  2. Взаємодія екологічних факторів ( на прикладі лісу ) . ( Пояснення з використанням таблиці « Ярусність лісу»)
  3. Реакція рослинних організмів на вплив факторів середовища .

( Створення графіка )

IV. Рефлексія :

  1. Обговорення ситуації :

На певній території існує болото . Його вирішили висушити , для того щоб збільшити орні землі . Спрогнозувати , як зміниться рослинний покрив , тваринний  світ , різні екологічні фактори .

V. Підсумок уроку :

1. Вправа « Моя думка (не) змінилась , тому що …»

( Учні висловлюють твердження стосовно того змінився їх настрій , самопочуття . порівняно із початком уроку , чи ні , вказуючи причину ).

 

завантаження...
WordPress: 22.82MB | MySQL:26 | 0,305sec