Визначення стану дерев і лісопатологічного стану насаджень візуальним методом

Тема: Визначення стану дерев і лісопатологічного стану насаджень візуальним методом.

 Мета: Навчити вихованців самостійно вести спостереження змін у природі, систематизуваити результати спостережень.

 Тип уроку:  комбінований.

Методи та форми проведення: : Практична робота.

 

 

Девіз уроку:

«Ми повинні знати, розуміти природні

Процеси та співпрацювати з Природою

                               враховуючи її закони.»

 

Хід уроку

І. Організаційний момент.

Виходимо для спостережень у шкільний сад.

II. Мотивація навчальної діяльності.

Дерева, як і людина, можуть хворіти. Ми повинні навчитись відрізняти хворі дерева від здорових і поставити діагноз шкільному саду.

ІІІ.Вивчення нового матеріалу.

Інструктивна картка

Ознаки хворих дерев:

1. В’янення всієї рослини або окремих її органів.

2. Гниль.

3. Витікання слизу, камеді.

4. Некроз (відмирання) частин.

5.Наліт на різних органах.

6. Пустули (купки спороношень гриба)

7. Муміфікація плодів.

8. Гали (нарости, здуття).

9.Зміна забарвлення різних органів.

10. Утворення «відьминих мітел»

11. Наявність паразитуючих організмів.

 

Завдання для досліджень:

 

1. Визначити і записати зовнішні ознаки патогенного стану дерев, що зустрічаються у шкільному саду.

2. Співставити свої спостереження із спостереженнями своїх товаришів і визначити середню кількість ушкоджених дерев.

3. Підрахувати кількість дерев у шкільному саду.

4. Прйнявши загальну кількість дерев у саду за 100%, а кількість ушкоджених дерев за х, знайти процентне відношення здорових дерев до ушкоджених (напр. 85 – 100%   15 – х%   х – ?)

5. Зробіть відповідні висновки.

 

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

30-32 Визначення стану дерев і лісопатологічного стану насаджень візуальним методом (13.4 KiB, Завантажень: 9)

завантаження...
WordPress: 22.78MB | MySQL:26 | 0,349sec