Вивчення, збагачення та охорона рослинного світу

Тема. Вивчення, збагачення та охорона рослинного світу.

Мета. Обговорити питання про збагачення рослинного світу, вивчити представників місцевої флори, які занесені до Червоної книги України, виділити з різноманітних рослин, рослини-синоптики; розвивати мислення спостережливість, увагу; виховувати бережливе ставлення до навколишнього середовища.

Обладнання: Червона книга України ( рослини Хмельниччини ), ілюстративні картини квітів.

Хід заняття.

1. Організаційний момент.

2. Мотивація навчальної діяльності учнів.

В наші дні охорона  рослинного світу, стала невідкладною вимогою  сучасного часу. Але дійова охорона природи немислима без щирої поваги і любові з боку всіх людей. Потрібно, щоб кожен член суспільства пройнявся любов’ю до рідної природи, до її творінь. Випадки бездумно нищівного ставлення до природи, до рослин, квітів, дерев, які нерідко трапляються, свідчать про несвідоме мислення багатьма людьми того величезного значення, яке має бережне ставлення буквально до кожного творіння природи, до кожної билинки, квіточки. Немає сумніву в тому, що людина, яка краще пізнала свій край, зрозуміла  природу і її величезне значення, буде цінувати й шанувати це невмируще джерело краси, натхнення і здоров’я.

3. Повідомлення теми і мети уроку

– Отже, на сьогоднішньому занятті ми поговоримо про охорону та збагачення рослинного світу, назвемо і розкажемо про представників місцевої флори, які занесено до Червоної книги України, поговоримо про рослини-синоптики.

   1). Вступне слово керівника гуртка.

Куди б ми не пішли на лоно природи, чи  в ліс,  на луки, поля, скрізь нас привітно зустрінуть красиві квіти. За складністю форми, будовою суцвіть вони дуже різноманітні, а за багатством барв здається,  що райдуга кольорів виграє на сонці серед зеленого руна трав і листя. Подекуди природні ділянки рослинності так рясно уквітчані, що мають вигляд суцільних килимів. Зупиніться на хвилину і подумайте, а що вам відомо про окремих представників квітучого братства рідної природи, про квіти наших лісів, лук, полів, про те чи занесені ці квіти до Червоної книги? Мабуть, не так уже й багато, бо з кожним роком все більше зменшується число деяких видів рослин. Тому. Давайте швидше дізнаємося про деякі види рослин, які занесені до Червоної книги.

2). Повідомлення учнів про квіти, які занесені до Червоної книги України.

 

3). РОСЛИНИ-СИНОПТИКИ

4. Практична робота « Оформлення картотеки рідкісних квітково-декоративних рослин села».

5. Закріплення.

–         То, які рослини заносять до Червоної книги?

–         Які рослини Хмельниччини занесені до Червоної книги України?

1). Гра « Поле чудес»

1) Рано-вранці поле голубе, як небо, а після обіду – всі пелюстки опадають. Що росте на полі?

 

 

 

                                                      (Льон)

2) От так рослина! Скільки не поливай – все мало! Лише тоді добре росте, коли    корені постійно у воді знаходяться. Хто потребує стільки води?

 

 

 

                                                         ( Рис)

3) Коли поле вкрите білими квітами, воно найпахучіше і найдзвінкіше, бо найсолодше. Що тут росте?

 

 

 

                                             ( Гречка)

6.  Домашнє завдання.

Підготувати інформацію про однорічні квітково-декоративні рослини.

 

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

03 Тема Вивчення, збагачення та охорона рослинного світу (17.1 KiB, Завантажень: 19)

завантаження...
WordPress: 22.78MB | MySQL:26 | 0,315sec