Витинання, як вид художньої роботи з папером. Вирізування симетричних форм із застосуванням однієї або декількох осей симетрії. Творче завдання

Тема: Витинання, як вид художньої роботи з папером. Вирізування симетричних форм із застосуванням однієї або декількох осей симетрії. Творче завдання. «Чарівна сніжинка»

Мета: ознайомлювати учнів  із поняттями «симетричний малюнок», «витинанка», процесом узагальнення форми; формувати тру­дові прийоми роботи з ножицями; навчати дітей працювати за зразком; розвивати дрібну моторику руки; підвищувати в учнів інтерес до творчої діяльності в умовах практичної роботи; ви­ховувати спостережливість, акуратність, увагу.

Обладнання: білий папір; простий олівець; ножиці; шматочок дитячого мила.

ХІД УРОКУ

  1. I.  Організаційний момент.

Учитель перед уроком святково прикрашає класну кімнату.

-Перевірка готовності до уроку.

– Привітання.

– Упорядкування робочих місць.

II.Актуалізація опорних знань

1. Загадки    – Що за панна в нашім краї на санчатах роз’їжджає?  (Зима)

–  Як цей білий цукор зветься, що із хмар в зимі трясеться? (Сніг)

2. Слово вчителя з елементами бесіди

(Учитель ділить дошку на чотири частини.) Уявіть, що на землі немає нічого, крім білого кольору. Згадаймо все те, що буває білим навесні, улітку, восени, узимку. (Усе назване учнями вчитель записує на дошці. Учні класу об’єднуються у чотири групи. Діти описують білий портрет різних пір року.)

♦   Про що ви думаєте, коли бачите білі квіти: конвалії, ромашки, лілії, про­ліски?

♦   Що означає білий колір у житті людей?

♦   Чому стелі часто фарбують у білий колір?

♦   Люди яких професій носять одяг білого кольору? Чому?

   III. Мотивація навчальної діяльності

Учитель. Заплющіть очі та пофантазуйте! Осінь була довгою-довгою. Листя давно облетіло, земля вже стомилася від нескінченних холодних до­щів, а вітер усе співав за вікном свою тужливу осінню пісню. Дуже сумно було всім у лісі. Темно, голо і мокро. Але одного разу вранці на землю впала перша сніжинка, потім ще одна, ще й ще. І пішов перший сніг. Це відправи­ла на землю матінка Зима своїх дочок — сніжинок. Наймолодшій вона дала чарівний пензлик із білою зимовою фарбою.

— Подивись, донечко, що з землею дощі та вітри зробили. Немає кому, крім тебе, землю утішити. Умочи чарівний пензлик у зимову фарбу і подаруй усім, кого зустрінеш, чудове зимове вбрання.

Біла, тендітна, промениста Сніжинка спурхнула з краєчка хмари і полетіла на землю. Яким усе довкола було нудним, сіро-коричнево-чорно-мокрим!

—  Скільки ж тут роботи! Мені самотужки не впоратися! — злякалася Сні­жинка.

—  Чого ти сумуєш, дурненька?! — розсміявся легкий Морозець. Він сидів на гілці старого дуба і потріскував його гілочками.— Подивись, скільки в тебе сестер-помічниць!

Озирнулася навколо Сніжинка і побачила, що одна за одною злітають на землю сніжинки, і в кожної у руці чарівний пензлик. Вони посріблили ві­ти дерев тонким інеєм, одягли на кущі пухнасті теплі шапки, вбрали зайців у  білі шубки, укрили всю землю товстою сніговою ковдрою. Яким білим, чистим, легким стало все навколо! Просто диво!

Зраділа маленька Сніжинка і закружляла в хороводі з легким вітерцем. Повз них пролітали інші сніжинки.

—  До міста! (До села!)                              –

—  До людей!

—  На свято!

Співали сніжинки на всі голоси і гукали маленьку Сніжинку із собою. У місті на них чекало дуже багато роботи. Адже потрібно було завалити снігом усі дахи, покрити інеєм усі дерева і розписати памороззю кожне вікно…

На гойдалці з неба          Гой-да,

Сніжинки злітали,             гой-да,

Гойдалку розгойдали,                 гой-да-ди!

Зиму викликали…      Йди-но, зимонько, сюди!

Н. Горошко

 

  IV.    Викладення нового матеріалу
Творче завдання

Учитель. Звісно, самі сніжинки з такою роботою не впораються! Допо­можемо їм — виріжемо з білого паперу безліч легких сніжинок і прикрасимо ними вікна нашого класу. Для цього нам знадобляться білий папір, простий олівець, ножиці.

Візьмемо аркуш білого паперу і виріжемо з нього круг. Зігнемо його навпіл, а потім ще декілька разів.

(Учитель демонструє порядок виконання роботи. Декілька шарів паперу учням складно прорізати акуратно.)

На отриманому трикутнику малюємо малюнок для вирізування. Він не повинен бути занадто складним і не повинен перетинати лінії згинів.

Правила  роботи  і  техніка  безпеки

  • Робоче місце має бути упорядкованим (олівці, ножиці, папір — на своїх місцях).
  • Візерунок спочатку виконати олівцем, а потім — вирізати ножицями.
  • Під час роботи не розмахувати олівцями й ножицями.
  • Передавати ножиці одне одному тільки кільцями вперед.
  • Після завершення роботи все сміття акуратно прибрати.

1. Фізкультхвилинка

 

    Раз, два! Час вставати,

Будемо відпочивати.

Три, чотири! Присідаймо,

Швидко втому проганяймо.

П’ять, шість! Засміялись,

Кілька раз понахилялись.

Зайчик сонячний до нас

Завітав у світлий клас.

Будем бігати, стрибати,

Щоб нам зайчика спіймати.

Прудко зайчик утікає

І промінчиками грає.

Сім, вісім! Час настав

Повернутися до справ.

   V.    Практична робота
Індивідуальна робота за творчим завданням

Під час виконання роботи вчитель за потреби надає індивідуальну допомо­гу. Усі дитячі витинанки-сніжинки приклеюють на вікна класу за допомогою мокрого мила.

  VI. Підбиття підсумків
Бесіда   .

  • А які кольори, окрім білого, дарує нам зима?
  • Хто змінює своє вбрання взимку, а хто — зберігає?
    • Якби у вас були чарівні пензлик і зимова фарба, що б ви розфарбували у першу чергу?
    • Що відчули люди, коли в місті (селі) настала зима?

Гра «День народження Білої фарби»

Учнів класу необхідно об’єднати у 7 груп та обрати учня на роль Білої фарби. Кожна група отримує кольоровий квадратик одного з кольорів весел­ки. Усі кольори завітали на день народження Білої фарби і принесли в по­дарунок предмети відповідних кольорів. Біла фарба повинна придумати, як вона прикрасить кожний подарунок. Блакитному небу — білі хмари, жовтій кульбабі — білі парашутики-насінини, оранжевій дині — біле насіння тощо.

 

 VII . Прибирання робочих місць.

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

Урок 15 (42.0 KiB, Завантажень: 3)

завантаження...
WordPress: 22.91MB | MySQL:26 | 0,312sec