Вирощування кімнатних рослин у шкільній теплиці

Тема. Вирощування кімнатних рослин у шкільній теплиці.

Мета. Ознайомити учнів із правилами догляду за кімнатними рослинами; дати поняття про умови, які необхідні цим рослинам; розвивати, спостережливість, естетичний смак, почуття прекрасного. Виховувати дбайливе ставлення до кімнатних рослин.

Обладнання: живці кімнатних рослин.

Хід заняття

  1. 1.            Організаційний момент

Найкращим і найдоступнішим засобом для пізнання барв та кольорів нашого життя є квіти. Щодня, відволікаючись від міської суєти та проблем, ми маємо надзвичайну можливість зануритися в казкову планету – планету квітів. Живі квіти, що приносять нам стільки позитивних емоцій і настрою, є невід’ємною частиною життя творчої людини. Інтер’єр оселі без кімнатних рослин часто здається нудним і одноманітним, позбавленим живої уяви і індивідуальності. Кімнатні рослини, їх зелень і свіжість, завжди додають тепло і затишок будинку, підкреслюють гостинність господарів і приносять яскраву вишукану живу ноту в будь-який інтер’єр.

  1. 2.            Повідомлення теми, мети заняття.

Тому сьогодні ми поговоримо про кімнатні рослини, та способи вирощування кімнатних рослин. Поринемо  у далеке майбутнє.

1)Інформаційне повідомлення учня  про історію квітникарства

Вчитель: Так виходить, що багато кімнатних рослин, які ми так хочемо мати, не пристосовані до квартирних умов. Вирощувати їх заважає занадто сухе повітря, коливання температур, можливий протяг і т.д. Проте необхідні умови можна отримати, якщо зробити теплицю  або тераріум. Теплиця буде необхідна й для вкорінення черешків і вирощування рослин з насіння.

2) Розповідь учителя

Умови, які необхідні для вирощування рослин у теплицях.

1)           Гра-підказка «Таємниці кімнатних рослин»

Умови гри. Створюються 2—3 команди з прихильників кімнат­них рослин. Одночасно всім ко­мандам зачитується завдання, яке складається з 5 пунктів-підказок. Якщо команда вгадає, про яку рослину йдеться після першої під­казки, отримує 10 балів, після дру­гої — 8 балів, третьої — 6, четвер­тої—4, п’ятої –  2 бали. На обговорення дається 30 с. Відповідає команда гравці якої першими підняли руку. У разі неправильної відповіді право відповідати передається іншій команді.

Існує суперпідказка, відповідь після якої оцінюється 1 балом. Виграє та команда, що отримала більшу кількість балів. (Для підраховування балів створюється спе­ціальна комісія.)

Завдання 1

1. Батьківщина цих рослин — Мексиканське плоскогір’я, пусте­ля Жарнададель Муерто.

2. Вони зображені на держав­ному гербі Мексики.

3. На батьківщині вони сяга­ють розмірів великого дерева, а у нас поміщаються в невеликих гор­щиках.

4. Хто вирощує тільки ці рос­лини, і на невеликому підвіконні створюють цілу колекцію.

5. Уся їх будова пристосована до збереження води і зменшення випаровування.

Суперпідказка. Вони мають товсте стебло, а замість листів — голки. (Кактуси.)

Завдання 2

1. Ця рослина походить з Аф­рики і на батьківщині має дере­воподібну форму.

2. Запах її квітів викликає го­ловний біль. У кімнатних умовах вона майже ніколи не цвіте.

3. Листки цієї рослини товсті, М’ясисті, мають восковий наліт. Через гіркий сік тварини цю рос­лину не їдять.

4. Часто зустрічається в наших домівках, бо вважається лікарською.

5. Якщо ви порізалися або по­пеклися, розріжте листок цієї рос­лини вздовж, прикладіть до рани. Настоянку соку з медом вжива­ють при застудах, авітамінозі, ту­беркульозі, захворюванні очей.

Суперпідказка. Кажуть, що ця рослина в домашніх умовах цвіте раз на 100 років. За це  цю рослину назива­ють столітником. (Алое деревоподібне.). 

Завдання 3

1. Ця рослина — типова ліана тропічних бразильських лісів.

2. В насіння заноситься птаха­ми на дерева і там на корі, в ото­ченні мохів проростає. Спочатку ця рослина живе як епіфіт, повільно спускаючи вниз, як мотузки, свої повітряні корені, по яких до вели­ких листків піднімається вода.

3. Її суцвіття нагадує початок кукурудзи, а плоди мають смак і залах ананасу. Тому її видова наз­ва — делікатесна.

4. У похмуру погоду з її широчез­них листків падають краплі води, — тому іноді її називають плаксою.

5. Назва цієї рослини перекла­дається на українську як дивовиж­на, незвичайна.

Суперпідказка. Її назва нагадує чудовисько-монстра. (Монстера деліціоза.)

Завдання 4

1. Ця рослина типова для ін­дійських джунглів.

2. У неї багато відомих родичів, що належать до родини Тутові

3. З її білого в’язкого соку одержували каучук.

4. Ще 1770 р. в Європі з каучуку, що отримували від цієї рос­лини, виробляли гумку для вити­рання малюнків олівцями.

5. Саме каучук лежить в ос­нові всіх виробів з гуми. Тому цю рослину називають гумовим деревом.

Суперпідказка. Назва склада­ється з п’яти літер. Перша лі­тера «ф». .(Фікус еластика.)

Завдання 5

1. Походить ця рослина з тро­пічних лісів Ост-Індії, острова Ява, де вкриває ґрунт майже су­цільним килимом.

2. У нас її використовують не тільки як кімнатну рослину, але й для прикраси міських клумб. Іс­нує багато різноманітних штучно створених сортів.

3. Інша назва цієї рослини — «вухо Наполеона» — свідчить про те, що рослина давно поширена в Європі. І справді, з нижнього боку листок схожий на велике відмо­рожене вухо.

4. Гарні за формою листки на­гадують серце, як його зазвичай малюють. Листки бувають темно-зелені, металево-сірі, але у всіх нижній бік червоний з чітко ви­значеними прожилками.

5. Основний спосіб розмно­ження цієї рослини — вегетатив­ний. З листка, що поклали на во­логий грунт, може утворитися до 10 нових рослин.

Суперпідказка. Її назва похо­дить від прізвища великого люби­теля квітів М.Бегона, що жив у XVII ст. в Сан-Домінго. (Бегонія Реке.)

3.Підсумок заняття

Метод «Мікрофон»

На цьому занятті мені сподобалось….

 

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

26 Тема Вирощування кімнатних рослин у шкільній теплиці. (17.6 KiB, Завантажень: 8)

завантаження...
WordPress: 22.79MB | MySQL:26 | 0,324sec