Використання природного матеріалу для виготовлення різних виробів, букетів і композицій

Тема. Використання природного матеріалу для виготовлення різних виробів, букетів і композицій.

Мета. Формувати етичне ставлення до природи; розвивати художнє мислення і смак учнів; розширювати і поглиблювати знання і вміння учнів про використання природного матеріалу для виготовлення різних виробів;виховувати любов до природи, бажання бути для неї мудрим другом; допомагати дітям засвоїти, а в подальшому застосовувати в житті традиції, звичаї, легенди, загадки, – ті неписані закони, що об’єднують окремих людей в один народ.

         Обладнання: заготовлена наперед соломка, клей, ножиці, різні картинки квітів, малюнок ромашки.

Хід заняття.

1. Організаційний момент.

2. Мотивація навчальної діяльності .

Кажуть, що потреба у красі народилася разом з людиною. Й уся історія людства переконливо свідчить, що наші далекі пращури дбали про красу анітрохи не менше, ніж про хліб насущний, що давався такою нелег­кою й виснажливою працею.

Людина не може не відчувати потреби в гарних речах, виготовлених народними майстрами чи зробленими власноруч. Народна творчість, увібравши в себе художній досвід багатьох поколінь, користується любов”ю всіх. Вона впливає на виховання наших смаків пробуджує в людях творчу енергію, робить їх духовно багатими. Адже, відомо, людина не на­роджується з хорошим чи поганим смаком. Смак виховується прищеплю­ється їй всім складом життя. То ж не випадково дістають у нашій країні такого широкого розвитку народні промисли. 3 року в рік дедалі більше людей припадає до життєдайних джерел народного мистецтва, шукає і знаходить у ньому розраду і натхнення, вірного супутника в побуті надій­ного і перевіреного вихователя смаків. Звичайно, не обов’язково мати в сучасній квартирі

килим з гарним малюнком, майстерно вишитий рушник, інші художньо

оздоблені речі. Але погодимось, що все це надзвичайно звеселяє око, прикрашає наш побут, надає йому неповторних рис.

Вироби виготовлені власноруч, приносять радість і користь, вони все популярнішими, і все частіше люті віддають їх створенню ба­гато вільного часу. Бо вироби власних рук справді стають приємною окра­сою нашого побуту вносять у наш дім риси індивідуального сприяють ви­хованню художніх смаків трудовому й естетичному

3. Повідомлення теми і мети заняття.

Тому ми сьогодні поговоримо про вічних супутників людського життя і в горі, і в радощах – квіти. Навчимося  виконувати аплікацію з природного матеріалу.

4. Вступне слово керівника гуртка  

1). Розповідь про аплікацію

2). Розповідь учнів про природні матеріали, які можна використати при виготовлення різних виробів.

3). Відгадування загадок.

З однієї сторони карточки написана загадка, а з другої –

малюнок квітки.

– Жовте сонечко, білі промінці.

Жовте просо обліпили білі курчата.       (Ромашка)

– Стоять у лузі сестрички, золотенькі очі, білі вії.    (Ромашка)

– Як ви вже здогадалися ми сьогодні будемо виготовляти

аплікацію ромашки.

4). Пояснення виготовлення  ромашки.

5). Самостійна робота учнів.

6). Хвилинка цікавих і допитливих.

                  Чудодійна сила ромашки

Якщо букетик покласти біля дитини, вона добре спатиме.

Сухий цвіт ромашки заливають окропом, настоюють і дають немовлятам від болю у шлунку. Над паром промивають очі, полощуть горло, роблять компреси на збиті місця, вживають як заспокійливий засіб. Тому цю квітку слід не тільки берегти, а й розмножувати, щоб не зубожіло ромашкове поле.

Квітковий  гороскоп

Р О М А Ш  К А  (22 – 31 травня)

Любить – не любить… Людину, котра народилася у цей час, нелегко зрозуміти, хоч і притягує до себе, вабить. На роботі ромашка, незважаючи на свою милу, ніжну зовнішність, рішуча і заради кар’єри не зупиниться ні перед чим.

5. Підведення підсумків.

Всі речі виготовляються з якоюсь метою Ось і цей букетик ромашок створив красу і затишок оселі, з’явиться хороший настрій, коли дивишся на них. І ці квіти принесуть більше радощів, ніж зірвані, що за день – два зів’януть. То ж недарма в народі кажуть: “Доглядай землю плідну, як матір рідну. Якщо земля багата, то і народ багатий.”

6. Домашнє завдання.

Заготовити природний матеріал.

 

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

07 Тема Використання природного матеріалу для виготовлення різних виробів, букетів і композицій (16.3 KiB, Завантажень: 15)

завантаження...
WordPress: 22.9MB | MySQL:26 | 6,785sec