Виховуємо патріотизм

Тема: Виховуємо патріотизм.

Мета: розширювати і поглиблювати поняття громадянськості; розвивати у дітей прагнення бути свідомим громадянином України, її патріотом; виховувати любов до рідного краю.

Епіграф на дошці:

Дитино, глянь навкруг, яка твоя земля:

Красива, дивовижна і єдина.

Усе тут дороге: ліс, гори і поля,

Бо це Вітчизна наша — Україна!

 

Хід заняття

Учитель. Любі діти, сьогоднішня нашезаняття присвячене дорогій Батьківщині, милій Україні, яку ми всі дуже любимо, бо найдорожче, що є у кож­ного з нас, це — рідна Вітчизна.

Діти, а що таке Вітчизна? (Відповіді дітей.)

—  Як називається наша Батьківщина? (Відповіді дітей.)

—  А якби вам треба було намалювати свою Бать­ківщину, то що б ви намалювали? (Відповіді дітей.)

—   Кожен намалював би те, що йому найдорож­че, найрідніше, свій улюблений куточок, місце, де живе, своїх батьків, дідусів, бабусь, братів і сестер. Отже, сьогодні всі діти намалюють велику Україну, свою Батьківщину, бо вона складається з маленьких улюблених куточків, де ви народилися і живете, і з тих людей, які її населяють, тобто ваших родичів, близьких і знайомих.

Діти виконують малюнки і презентують їх.

1-й учень

Моя Україна —

Широкі простори:

Поля і левади,

Долини і гори…

Молитва і пісня,

І слово натхнене.

З чого почалась,

Україна для мене?

 

2-й учень

Чи з пісні тієї,

Що в небо злітає,

Із рідної мови,

Що звуками грає,

А чи то з молитви,

Що мати навчає…

 

3-й учень

Із пісні, дитино,

Що в небо злітає,

Із рідної мови,

Що звуками грає,

З тієї молитви,

Що мати навчає,

Твоя Україна

Себе починає.

 

Учитель. Кожна людина любить той край, де народилася і живе, завжди із захопленням говорить про квітучі весняні сади, про чудовий спів солов’я, плакучу вербу, яка схилилася над стрімкою річкою, про кущ червоної калини, що пишається біля криниці, квітуче поле льону, яке переливається, ніби синє море.

Україна — велика незалежна держава в Європі. Давайте поглянемо на карту світу і знайдемо там нашу Україну. Бачите, як багато є країн у світі, як багато різних народів живе на нашій планеті Земля! А серед них і ми — українці. У кожного народу є щось своє, відмінне від інших. А основною відмінністю народу є його мова. От у росіян — російська, у біло­русів — білоруська, у німців — німецька, у англій­ців — англійська, а в нас, українців, — українська. Про це і в Конституції записано. А Конституція — це основний закон держави, який всі повинні викону­вати.

Українська мово —

Пісня колискова,

Українська мово —

Гілка калинова.

Як же тебе, мово,

Можна не любити?!

Твоє чисте слово

Як не розуміти?

Ти краса чудова,

Різнокольорова!

Наша рідна мова —

Світле добре слово.

— У кожного народу є державні символи — це герб, гімн, прапор. А який наш Державний Прапор? (Демонстрація зображення.) Який Державний Герб України? (Демонстрація зображення.) Хто знає Гімн України?

Учитель умикає запис для прослуховування.

 

 

ГЕРБ

Наш герб — тризуб,

Це воля, слава й сила;

Наш герб — тризуб.

Недоля нас косила,

Та ми зросли, ми є,

Ми завжди будем,

Добро і пісню

Несемо ми людям.

ПРАПОР

Прапор — це державний символ,

Він є в кожної держави;

Це для всіх — ознака сили,

Цедля всіх — ознака слави.

Синьо-жовтий прапор маєм:

Синє — небо, жовте — жито.

Прапор свій оберігаєм, —

Він святиня, знаютьдіти.

Прапор свій здіймаєм гордо,

Ми з ним дужі і єдині,

Ми навіки є народом

Українським в Україні.

—  А ще наша держава, як і всі держави світу, свою столицю. Хто із вас скаже, як називається  столиця нашої держави? (Відповіді дітей.)

—   На берегах Дніпра стоїть прадавнє місто Київ — столиця України. Назвали його на честь засновника — Кия. (Учитель розповідає легенду походження міста Києва.)

—  Сучасний Київ — велике й красиве місто. На його красивих вулицях уздовж тротуарів висаджено багато різних дерев. Недаремно його називають одним з найзеленіших міст нашої країни. Головна вулиця столиці України — Хрещатик. На Хрещатику знаходиться майдан Незалежності, на якому відзначають різні свята.

 

Учень

А я приготував вірш про Київ.

Гомін міста. Шепіт тополиний.

Над садами сині небеса.

Київ наш — це серце України,

України гордість і краса.

На каштанах цвіт їх довгожданий

Розкрива, засвічує весна.

Київ — це розквітлені каштани

І нових кварталів білизна.

Молодій, красуйся променисто,

Височій, зростай під небеса,

Києве — чудове наше місто,

України гордість і краса!

 

Учитель.А зараз кожен учень виріже із кольорового паперу сердечко. І всі сердечка ми розмістимо навколо карти України, щоб наша Батьківщина була захищена любов’ю наших сердець. Цю карти повісимо у класі й будемо пам’ятати, що ми — громадяни України, її патріоти, а тому будемо старанно вчитись, щоб Вітчизна наша процвітала.

 

Підсумок заняття.

–                                           Що сподобалось на занятті? 

завантаження...
WordPress: 22.83MB | MySQL:26 | 0,420sec