Виховний захід з інформатики: Суд над комп’ютером

Мета:
навчальна – покращити інтерес учнів до інформатики, ознайомити з основними можливостями використання комп’ютерів в житті людини, навчити правильно користуватися комп’ютером;

виховна – виховати вміння берегти своє здоров’я, та дбайливе ставлення до майна.

Обладнання: актовий зал перетворено на залу суду.

Початок судового засідання

На сцені в центрі за столом сидітиме Суддя (ведучий судового засідання, учень старших класів). На лаві підсудного з правого боку (на столі стоїть комп’ютер) біля нього сидить Адвокат. З правого боку від них розташовується Обвинувач. Іще правіше Присяжні (непарна кількість учнів 7-8 класів). В залі присутні учні та вчителі школи.

 

Помічник судді Всім встати – суд іде.

Входить суддя.

 

Помічник судді Соло годі головує у судді (П.І.Б. учня)

 

Суддя Сьогодні ми зібралися тут щоб провести судове розслідування у справі про забору користування комп’ютером. На нашому судді присутні Звинувачений (вказує на комп’ютер), його адвокат (адвокат підводиться), Обвинувач (підводиться) рішення з даного питання прийматиме суд присяжних (присяжні встають). На судове засідання запрошені свідки з обох сторін. Доречі свідки присутні

 

Обвинувач Присутні.

 

Адвокат Присутні.

 

Суддя Тоді наше засідання оголошую відкритим. Помічник прошу ввести всіх присутніх в курс справи.

 

Помічник зачитує коротку історичну довідку про основні етапи створення і розвитку комп’ютерної технік.

Ось основні етапи нашої справи:

1941 рік – німецький вчений Конрад Цузе будує перший в світі комп’ютер Z-3 з введенням даних з перфострічки, виготовленої з використаної кіноплівки. В комп’ютері використовувались більше 2000 механічних реле. Вартість 6450 доларів.

1942 рік – під керівництвом М. А Ньюмена та Т. Х. Флауерса створений перший в світі електронний комп’ютер “Colossus”, який містив 1500 електронних ламп.

1944 рік – створено автоматичну обчислювальну машину «Марк-1» з програмним управлінням.

1946 рік – сконструйовано першу ЕОМ «ЕНІАК», яка призначалась для рішення задач балістики. Вона складалась майже з 20 000 електронних ламп і 1500 реле, за 1 с. виконувала 300 операцій множення або 5000 додавань використовувала потужність 159 кВт. і займала площу більшу 300 м2.

1950 рік – перший радянський комп’ютер МЕОМ створена С. А. Лєбєдєвим в Інституті електроніки АН УРСР.

Так все починалося, а вже на сьогоднішній день ми маємо 5 поколінь ЕОМ. Перше покоління це машини основою яких стали електронно-вакуумні лампи причому кількість цих ламп була величезною від 2000 – до 20000. Вражають також і розміри перших комп’ютерів від 5 до 500 м2. На заміну лампам прийшли напівпровідникові прилади, почався випуск ЕОМ на напівпровідниках. Напівпровідникові прилади (транзистори, діоди) були по-перше значно компактніші, по-друге вони мали триваліший термін служби і по-третє споживали значно менше енергії.

Чергова зміна поколінь відбулась наприкінці 60-х років при переході від напівпровідників до інтегральних схем. Інтегральна схема (мікросхема) – це невелика пластина кремнію, на якій розміщується сотні і тисячі елементів: діодів, транзисторів, конденсаторів, резисторів тощо. Це дозволило збільшити кількість електронних елементів при зменшені розмірів ЕОМ і збільшити кількість виконуваних операцій до 10 млн.

Із вдосконаленням інтегральних схем збільшилась їх надійність і щільність. З’явились великі інтегральні мікросхеми. Вони лягли в основу четвертого покоління ЕОМ. Також вперше було створено велику інтегральну мікросхему яка відповідала за всі операції в комп’ютері – її назвали процесором. Вперше був створений персональний комп’ютер для використання пересічними людьми його вартість складала 600 доларів.

Сьогодні ми працюємо з комп’ютерами п’ятого покоління, характерною ознакою яких є використання штучного інтелекту і природних мов спілкування.

Ось коротка історія справи.

 

Суддя А тепер слово передається нашим основним дійовим особам. Обвинувач вам слово.

 

Вступне слово обвинувача

 

Обвинувач Саме з початком випуску персональних комп’ютерів вони ввійшли в життя людини і на сьогоднішній момент зайняли чільне місце в людському суспільстві. Під час всього свого існування комп’ютер негативно впливає на життя, а особливо здоров’я людей при чому як на фізичне так і психічне. Все це я підтверджу під час нашого засідання.

 

Суддя Шановний адвокат що ви на це скажете.

 

Адвокат Все це нісенітниця. З появою комп’ютерів життя людини значно покращилось. Адже комп’ютери допомагають людям в багатьох сферах їх життя, а шкоди ніякої не несуть, вони є корисними. Все це я буду доводити в цьому залі.

 

Суддя Ви прослухали вступне слово з обох сторін, а тепер давайте заслухаємо свідків. Слово надається обвинувачеві.

 

Обвинувач Однією з основних складових частин комп’ютера є монітор, а за своїми властивостями він подібний до телевізора. Тобто він створює електромагнітне поле яке несе за собою випромінювання. А будь яке випромінювання несе за собою негативний вплив на здоров’я людини. В нашому випадку найперше відчуває це зір людини. І для підтвердження моїх слів я прошу викликати лікаря-офтальмолога.

 

Суддя Прошу викликати лікаря-офтальмолога в якості свідка.

 

Заходить лікар-офтальмолог.

 

Обвинувач Лікарю прошу розкажіть, як впливає зір робота на комп’ютері.

Лікар Так дійсно робота з комп’ютером впливає на зір. Дослідження проведені в Пенсільванському університеті засвідчили що в людей які працюють на комп’ютері 1,5 годин чутливість кристалика зменшуються на 30 %, що як відомо при тривалій роботі призводить до погіршання зору. І взагалі випромінювання екрану комп’ютера посилю освітленість робочої області майже в 5 раз більше від норми. Інші дослідження проведені Гарвардським університетом засвідчили таку статистику: серед користувачів які мають стаж роботи з комп’ютером понад 15 років погіршення зору становить 75 відсотків ті які користуються 10 років – 45% ті які 5 і більше – 28 %, до п’яти років – 15 %.

 

Обвинувач Як ви змогли переконатися з вище сказаних слів користування комп’ютером призводить до погіршання зору. Свідок тепер ваш пане Адвокат.

 

Адвокат Лікарю як Ви вважаєте чому в тих хто має стаж роботи на комп’ютерах від 10 до 15 років так послабився зір.

 

Лікар На мою думку це пов’язано з тим, що перші монітори були не досконалими і про зторов’я людей тоді мало дбали, а в подальшому почали випускатися монітори більш безпечні. На деяких з них навіть ставили захисне скло для зменшення негативного випромінювання.

 

Адвокат Лікарю що б Ви порадили нашим глядачам що не погіршився їх зір.

 

Лікар Ну перш за все використовувати більш-менш безпечні монітори, як приклад можуть бути жидкокристалічні монітори або як їх ще називають TFT-монітори, які не створюють таке велике випромінювання. Якщо ж у вас ЕЛТ-моніиор то бажано для зменшення негативного впливу мати на ньому спеціальну захисну плівку. Далі працювати за комп’ютером не більше 4 години в день роблячи перерву для учнів 1-4 класів через кожні 10 хв. для учнів 5-9 через кожні 15 хв. для учнів 10-11 класів через кожні 20 хв. для дорослих не рідше ніж через кожні 45 хв. А для людей які тривалий час працюють з ПК бажано б придбати спеціальні окуляри для роботи на комп’ютері. Крім того не слід забувати про елементарні правила розташування на робочому місці.

 

Адвокат Лікарю якщо ми будемо дотримуватись ваших порад то зір не погіршиться.

 

Лікар Ну 100 % гарантію я вам не дам але негативний вплив ви всі зменшите це точно.

 

Адвокат Лікарю скажіть а Ви використовуєте у своїй діяльності комп’ютер, якщо використовуєте то як і для чого.

 

Лікар Так використовую. Взагалі кажучи в медицині комп’ютери використовують досить широко за їх допомогою проводять різні дослідження, їх використовують при проведенні складних операцій. А такий апарат, як УЗІ взагалі без комп’ютера не існував би. А я особисто використовую комп’ютер для проведень різного виду досліджень, встановлені діагнозу та під час проведення операцій по лазерній корекції зору.

 

Адвокат Отже комп’ютер не тільки не шкідливий для людини, яка правильно ним користується, але й корисний.

 

Лікар Так.

 

Суддя В сторін є ще запитання до свідка?

 

Обвинувач Ні.

 

Адвокат Ні.

 

Обвинувач Іншою хворобою пов’язаною з комп’ютером є міжнародна глобальна мережа Internet. Так я не обмовився саме хворобою. І щоб в цьому впевнитись я прошу запросити до зали суду свідка Боба Меткелфа.

 

Входить Боб Меткелф

 

Суддя Прошу назватися.

 

Свідок Я Боб Меткелф

 

Обвинувач Яке відношення ви маєте до справи?

 

Свідок Я Боб Меткелф в 1972 році винайшов систему зв’язку яка пізніше з успіхом була використана в створені глобальної мережі Інтернет.

 

Обвинувач Ви знаєте з якою митою Вас запросили до суду?

 

Свідок Так звичайно. Я тут для того щоб дати свідчення про глобальну мережу Інтернет.

 

Обвинувач Ну так розкажіть нам що ви знаєте про це.

 

Свідок Давайте з вами перенесемося на 50 років назад. І так середина 60-х років місце дії Сполучені Штати Америки.

«Холодна війна» в самому розпалі. Американські військові занепокоєні військова міць ймовірного супротивника – СРСР – кріпла не по дням а по годинам, а в Америці, схоже почала потроху спадати. Росіяни вже вийшли в космос їх супутники безкарно креслили спіралі над США, а невинна посмішка Гагаріна приховувала сховану загрозу. І хто знає що полють росіяни в космос наступного разу: ще одного усміхненого хлопця чи…

Про це «чи…» взагалі не хотілось думати.

Ясно було одне необхідно було пришвидшити темпи роботи по створенню новітніх систем захисту, а на всяк випадок і нападу. Але ось «біда» всі новітні військові розробки розсіяні по різним інститутам, університетам, лабораторіям, і все це під грифом «таємно», або «цілком таємно»… Необхідна була чітка, налагоджена система, що дозволила б різним дослідницьким центрам координувати свої дії. Крім того головним завданням даної системи повинна стати саме військова взаємодія, управління всіма військами, які вже на той час були не тільки на території США, але і знаходилися в різних країнах світу. При чому вихід з ладу одного вузла такої системи не повинен відбитися на її інших вузлах.

Саме для цієї мети ще в далекому 1957 році в Сполучених Штатах було створено APRA – дослідницький заклад, який займався розробками в військовій галузі. А вже в 1960 році був створений перший модем – пристрій для передачі даних між комп’ютерами, а Пол Брен розробив методику пакетної передачі даних. Після того, як в 1968 році Дуглас Енгельбарт в Стенфордському університеті продемонстрував систему гіпертексту, лише через рік в січні 1969 року була здійснена спроба передачі даних між двома комп’ютерами Каліфорнійського Університету (Лос-Анджелес). На відстані 5 м було передано слово LOGIN (вдалось передати дві перші букви).

А 4 квітня цього ж року була створена сітка APRAnet до складу якої ввійшли 4 комп’ютери розміщені в Каліфорнійському Університеті (Лос-Анджелес), Стенфордському Дослідницькому Інституті (Стен форд), Каліфорнійський Університет (Санта Барбара), Університет Юти (Солт-Лейк Сіті). З тих пір кількість користувачів сітки постійно зростала, одночасно удосконалювалась техніка для передачі інформації.

Це все призвело до того що з мережі були відокремлені окремі користувачі, які не могли принести користь військовому відомству. І з них 1 січня 1992 року була сформована Всесвітня глобальна мережа Інтернет. З самого початку Інтернет набув колосальної популярності про це свідчить статистика 1993 рік 500 сайтів і 1 000 000 користувачів 2000 рік – кількість серверві – 100 000 000, число сайтів – 30 000 000, число користувачів – 500 000 000, до речі такий цікавий факт 50,4 % з яких – жінки. Ось коротка історія створення та розвитку Інтернет.

 

Обвинувач Що ви можете розповісти про негативний вплив на людей який чинить Інтернет?

 

Свідок При досить тривалій роботі з Інтернетом в людини з слабкою психікою може виникнути фобія, яка в подальшому може перетворитись в залежність, або як її ще називають манію.

 

Обвинувач Ви маєте якісь конкретні данні.

 

Свідок Так. Про виникнення Інтернетзалежності свідчить той факт що в 2006 році міжнародний конгрес лікарів офіційно зафіксував нову хворобу «Інтернетманію», а в 2007 році за офіційними даними тільки в одному Китаї було офіційно, я підкреслюю саме офіційно зареєстровано близько 0,5 млн. залежних людей. По Україні я таких даних не маю.

 

Обвинувач Що Ви можете розповісти про суть цієї хвороби.

 

Свідок Інтернетзалежна людина постійно потребує того щоб бути в Інтернеті. Ці люди можуть годинами, навіть днями не виходити за комп’ютера. Іноді траплялися випадки коли люди засинали під час роботи. Інколи таких користувачів забирала «швидка допомога» з діагнозом крайнє фізичне та психічне виснаження. Після чого таким людям було досить важко повертатися в нормальне життя, адже більшу частину свого часу вони проводили у віртуальному комп’ютерному світі.

 

Обвинувач Ви все самі чули час проведений за комп’ютером в Інтернеті призводить до хвороби, яку людина сама не в змозі розв’язати. З’явився ще один різновид наркоманії «Інтернетзалежність», і це все завдяки комп’ютеру. В мене більше запитань до свідка не має.

 

Суддя Адвокате свідок ваш.

 

Адвокат Шановний Боб Меткелф скажіть з якою взагалі метою створювався Інтернет.

 

Боб Меткелф Інтернет створювався як загальнодоступне джерело інформації. Сьогодні в мережі мають свої представництва всі поважаючі себе організації, служби, фірми і компанії. Існують електронні варіанти популярних програм, газет видань, а деякі видання взагалі існують тільки в електронній версії. Прикладом таких видань є «Українська правда». Тяжко взагалі найти таку область діяльності людини яка на даний момент не відтворена в мережі це і розваги: ігри і музика, кіно і музика і взагалі всі види мистецтв мають своє представництво в Інтернеті. Через Інтернет люди можуть спілкуватися до їх послуг ціла галузь «Електронна пошта», форуми і т. д. Крім того сьогодні в Інтернеті здійснюються банківські операції, купівля продаж товарів, програмного забезпечення. Тут будь-яка фірма може розмістити свою рекламу і все це майже безкоштовно. Сітка допомагає творчим людям заявити про себе, розкрити свій потенціал. Але з іншого боку це зменшує активність людей, вони менше рухаються, адже все необхідне вони можуть отримати через Інтернет і це також впливає на їх здоров’я.

 

Адвокат Боб Меткелф скажіть на вашу думку попри всі негативні речі Інтернет це корисне чи ні?

 

Боб Меткелф Інтернет дійсно корисна річ. Він об’єднує людей пропонуючи їм простір для творчого розвитку, реалізації своїх можливостей через потенціал що має мережа.

 

Адвокат Так Інтернет моє побічний ефект, але незважаючи на це він приніс людям більше хорошого.

 

Суддя Обвинувач в Вас є ще щось по даній справі?

 

Обвинувач Так Ваша честь. Сьогодні комп’ютери це не лише засіб для роботи, але і величезний ігровий апарат. Існує багато фірм, організацій які створюють комп’ютерні ігри з елементами насилля, що впливає на психіку людини, особливо на дитячу психіку, яка є досить чуттєвою. Під дією цих ігор люди, діти не рідко скоюють різні неадекватні вчинки, іноді навіть злочини. І в підтвердження своїх слів я хочу запросити батьків одного з учнів нашої школи

 

Викликають свідка

 

Обвинувач Свідок розкажіть як змінилась поведінка вашої дитини після того як ви придбали комп’ютер .

 

Свідок Ми придбали комп’ютер приблизно рік назад, і придбали до нього комп’ютерні ігри. Після цього поведінка дитини поступово погіршується. Вона (дитина) постійно сидить за комп’ютером, успішність впала. Він став агресивним, не хоче допомагати нам батькам. І взагалі став іншою людиною. Тепер йому нічого крім комп’ютера не потрібно, за ним він проводить весь вільний час. Може просидіти цілу ніч і не висипається, як наслідок не йде в школу на наступний день. І навіщо ми купляли той клятий комп’ютер.

 

Обвинувач Що я може ще добавити, ви все самі чули.

 

Адвокат Свідок скажіть поведінка вашої дитини змінилась одразу як ви купили комп’ютер?

 

Свідок Ні лише після того як ми почали купляти комп’ютерні ігри.

 

Адвокат Тобто до тих пір поки ви не купляли комп’ютерних ігор його поведінка була нормальною.

 

Свідок Так. Він навіть деякий час почав краще навчатися.

 

Адвокат Як ви всі чули поведінка дитини погіршилась після того, як батьки стали купляти йому комп’ютерні ігри, а до тих пір він навіть почав краще вчитися. Тобто не комп’ютер в цьому винен, а вплив ігор. І якщо б ви шановний свідку не купляли ті ігри то це продовжувалось би і зараз. І в усьому винен не комп’ютер а батьки, які погано слідкують за своєю дитиною, потакають всім дитячим забаганка, і хочуть відкупитися від дітей комп’ютером з іграми, для того щоб менше звертати увагу на виховання власної дитини. А потім у всіх бідах які трапляться з дитиною звинувачують то комп’ютер, то телевізор, то школу і вчителів. А самі ви в цей час де були? Чому не займалися вихованням дітей? Чи може ви думали що це зробить хтось чи щось інше? Наприклад комп’ютер замінить вашій дитині батьків. Тобто в усіх випадках в-першу чергу в усьому що відбувається з дітьми винні Ви – батьки. Комп’ютер лише заповнює ту пустоту що утворюється завдяки вашій неувазі до дітей.

 

Суддя Свідок може бути вільним. І оскільки в обвинувачення на має більше свідків то захист може викликати своїх свідків.

 

Адвокат Захист просить викликати свідком людину, яка чи не найбільше працює з комп’ютером, при цьому навчає інших правилам роботи з комп’ютером. Я маю на увазі вчителя інформатики.

 

Суддя Викликається свідок вчитель інформатики.

 

Заходить вчитель інформатики

 

Адвокат Прошу назвіться хто ви, яку посаду займаєте і як довго працюєте.

 

Свідок Я,            , вчитель інформатики Грушківського НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступеня і агротехнічний ліцей», працюю на цій посаді 2 рік. І в своїй робот безпосередньо користуюся комп’ютерною технікою. Адже я повинен навчити учнів користуватися програмним забезпеченням, та вміти розв’язувати задачі з допомогою комп’ютера. Для цього я використовую різні види програмного забезпечення, в тому числі і навчальні програми, і ігри і Інтернет.

 

Адвокат Скажіть як ви використовуєте ігри.

 

Свідок Навчальні ігри використовуються в основному в початковій школі де практикуються створення ігрових ситуацій на уроках, що дозволяє учням краще засвоювати матеріал. Завдяки іграм діти взнають як поводитися з комп’ютером, як його використовують люди. Під час ігор діти вчаться працювати з мишею, клавіатурою, знайомляться з основними поняття інформатики, закріплюють та покращують свої знання з різних предметів: рідна мова, математика, природознавство та інші, розвивається увага, логічне мислення. Крім того хочу сказати, що в деяких школах саме завдяки навчальним програмам учні на уроках можуть провести лабораторні, практичні роботи, ознайомитися з експериментами по фізиці, біології, хімії. А на уроках літератури можливо прочитати електронний варіант книги, або послухати її звукову версію. В Інтернеті можна знайти всю потрібну інформацію на виступ, урок, реферат і т. п. Особисто мені доволі важко було б працювати сьогодні без комп’ютера.

 

Адвокат Обвинувач тепер ви можете задавати свої питання.

 

Обвинувач А що ви можете сказати про негативний вплив комп’ютера?

 

Свідок Так цей вплив дійсно існує, але якщо вірно працювати за комп’ютером дотримуватись правил техніки безпеки, робити перерви в роботі то все у вас буде гаразд. Тобто все залежить від людини.

 

Обвинувач Тобто Ви хочете сказати що все в наших руках?

 

Свідок Саме так.

 

Суддя Свідків більше не має. Прослухавши все шановні присяжні я прошу винести рішення по таких пунктах:

  1. Чи винен підсудний у покращені умов навчання та життя людей?
  2. У встановлені нового способу зв’язку та спілкування?
  3. Погіршенні здоров’я та поведінки?
  4. Створенні кращих умов навчання?
  5. Поширенні доступу до інформації?

 

Рішення присяжних

 

Суддя Ми всі прослухали рішення рішення присяжних тому я зачитую вирок: Присудити довічне використання людьми для задоволення своїх потреб з дотриманням правил техніки безпеки. Рішення остаточне і обжалуванню не підлягає.


 

завантаження...
WordPress: 22.93MB | MySQL:26 | 0,416sec