Виховний захід: Секрети жіночого щастя

Мета заняття: допомогти учням зрозуміти секрети жіночого щастя, в ході розмови вивести його формулу, підтримати прагнення творити себе задля такої благородної мети; розвивати вміння вести дискусію, захищати свою точку зору.

Форма проведення: ток – шоу «Хочу i буду».

Хід заняття.

Я хочу розпочати нашу зустріч поетичною прозою iз популярного журналу «Наталі».

Багатобарвний, цікавий, наповнений глибоким змістом світ жіночих поривань. Можна здійснити світове відкриття, написати великий бестселер, стати зіркою телебачення чи ідолом шоу – бізнесу. I бути при цьому розумною, відомою. Але тільки чоловіки дають нам щастя відчувати себе жінками. Лише поряд з ними мають значення наші примхи i бажання, наша хода i блиск очей. Адже так прекрасно бути щасливою жінкою: плакати від ніжності, задихатись від пристрасті, німіти від захоплення. Саме в цьому таїна жіночого щастя. Тому вічно поряд з юним Адамом буде стояти юна Єва. I повік старець Адам обійматиме стареньку Єву. Так створений світ, i це прекрасно.


Ви можете погодитись з цими одкровеннями чи нi, але, гадаю,

здогадуетесь, що після такого вступу я запропоную вам вapiaції на тему ж1ночого щастя. Під знайому мелодію Т. Овсіенко «Жіноче щастя» спробуемо вивести його формулу, кажуть, компоненти ціeї формули npocтi i тому геніальні. Саме про це у нашому шоу «Хочу i буду», i я запрошую його першу учасницю. Зустрічаймо. Яку історію ти нам повідаеш?

–    Я розповім icтopію Люсінди iз відомого бестселера Б. Картленд
«Заручниця». Уявіть co6i дівчину, яка виходить заміж, щоб врятувати сім’ю від
банкрутства, знаючи, що чоловік не кохає її. У нього друзі, клуб, коханка, i в перший же день після приїзду в розкішний дім Люсінда залишаеться одна. Попри все, вона кохае свого чоловіка i робить все можливе i навіть неможливе, вступаючи в бій
за свое щастя. Вона добивається взаємності від чоловіка, який нікого більше не хоче знати, до неї приходить вимріяне щастя.

– Яку ціну заплатила героїня за те, щоб завоювати такого чоловіка?

1 ий компонент щастя – взаємне кохання, розуміння, повага.    

Щасливою жінку робить чоловік, то виходить, що жіноче щастя в руках чоловіків? I якщо у чоловіка свое коло інтересів, кар’єра на першому місці i вам відводиться так мало часу. Як бути щасливою? Б. Картленд дає рецепт щастя, а як ви вважаете?

(Від життя треба отримувати задоволення, а на дрібні недоліки коханого реагувати як героїня Даніели Стіл: завести зошит i написати недоліки i достойності чоловіка. I колонка з достойностями вийде набагато довша. Тож коли навіть щось дратує жінку, біля кожного недоліка коханого у неї є виноска – дивись на протилежну сторону. Спробуйте й ви, i тоді світ стане кращим.)

–    А ми дійшли думки, що гармонії у відносинах можна досягти, коли працюєш над собою, розвиваєш свої захоплення, чи не так?
Зустрічаймо ще одну учасницю iз життєвою icтopiєю від Biктopii Ростокіної.
Я презентую iстopiю незвичайної жінки, яка зробила блискучу
політичну кар’еру, описану в романі російської письменниці
В. Ростокіної «Велике кохання». Життя пішло не так у Kocтi
Корягіна, i він, замість того, щоб досягти висот (а можливост1
були неабиякі) потрапляе за грати. А його кохана Ірина, яку
він колись назвав «cipoю мишкою», залишаеться одна.
Народження двійнят, труднощі побутові, матеріальні i
моральні, що випали на долю цієї дівчини iз провінції, не
зламали її. Вона створюе нову сім’ю, виховуе прекрасних
синів Kocтi, стає депутатом Держдуми.

 • Що допомогло Ірині вистояти i досягти таких висот?

  2 ий компонент щастя – ycnix, кар’сра, здоров’я i спокій близьких людей.

  Так, Ірина досягла життєвих висот. I я цитую фрагмент iз роману:

  « Розсіяно вдивляючись в ранковий людський натовп, Ірина думала про те, що при вcix плюсах становища сучасної ділової жінки, є у неї один мінус: ділова жінка рідко коли встигае бути просто жінкою. А це необхідно. Хоча би – час від часу хочеться бути слабкою, тендітною, леліяною.»

 • Чи може говорити так щаслива жінка?
 • Народна мудрість говорить, що жінка має такого чоловіка,
  якого заслуговуе. Ви погоджуєтесь з цим?
 • (Це доля, якій ти допомагаєш, створюючи себе. Треба бути
  цікавою i зовні, i внутршньо. Без роботи над собою навіть

  доля не допоможе. Чоловік – мисливець за природою, i якщо

  здобич уже підстрелена, її вішають на себе i йдуть за іншою. Тому жінка має бути трішки вислизаючою, має удосконалюватись, бути особистістю. А це більш захоплююче заняття, ніж висіти на чоловікові. Тож обожнюйте себе, коханих, єдиних, гідних всього найкращого i з любов’ю працюйте над собою.)

  3 ій компонент формули щастя – вipa в себе, робота над

  собою i задоволення від життя.

  Бельгійський драматург М. Метерл1нк у драмі «Синій птах» зобразив щастя у вигляд1 птаха синього кольору. Скажіть, а яким бачите його ви? Який колір і форма асоціюється у вас із поняттям щастя?

 • Коли воно є, навколо все рожеве.

  Сонячно блискуче, з дуже веселим сміхом.

  У вигляді блакитних хмаринок у чистому небі.

 • Спіраль, яка йде у нескінченість, яскраво – жовтого кольору.

  Попрошу нашого художника попрацювати над вашими одкровеннями і зробити фон для формули щастя. А я доповню її ще одним компонентом: 4-ий компонент – уміння вчасно відпустити свою золоту рибку.

  Вміння тверезо оцінювати ситуацію і свої можливості, об’єктивно дивитись на світ – інколи від цього теж залежить ваше щастя. А допоможе вам розібратись у собі тест «Чи вмієте ви бути щасливими?» (Звучить музика, робота над тестом, завершується оформлення формули щастя). Заключне слово вчителя.

  Якщо раптом ви побачите щось яскраве, безформне, але божевільно красиве, то знайте – це воно. Щиро всміхніться йому й, цілком можливо, воно вас помітить і посміхнеться у відповідь. І заради цієї миті, не покладаючи рук, творіть себе.


   

завантаження...
WordPress: 22.98MB | MySQL:26 | 0,320sec