Виховний захід по профорієнтації

Мета: Ознайомити дітей з типом професій «Людина – знакова система», пригадати професії, які вивчалися на попередніх заняттях, розвивати активний словник учня, формувати здоров’язберігаючі навички.

Обладнання: картинки, таблиці, картки, кросворд.

 

 

 


Хід заняття.

Доброго дня, діти.

Сьогодні ми знову повертаємося в світ професій і розпочинаємо наше заняття.

Організаційна частина.

  • На початку виконаємо вправу “Я – це Я”. Назвіть, будь ласка, професію, яка вам подобається і скажіть чим вона корисна (тальки не повторюйтеся).
  • Чудово. Багато професій ви знаєте і кожна приносить людині користь. Давайте пограємо гру «Відгадай». Я описую професію, а ви її називаєте.

Основна частина.

  • Пригадаємо з вами, які є типи професій. (Роздрукована таблиця на дошці)

 

Тип професії  

Об’єкт праці 

Приклад 

Людина – Природа 

Живі організми, рослини, тварини 

Агроном, зоотехнік, ветеринар, садівник, лісник  

Людина – Техніка 

Технічні системи, машини, апарати, матеріали та енергія 

Радіо механік, токар, слюсар, шофер, тракторист, інженер

Людина – Людина 

Люди, групи і колективи 

Вчитель, вихователь, лікар, продавець, юрист 

Людина – Художній образ 

Художні образи, елементи художніх образів 

Фотограф, музикант, ювелір, художник, письменник, артист

Людина – Знакова система 

Умовні знаки, шифри, коди, цифри, таблиці 

Друкарка, програміст, економіст, бухгалтер, коректор, статист 

 

  • Отже, всього є 5 типів професій, а самих професій – безліч.
  • А як ви думаєте, які професії з’явилися зовсім недавно і є найсучаснішими? Дійсно, це оператори мобільного зв’язку, програмісти, комп’ютерні дизайнери (тип професії – «людина – знакова система»).

Саме про них ми сьогодні будемо говорити.

  • Спершу дізнаємося як ви вмієте працювати із знаками, цифрами, кодами. У кожного з вас на карточках завдання – виконайте його якомога швидше. (Індивідуальна картка для кожного учня з однаковим набором завдань).
  1. Якої фігури не вистачає? Домалюй.


    

    

?

 

  1. У кожному рядку закресли зайву фігуру.

 

    


 


    

 

  1. Яку цифру треба дописати?

 

1,3,5,7,…….

10,20,30,…, 50

10,11,13,14,16,17,….

 

4. Склади словосполучення.

Комп’ютерні ігри.

 

– Хто прочитає мені словосполучення з 4-го завдання? Так, це «комп’ютерні ігри». Піднесіть будь ласка, руку ті, хто грав (грає) комп’ютерні ігри. З’явилися вони не так давно, але захопили всіх – і дітей, і дорослих. Давайте спробуємо визначити, яку користь і яку шкоду приносять нам комп’ютерні ігри.

 

(на ватмані таблиця, вчитель вписує відповіді)

 

Комп’ютерні ігри

Користь  

Шкода 

   
   
   

 

  • Серед шкідливих чинників ви назвали «Втома очей». Давайте спробуємо розслабитися і виконати вправу, яка допоможе нашим органам зору відпочити, адже без розслаблення неможливий рух, а без руху – добрий зір.

Вправа «Пальмінг» (штучне затемнення очей за допомогою долоней рук ).

Інструкція: добре розітріть, розігрійте руки. Складіть долоні в пригорщі і накладіть їх на обличчя так, щоб пальці рук були на лобі, основи мізинців – на переніссі. Крізь пальці не повинно поступати жодного просвіту, але не варто й тиснути на очі. Лікті – на столі, голова прямо, слухаємо та уявляємо.

 

«Ми знаходимось в пустині. Вітер. Сонце. Пісок. Вітер грає піском, переносячи піщинки з одного місця на інше. Ми бачимо чітко кожну піщинку: білу, жовту, нерівну. Ми піднімаємо погляд і бачимо на вершині бархану ящірку. Розглядаємо її. Бачимо чітко кожну лусочку, її очі. Враз ящірка побігла вниз по гірці, залишаючи на піску слід від хвоста, в який зсипається пісок. Стороною прокотилось перекотиполе. Дивимось йому вслід і помічаємо, що вдалині іде караван.

Повільно і важко переставляють ноги верблюди. На боку одного з них висить бурдюк з водою. Вода капає з дірочки. Ми бачимо, як вона падає на розпечений пісок, як тут же піднімається парок і від води не залишається і сліду. Та ось караван досяг своєї цілі. Нашому погляду відкривається небаченої краси палац. Всі його стіни зроблені зі смарагдів. Вони виблискують, переливаються на сонці. Ми відкриваємо великі двері і опиняємось у себе в класі. На рахунок “три” відкриваємо очі. Раз – два – три”.

Рефлексія вправи – сподобалась, не сподобалась вправа.

 

  • Молодці. Як ви вже казали і це видно з таблиці, що погано впливає на здоров’я людини, яка переважну більшість часу сидить за паперами, комп’ютером і те, що вона мало рухається (Гіподинамія).
  • Вийдемо на клас, станемо в коло і пограємо гру з м’ячем «Ти – мені, я – тобі».

Інструкція: по черзі кидаючи один одному м’яч, треба називати слова, які відносяться або до теми нашого заняття (професії), або до комп’ютера.

Рефлексія гри – важко чи легко було виконувати, словниковий запас учня швидкість гри.

– Гра закінчилася. Давайте зараз об’єднаємося в групи, розрахувавшись на перший, другий. Спробуємо визначити з чого складається комп’ютер за допомогою кросворда. Хто швидше.

 

 

 

 

 

 

космбкп’юматерепррн

(довідкові слова до кросворду: системний блок, клавіатура, мишка, принтер, екран)
Аналіз завдання.
Заключна частина.
Підходить до завершення наше заняття.
 

Ми з’ясували які є типи професій, дізналися про найсучасніші професії, кожен спробував виконати індивідуальні завдання на швидкість із цифрами, геометричними фігурами, буквами. Також ми визначили які фактори роботи за комп’ютером переважають – корисні чи шкідливі. Встигли ми і відпочити – зробили вправу для очей і провели рухавку.

А чи сподобалось вам працювати з кросвордом? Добре. І це ми виконали.

Молодці. Дякую вам за роботу.

За бажанням, на наступний раз можете підготувати інформаційне повідомлення про комп’ютер, мережу Інтернет, найбільші комп’ютерні фірми.

До нових зустрічей.


 

завантаження...
WordPress: 22.86MB | MySQL:26 | 0,418sec