Виховний захід на тему: «ЗУПИНИСЬ, ДОКИ НЕ ПІЗНО»

Звучить аудіозапис пісні Макса Фадєєва “Наркотики”.

Ведуча

Добрий вечір, дорогі друзі! Сьогодні наша зустріч присвячена проблемі величезної ваги, тому що від її вирішення залежить не просто майбутнє, щасливе життя суспільства, а життя взагалі.

Ведучий

Це – наркоманія, страшна хвороба. Сам термін “наркоманія” походить від грецького слова “нарко” – затемнення, заціпеніння, і “манія” – безумство.

    Наркоманія! Скільки смертей за цим словом, скільки болі, скільки зламаних життів! Дуже багато. І невідомо скільки ще життів заберуть із собою в нікуди наркотики.

Ведуча

Історія наркотиків стара, як людство. Наркотики були відомі і вживалися дуже давно. Америка страждала від хвилі наркотиків. Ця галузь торгівлі захопила “чорний” ринок ще в 20-х роках минулого століття. Після Другої світової війни вона одержала особливо велике поширення не тільки в країнах Азії, але і у Європі та Америці. У 80-ті роки нова розвага разом із усіма західними цінностями прийшла і в ряди нашої молоді, розповсюджуючись підвалами і темними вулицями міст. Вона набула такого масштабу, що правоохоронці не змогли стримати потік завезення наркотиків і смерть із величезним напором вилилась, перш за все, на підлітків і молодь. Адже основна частина наркоманів – підлітки і молоді люди, які набагато слабкіші психологічно, аніж дорослі.

Ведучий

Особлива небезпека вживання наркотиків полягає в тому, що наркотична залежність формується набагато швидше, ніж алко- гольна, – за місяць.

За даними Міністерства внутрішніх справ, наркоманія і токсикоманія зросли, особливо за останніх п’ять років. Вони найбільш поширені в тих районах, де ростуть мак і конопля. 80% наркоманів – молоді люди віком до 30 років.

Захоплення наркотиками найчастіше приходить у віці 13– 14 років. Існує система прилучення дітей до наркотиків: спочатку їх дають безкоштовно, потім за маленьку ціну, а коли дитина звикає, ціна підвищується, і нещасні жертви ідуть на усе – крадіжки, злочини, проституцію, щоб дістати грошей на наркотики.

На жаль, поширення наркотичних речовин зустрічається і у нас у країні, в тому числі серед підлітків і молоді. Найчастіший мотив, що штовхає до вживання наркотику, – це своєрідна цікавість, що виникла після пропозиції кого-небудь зі знайомих “спробувати”. До жадібної цікавості домішується бажання наслідувати прийняті правила “своєї групи”, та уникати глузувань і докорів колишніх “товаришів”.

Найбільш схильні до прийому наркотиків люди слабовільні, із психопатичними рисами характеру і дефектами виховання, позбавлені серйозних ідейних і моральних підвалин. Більшість з них прилучаються до наркотиків, не знаючи страшних наслідків їх дії, що руйнують здоров’я.

Ведуча

Існує наркоманія, пов’язана із вживанням коноплі. Гашиш, марихуана – це все наркотичні речовини, які містяться в різних видах коноплі. У таких хворих посилюється апатія, на передній план висувається психічна залежність.

Спеціалісти описують, що дія прийому препаратів із коноплі настає через 10–15 хвилин. Саме стан ейфорії заманює тих, хто вживає наркотики. Також характерний синдром, що продовжується 3–5 днів і характеризується сонливістю, тахікардією, головокружінням, порушенням сну. Ці явища призводять до втрати роботи, а згодом і до смерті.

Ведучий

Великий “чорний список” жертв наркоманії:

3 жовтня 1848 року посеред дороги помер великий американський письменник Едгар По. Виявляється, він теж був наркоманом;

легенди 60-х вмирали від поєднання наркотиків і алкоголю;

січень 1971 року – королева блюзу і рок-н-ролу Джанет Джоплін вмерла від передозування героїну;

18 вересня 1970 року гітарний геній Джеммі Хендрікс задихнувся від суміші спиртного і барбітуратів.

Ведуча

Смерть легендарного Курта Кобейна, лідера групи “Нірвана”, теж виявилася наслідком вживання наркотиків;

Анатолій Крупнов – талановитий музикант – помер від передозування під час запису сольного альбому;

в книзі “Перерваний політ” Марина Владі запевняє, що в останні роки життя Висоцький теж був наркоманом і помер від передозування.

Ведучий

Кожна людина має право на вибір, але невже така погана штука життя, щоб їй у противагу ставити наркотики?

Людина приходить у життя для щастя, радості, творчості, праці, любові. Світ прекрасний і дивний. І ті, у кого завжди відкриті серце й очі, хто усвідомлює Чудо свого буття, вдячні світу за свіжість ранкових фарб, чудову мелодійність нічних звуків з лугів, відточену красу упалого золотого листа…

Але життя прекрасне ще і тим, що воно унікальне. Кожна людина велика і неповторна у своїй індивідуальності.

Яким дисонансом вривається в наше життя ця сумна доля! Історія злочину над самим собою. От вона…

Голос за сценою

Мені 19 років, але я вже старий, я тисячі разів умирав, це болісно, і хочу тільки одного – заснути і не прокинутись …

Четвертий раз за останні два роки я потрапляю на лікування. І кожний раз даю собі слово – останній! Але проходить тиждень, інший… і я беруся за колишнє…

Якби міг викинути цю отруту, як тухле яйце! Але я не можу. Її запах п’янить мене. Вона мені потрібна. Я не можу скинути з себе ці пута!

Ведучий

Це історія життя і загибелі молодої людини, що стала на шлях наркоманії, що втратила прекрасний, чудесний світ, наповнений захватом відкриттів, чеканням здійснень, радістю буття.

Ведуча

З кожним роком зростає число наркоманів. Їхня чисельність в світі сягнула жахливої цифри – мільярд.

Отже, наркоманія – це хвороба. Вона краще приживається там, де відсутній будь-який вид виховання. Наприклад, у сім’ї немає грошей, чи вона є малозабезпеченою, хочеться знайти щось краще.

Ведучий

Або коли у сім’ї хтось із батьків випиває. Немає уваги дитині, немає контролю над нею.

Або коли батьки розлучені.

Ведуча

А коли є все? Коли сім’я забезпечена? Це означає – немає взаєморозуміння між сином і батьком, між матір’ю і дочкою.

Передусім повинна бути сила волі. А волю треба виховувати змалку.

Ведучий

Причому спробувати наркотики часом пропонують “найкращі друзі”. Уколовшись, швидко одержуєш веселощі на деякий час, але взамін поступово віддаєш життя. Що важливіше: не згубити обличчя перед “друзями” або втратити життя? Як нерозумно: проміняти здоров’я, свободу, своє майбутнє на що..? Більшість підлітків, що пробують наркотики, і не підозрюють, чим це обов’язково обернеться для них у недалекому майбутньому.

(Сценка. На сцену виходить дівчина)

1-а жертва

Мене не розуміє мама. Вона вважає, що я ще маленька. Батька я взагалі ненавиджу. Він весь час п’є. Недавно я перейшла в інший технікум. Я себе там відчуваю одинокою, немає з ким поговорити.

(Повертається спиною до глядачів. На майці – слово “жертва”).

2-а жертва

Мені заздрять у класі, що я добре вчуся, я хочу вступити до університету. Але наша сім’я не має на це грошей. Батько втратив роботу, у матері проблеми зі здоров’ям, треба гроші… у мене немає майбутнього, мені не хочеться жити…

(Повертається спиною до глядачів. На майці – слово “жертва”).

3-я жертва

У мого батька є все, навіть приватний вертоліт. Він бізнесмен, але ми дуже рідко бачимося. Для нього головне гроші. А недавно я розлучилася з коханим хлопцем. Це тупик…

(Повертається спиною до глядачів. На майці – слово “жертва”).

4-а жертва

Мені дуже важко дається навчання. Всі мене вважають тупою. Замкнулася в собі, почала комплексувати. У мене завжди поганий настрій.

(Повертається спиною до глядачів. На майці – слово “жертва”).

Сторінка: 1 2
завантаження...
WordPress: 23.1MB | MySQL:26 | 0,315sec