Виховний захід на тему: «ЖІНКА — ОДВІЧНА ЗАГАДКА ПРИРОДИ»


Мета.
Розкрити поняття жіночності; звернути увагу на місце жінки в суспільстві в різні епохи; підкреслити її велике призначення на Землі. Виховувати доброту, людяність, почуття відповідальності за те, що ти – – жінка. Ознайомити учнів із захистом прав жінки державою.

Форма проведення:
бесіда з елементами вікторини

Обладнання.
Пісня «Очарована, околдована» (М. Звєздінський, М. Заболоцький), Конституція України, «Основи правознавства» (9-й кл.), вислови славетних людей про жінок, анкета «Жіночність», тест «Який ваш характер, розповість одяг».

Хід бесіди

На фоні музики звучить поетичний калейдоскоп.

Я жінка. Я травинка. Я царівна..,

Лиш Афродіта мені рівня.


***

Держим голову, как королева,

Излучает загадочньт свет.

Зта женщина- -вечнаяЕва,

Затерялась в развалинах лет.

Дьішит время легко й беспечно,

Катет с майских садов молоко.

Зта женщина – – вечное нечто,

Й искусство ее великої

***

Женина – песня! Женщина – чудо!

Тьі настоящее чудо всегдашнее,

Не заходящее солнце домашнєє… ***

Я не цвіт, не зоря, не сніжинка –

Це прекрасні природи витвори!

Я сильна слабка Жінка

Саме так – з великої літери.

Учитель. Мабуть, кожен помічав характерну ознаку нашого часу. Всі тільки те й роблять, що говорять про численні проблеми: їсти нічого, купити немає за що, в гаманці порожньо, взагалі важко, важко, важко. І спадають на думку слова нашого великого Миколи Реріха: «Коли у домі важко, тоді звертаються до жінки. Коли більше не допомагають розрахунки та обчислення, коли ворожнеча та взаємне руйнування сягають межі, тоді приходять до жінки. Коли злі сили беруть гору, тоді кличуть жінку».

І ми сьогодні звертаємося до цієї одвічної загадки природи. Яка вона — жінка-ідеал, яке її місце в суспільстві в різні часи та епохи, на що здатна жінка? Чи захищена вона державою й кого захищає вона?

ЯК ВИНИКЛА ЖІНКА?

Легенда

Після того як до Бога звернувся чоловік і заявив про свою нудьгу, Бог замислився, з чого зробити жінку, якщо весь людський матеріал пішов на чоловіка. Але, не бажаючи відмовити в проханні чоловіку, після нетривалих роздумів став створювати жінку з таких матеріалів: кілька яскравих променів сонця, всі чарівні фарби зір, задумливий смуток місяця, красу лебедя, грайливість кошенят, граційність газелі, ласкаве тепло хутра, притягальна сила магніту. Змішав все разом, а потім додав туди холодного мерехтіння зірок, впертості віслюка, в’їдливості мухи, зажерливості акули, ревнивості тигриці, сміливості пантери, кровожерливості п’явки, отруйності змії, опіуму, безпощадності стихії. Все це змішав, оформив фігуру і вдихнув у неї життя. Внаслідок, цього вийшла жінка. Цю жінку Бог передав чоловікові й промовив: «Бери її такою, якою вона вийшла, і не намагайся її переробити, блаженствуй з нею все життя і терпи муки від неї аж до смерті.

Сторінка: 1 2
завантаження...
WordPress: 22.99MB | MySQL:26 | 0,331sec