Виховний захід на тему: «З РАБСТВА ДОРОГАДОДОМУ ВАЖКА»

1–частина.

Мета:

 1. ознайомити учнів з різними формами сучасного рабства;
 2. застерегти юнаків та дівчат від небезпечних ілюзій розбагатіти на закордонних заробітках;
 3. попередити про особливу небезпеку, що чатує на дівчат та жінок, які виїжджають за кордон на роботу чи за шлюбним оголошенням;
 4. підвищити рівень правових знань учнів.

  Вступне слово вчителя.

  Дорогі діти! Нещодавно ви отримали паспорти громадян України.

  У День прав людини ми говорили з вами про те, що хотіли б бачити нашу Україну правовою демократичною державою, у якій людина була б найвищою цінністю. І в основному законі, Конституції, саме «людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються… найвищою соціальною цінністю».

  Пріоритет людини (її прав) перед державою політично закріпила Загальна декларація прав людини, проголошена Генеральною Асамблеєю ООН ще 1948 р.

  Сьогодні в засобах масової інформації часто з’являються матеріали про сучасне, як це не дико звучить, рабство, — про торгівлю людьми, і поки наша держава вчиться захищати своїх громадян, вони повинні, насамперед, самі потурбуватися про себе, бути юридично грамотними, знати, де на них може чатувати небезпека, учитися на гіркому досвіді інших, уміти себе страхувати і, у разі потреби, захищати.

  Проблему сучасного рабства вивчали наші експерти.

  (Учитель називає учнів-експертів.)

  Чи знаєте ви, хто такий експерт?

  Експерт, той, хто досліджує певні питання, рішення яких потребує спеціальних знань.

  Сьогодні ви зможете поставити їм запитання та ознайомитися з виставкою публікацій преси, у заголовках яких так часто повторюються слова «раб», «рабство».

  II. Виступи учнів-експертів.

  Про сумну статистику щодо міграції населення України, її причини та про тих, хто входить до групи ризику, розповість нам…

  «Їдуть — і не повертаються»

  За повідомленням газети «Тиждень», за останні чотири роки з України на Захід виїхало 45—50 тисяч осіб і лише близько 900 з них повернулися назад. Україна має позитивне сальдо з міграції населення лише з Казахстаном і Узбекистаном, де рівень життя нижчий.

  Протягом січня—березня 1998 р. на обліку в державній службі зайнятості перебувало 1001,3 тис. (більше мільйона) незайнятих громадян. Останніми роками одночасно із різким зростанням пропозиції робочої сили постійно знижувався попит на неї. Навантаження на одне вільне робоче місце в середньому становило 19 осіб.

  За даними ООН, щороку близько 4 млн. осіб переправляється через кордони на заробітки.

  За даними секретаріату уповноваженого з прав людини при Верховній Раді, у будинках розпусти Європи і Азії нині перебуває понад 400 000 українок.

  Скільки ж їх насправді? Офіційних цифр не існує. Порахувати секс-рабинь так само складно, як і кількість хабарників.

  І зовсім невідомо, скільки українських хлопців примусово воюють у гарячих точках планети.

  Найчастіше рідну домівку покидають мешканки Західної України і вугільнодобувних районів Сходу. Ситуація з жіночим безробіттям тут найгостріша.

  Групою найбільшого ризику є випускниці середніх шкіл, технікумів, студентки, жінки, які залишилися без роботи і засобів для існування, хоча у «пастку» потрапляють жінки найрізноманітнішого віку і соціального становища. Принаймні відомі історії і про неповнолітніх, і про 50-річних.

  Весною 1998 р. до Кримінального кодексу України було внесено статті про торгівлю людьми. До цього часу не існувало кримінальної відповідальності за цей вид злочину.

  Докладніше про різні форми сучасного рабства попросимо розповісти…

  «Немає диму без вогню»

(форми сучасного рабства)

Нещодавно у засобах масової інформації прокотилася нова хвиля матеріалів про сучасне рабство, частіше про проституцію, іноді писали про торгівлю дітьми і зовсім рідко — про торгівлю людьми як біологічною сировиною для пересадки органів (за нашим Кримінальним кодексом, експлуатація органів людини є одним із видів работоргівлі). Звичайно, проблема торгівлі жінками, їхня сексуальна експлуатація за кордоном, використання у порнобізнесі — тема наболіла. Але, якщо уважно прочитати статтю 124 Кримінального кодексу України, то, крім сексуальної експлуатації, існує у нас відповідальність за такі форми рабства, як боргова кабала, втягування у злочинну діяльність, експлуатація праці, усиновлення в комерційних цілях, використання у військових конфліктах. Саме такі визначення сучасного рабства прийняли 1998 р. у парламенті. А це означає, що вони мають відображення у нашому житті. Адже немає диму без вогню.

Сторінка: 1 2 3 4
завантаження...
WordPress: 22.99MB | MySQL:26 | 0,873sec