Виховний захід на тему: «ЯК ПОВОДИТИСЬ У СКЛАДНИХ ЖИТТЄВИХ СИТУАЦІЯХ»

Мета: вчити дітей приймати правильні життєві рішення; розвивати почуття відповідальності за свої вчинки; формувати вміння порівнювати та аналізувати різні життєві ситуації; виховувати рішучість, упевненість, толерантність.

Обладнання: дошка, крейда, ватман, маркери, роздаткові картки (по 10 кожному).

Хід заняття

Учитель. Дуже часто нам важко зробити правильний вибір у житті, особливо тоді, коли ми опиняємось у складних ситуаціях. Сьогодні ми поговоримо про ті чинники, які впливають на наші рішення. Для початку проведемо гру-аукціон «Як розпорядитися своїм життям». На початку гри прошу кожного написати своє ім’я на кожній із 10-ти карток, які вам було роздано. Уявіть, що кожна з них — це частинка вашої особистості, отже, картки на аукціоні потрібно зберегти.

Через хвилину перед вами постане вибір: «витратити» чи «заощадити» свої картки. На «продаж» буде виставлено різноманітні «товари» по парі. Правила гри не дозволяють купити обидва товари, тільки щось одне або нічого. Зрозуміло, що коли закінчаться картки, вже нічого не можна буде купити.

Ви готові розпочати гру? Тоді не гаймо часу.

Перша пара товарів:

А — чудова квартира або будинок (1 картка).

Б — новий автомобіль на вибір (1 картка).

Друга пара товарів:

А — захоплива подорож у будь-яку країну світу (2 картки).

Б — можливість дружити з тією людиною, з якою тобі дуже хочеться дружити (2 картки).


Третя пара товарів:

А — можливість стати найбільш популярною людиною серед своїх товаришів на 2 роки (1 картка).

Б — можливість мати одного справжнього друга (2 картки).

Четверта пара товарів:

А — можливість закінчити престижний університет (2 картки). Б — можливість заснувати прибуткову компанію (2 картки).

П’ята пара товарів:

А — можливість мати щасливу сім’ю (3 картки). Б — можливість здобути всесвітню славу (3 картки).

Шоста пара товарів:

А — можливість змінити якусь одну рису в своїй зовнішності (1 картка). Б — відчуття спокою протягом усього життя (2 картки).

Сьома пара товарів:

А — 5 років «королівського життя» (2 картки). Б — любов та повага тих людей, які є для тебе найдорожчими (2 картки).

Восьма пара товарів:

А — чиста совість (2 картки).

Б — можливість стати успішним в улюбленій професії (2 картки).

Дев’ята пара товарів

А — можливість створити диво для того, кого ти любиш (2 картки). Б — можливість прожити заново одну подію свого життя (2 картки).

Десята пара товарів:

А — 7 додаткових років життя (3 картки).

Б — безболісна смерть, коли настане час (3 картки).

Більше не дозволяється робити покупки. Ті картки, що не були використані, вважаються знеціненими. Давайте обговоримо ваші покупки.

  • Яка покупка подобається вам найбільше?
  • Чи шкодуєте, що не зробили якусь покупку?
  • Чи хотілося б вам поміняти деякі правила гри? (Обговорення.)

    Учитель. Пам’ятайте! Правила гри можна змінити, але життя — це не гра! Не можна повторити вже зроблений вибір чи скасувати прийняте в минулому рішення. Це демонструє нам наступна гра.

    Гра «Скріпка». Для гри викликаються 4 учасники, які отримують по одній звичайній канцелярській скріпці. їм пропонується, за командою класу, на швидкість розігнути скріпку.

    Після того, як усі впораються із завданням, дається наступна команда: кожен повинен повернути своїй скріпці попередній вигляд. Гравці демонструють класу отримані вироби.

    Учитель. Діти, ви розумієте: те, що ми бачимо, назвати скріпками важко. Пригадайте, як швидко ви розігнули скріпки і як нелегко було скласти їх назад. Ось так і в житті: швидко можна наробити безглуздих помилок, але виправити їх нелегко, а іноді й неможливо.

Сторінка: 1 2
завантаження...
WordPress: 22.92MB | MySQL:26 | 0,319sec