Виховний захід на тему: «ВІДКРИЙТЕ ЧАРІВНІ ДВЕРІ ДОБРА І ДОВІРИ» (колективне ігрове спілкування)

Мета: продовжувати формувати в учнів старших класів свідоме ставлення до людських чеснот; довести на практичних прикладах, що добро, довіра й милосердя проявляються безкорисливо; навчати аргументовано обстоювати власну думку; викликати в дітей бажання творити добро, вміти довіряти, бути милосердними й уникати злих учинків; розвивати мислення, культуру спілкування; виховувати почуття милосердя, доброзичливості.

Обладнання: фломастери, чисті аркуші паперу, матеріал для проведення тренінгу; запис пісні Теодора Кукурудзи «Світ не без добрих людей»; «Дерево мудрості», на гілках якого написано мудрі вислови: «Добре ім’я краще від багатства», «Нічого так дешево не дається і так дорого не цінується, як увічливість», «Хто людям добра бажає, той і собі має», «Життя дано людині на добрі справи», «Світ не без добрих людей», «Усе добре пам’ятай, а зла уникай», «Посієш учинок, а виросте звичка», «За добро добром платять», «З добром здружись, а лихих — стережись», запис пісні Булата Окуджави «Давайте восклицать друг другу комплименты…»

Коментар: для проведення заходу вчитель заздалегідь пропонує дев’ятикласникам усно підготувати інформацію з теми «Мої добрі вчинки». До проведення заходу вчитель залучає учнів-читців («хвилинка поезії»). На власний розсуд учитель використовує музичний запис.

Сказав мудрець:

— Живи, добро звершай!

Та нагород за це не вимагай.

Лише в добро і вищу правду віра

Людину відрізня від мавпи й звіра.

Хай оживає істина стара —

Людина починається з добра.

ХІД ЗАНЯТТЯ

1. Вправа на створення емоційного комфорту

Учні по черзі вітаються одне з одним, посміхаються, і промовляють слова: «Я — твій товариш, ти — мій товариш. Разом — ми друзі».

    2. Слово вчителя

Милосердя й доброта — як два крила, на яких тримається людство. Як же могло так статися, що милосердя втратило сьогодні свою цінність, а його зміст звівся в основному до милостині? Невже для того, щоб виіскрити доброту з наших сердець, потрібен землетрус чи Чорнобиль? Хіба без них не можна бути милосердними? Хіба у звичайному плині немає людей, які потребують допомоги?

Ще з часів давньоруських благодійність була в традиціях нашого народу. Цілком природним і закономірним вважалося допомогти знедоленому, нещасному, поділитися шматком хліба, дати притулок бездомному, захистити старість і немічність, порятувати хворого чи каліку, захистити скривдженого.

3.    Творче завдання
«Добро власними руками»

Учитель просить учнів згадати добрі вчинки (з власного досвіду) і записати ті з них, які учні можуть здійснити для своїх товаришів. (На дошці прикріплений плакат, на якому зображено «серце доброти», учні виходять і записують свої добрі вчинки.)

4.    Хвилинка поезії

Не нарікай на глухість душ людських

І не гостри в злобі на них зубів.

А ти що людям доброго зробив,

Що вимагаєш доброти від них?

Чого мовчиш? Подумай і збагни,

Але уже з низької висоти,

І зваж, і переваж — а хто є ти?

І зваживши, нікого не вини,

А сам в своє більмо душі загаянь,

Чи там хоч раз добром світила рань

І променем зорилася святим?

І ти збагнеш, що до твоїх страждань

Не відгукнеться власна глухомань,

А ти шукаєш в людях доброти…

5.    Позиційна дискусія з теми
«Що таке доброта та довіра ?»

Учні діляться на три групи по декілька осіб. Створюються групи: «Позитив», «Негатив» та група «Експерти».

Обрано тему. Група «Негатив» висуває свої аргументи стосовно цієї теми, група «Позитив» протягом декількох хвилин шукає свої докази-заперечення. «Експерти» дають свою оцінку. Наприклад:

Група «Негатив»: «Люди не можуть страждати від того, що не чують добрих, лагідних слів. Вони не довіряють нікому. Лікування добротою потребують тільки хворі й самотні…».

Група «Позитив»: «Люди можуть страждати, коли не чують украй необхідних «добрий день!», «доброго ранку!». Це налаштовує людей на позитивні емоції…».

« Люди повинні довіряти одне одному…»

Група «Експерти» дає оцінку двом виступам, указує, чий виступ був більш переконливим.

Треба, щоб за дверима кожної задоволеної, щасливої людини стояв хто-небудь із молоточком і постійно нагадував би стуком, що є й нещасні…

А. П. Чехов

6. Хвилинка поезії

Для зла й неправди

Планета замала!

Творіть добро, добро плекайте, люди!

Садіть сади, нехай для внуків буде,

В плодах частинка вашого тепла.

Ростіть дітей,

Бо то однині — ти!

В обличчі іншім — ми у іншій долі.

Хай не зроблять їм наші з вами болі,

Хай діти будуть справжніми людьми.

Творіть добро для тих, хто поруч йде,

Хто ділить хліб із вами чесно — навпіл,

Сторінка: 1 2 3
завантаження...
WordPress: 22.85MB | MySQL:26 | 0,316sec