Виховний захід на тему: «ТВОЯ ІНФОРМАЦІЙНА БЕЗПЕКА»

Підготовча робота:

1. Анкетування учнів класу за такими питаннями:

  • Чи є в тебе вдома комп’ютер?
  • Ти використовуєш комп’ютер для навчання чи для ігор?
  • Яким чином ти спілкуєшся з однокласниками в позаурочний час?
  • Скільки часу ти проводиш з комп’ютером, коли про це не знають батьки?

Справжня небезпека не в тому, що комп’ютери почнуть мислити,як люди,а втому,що люди почнуть мислити, як комп’ютери.

С.Харріс

1. МОТИВАЦІЯ    

На дошці намальовано два дерева без листя — дерева плюсів і мінусів роботи за комп’ютером. Учням пропонується сформулювати, які проблеми може викликати спілкування з комп’ютером. Негативні фактори записуються на листочках і прикріплюються на дошку на одне з дерев, після цього в такий же спосіб вішаються листочки на «корисне» дерево. Класний керівник допомагає допомагає дев’ятикласникам у формулюванні проблем.

Проблеми, пов’язані з комп’ютером:
шкода для очей, тунельний синдром зап’ястя, навантаження на психіку, бруд і пил, шкода для хребта, погане самопочуття, шкода від Інтернету.

Переваги: навички пошуку й обробки інформації, можливість спілкування з людьми, розвиток логічного мислення, розвиток уваги.

ОН – ЛАЙН – ХИЖАКИ

Використання таких інструментів комунікації в Інтернеті, як чат – кімнати, електронна пошта та обмін миттєвими повідомленнями, може поставити учня під потенційну загрозу зустрічі з он – лайн – хижаками.

2. ПОСТАНОВКА ПРОБЛЕМИ ТА РОЗРОБКА РЕКОМЕНДАЦІЙ

Зараз комп’ютер є практично в кожній родині. Разом із можливістю отримати безлімітний Інтернет маємо спосіб провести не одну й не дві години. За результатами опитування учнів, 100% проводять час за комп’ютером удома, 75% витрачають декілька годин для спілкування з однокласниками за допомогою Інтернету замість спільної прогулянки або заняття спортом, 40% приховують від батьків, скільки насправді часу провели за комп’ютером.

Отже, зараз ви більш детально ознайомитеся з проблемами, а також із тим, як їх уникнути. І ми подивимося, чи зможемо ми зняти всі листочки з «дерева проблем».

►►Проблема 1. Навантаження на очі

Усі дисплеї — ЕПТ і РК — шкідливі для очей. Як з’ясували американські вчені з університету штату Огайо, пагубний вилив моніторів криється не в електронно-магнітному випромінюванні, а в тому, що люди менше моргають, працюючи за комп’ютером.

При роботі з ПК користувачі часто жмуряться, щоб чіткіше розглянути деталі зображення на екрані або зменшити його яскравість. Це може призвести до астенопії (зорової стомленості) й сухості очей. При максимальній напрузі зору частота моргання знижується в 4 рази на хвилину. Сама по собі така тенденція не небезпечна, однак у результаті недостатнього зволоження очей у користувача виникає почуття сильного дискомфорту, «піску в очах».

►► Проблема 2. Психічне навантаження

Перш за все, це неймовірний обсяг інформації, що буквально щосекунди звалюється на наш мозок. Стільки інформації в одиницю часу людина ще ніколи не отримувала. Причому інформацію потрібно миттєво аналізувати, приймати рішення і виконувати дії. А це велике навантаження на незрілу дитячу нервову систему.

По-друге, деякі комп’ютерні ігри створюють ілюзію спілкування і не приводять до формування навичок справжнього спілкування. Особливо це небезпечно для сором’язливих дітей. Комп’ютер, дає можливість перенестися в інший світ, який можна побачити, з яким можна пограти. Водночас діти все більше відкидають світ реальний, де їм загрожують негативні оцінки та необхідність щось міняти в собі. Такий відхід у штучну реальність може сформувати подібність психологічної залежності від комп’ютера.

Сторінка: 1 2
завантаження...
WordPress: 22.93MB | MySQL:26 | 0,320sec