Виховний захід на тему: «СВІТ ПРИРОДИ В НАРОДНОМУ ЕПОСІ»

Мета: у вигляді гри « Щасливий випадок» показати взаємозв’язок людини і природи; розвивати логіку мислення, уміння працювати у групі; прищеплювати любов до природи.

Обладнання: малюнки з ребусами, картинки з краєвидами природи.

Ведучий: який дивовижний красивий світ навкруги, яке небо, ліси, береги! Квіти щоденно вітають нас, як ми шануємо все живе, земне!
З дитячих років ми звикли до чарівної краси природи. Радіємо спілкуванню з нею, милуємось її красою. Природа надихала композиторів, художників на створення витворів мистецтва.
Виховну годину ми проведемо у вигляді гри «Щасливий випадок».
Діти нам потрібно поділитися на три команди.(Діти діляться на дві команди)
Ведучий:
Слів на описи не трачу, словом не передаси
Їх земної безсловесної краси.
Люди дивляться, п’яніють, в них кохаються віки,
Нареченим їх дарують, заплітають у вінки.
Ними кожен свою радість, власне щастя назива,
Квіти часто нам говорять втричі більше ніж слова.
В. Симоненко «Квіти»
Немає на землі нічого кращого і ніжнішого за квіти – цей чудовий, безцінний дар природи. Немає нічого на світі по етичнішого і привабливішого, ніж квіти – цієї чудової музики, чарівної гармонії форми, лінії і гами барв. Легенди та казки про квіти надихали багатьох поетів і композиторів. Поезія і музика лунає як гімн природі, ніжності, любові.
Цветы, как люди, на добро щедры,
И, щедро нежность людям отдавая,
Как маленькие, теплые костры.
Квіти здатні зачепити найпотаємніші струни людської душі. А скільки ніжності в їх назвах : маргаритка, незабудка, журавлина…
А зараз ми розпочнемо нашу гру.
І тур
Ведучий:
Я зачитую вам легенду, вам необхідно назвати, про яку йдеться квітку. Пам’ятайте, правильна відповідь оцінюється у 2 бали.
Стародавня легенда говорить: коли Адам і Єва були вигнані з раю, ішов сильний сніг, і Єві було холодно. Тоді, щоб якось її заспокоїти і зігріти, декілька сніжинок перетворилися на квіти. Звідси символ цієї квітки – надія. Це перша квітка весни.(підсніжник, пролісок)
Пролісок блакитний!
Навколо ще лежать сніги,
А він всміхається, привітний,
А він вже скинув ланцюги!!!
О. Олесь
2.Назва цієї квітки походить від слова «зірка», «світло», «астер». У стародавній легенді йдеться про те, що ця квітка виросла з пилинки, що впала із зірки. (айстра)
Існує повіря, що коли вночі стати серед айстр і уважно прислухатися, то можна почути легенький шепіт: це айстри розмовляють між собою.
А крупные яркие астры
В осенней сухой тишине
Так пестры и разнообразны,
Что видимы и при луне.
3.Безжалісний римський полководець захопив у полон воїнів фракійців і зробив їх гладіаторами. Двоє товаришів, Свет і Терес, за його наказом змушені були битися один з одним на смерть. Переможцеві обіцяно звільнення. Але кривава битва не відбулася, оскільки юнаки відмовилися від неї, вони не зрадили дружбі й свої мечі ввіткнули в землю. Розлючені римляни вбили цих юнаків. А на місці увіткнутих у землю мечів розквітли прекрасні квіти. Відтоді ця квітка вважається символом дружби і вірності.(гладіолус)
Гладіолус у перекладі з латинської мови означає «меч». У Полонія Старшого є згадки про те, що висушену цибулину гладіолуса носили на грудях як амулет, що захищає від загибелі й допомагає здобути перемогу в поєдинкові.
4.Батьківщина цієї квітки – Персія. Існує поетична легенда: одного разу богиня квітів і радості Флора в супроводі Сонця й богині райдуги Іриди спустилася на Землю. Вони перемішали всі фарби й кольори веселки й почали осипати ними ліси, поля, луки. А коли залишилася тільки бузкова фарба, Флора окропила нею кущі.
Що це за квіти?(Бузок)
А про цю квітку існує кілька легенд. Старовинна російська легенда розповідає, що водяна царівна Волхова палко покохала Садко. Одного разу в місячному сяйві вона побачила свого коханого із земною дівчиною Любавою. Відвернулася горда царівна й пішла. З її дивних синіх очей текли сльози й тільки Місяць спостерігав, як вони перетворювалися в ніжні квіти, що нагадували перлини. Від тоді ця квітка вважається символом чистої, ніжної любові.
5.У римській міфології говориться, що якось богиня мисливства Діана потрапила в незнайомий ліс,де жили фавни. Побачивши гордовиту красуню, дівчина втекла від фавнів. Вана була змушена довго і швидко бігти, її засмагле красиве тіло покрилося краплями ароматного поту, який падав на землю і перетворювався в чарівні духмяні квіти. Вони є ліхтариками для гномів, у них оселяються лісові ельфи. У цих квітах на ніч ховаються сонячні зайчики.(Конвалія)
О первый ландыш! Из – под снега
Ты просишь солнечных лучей,
Какая девственная красота
В душистой красоте твоей.
6.Про цю квітку також багато легенд.
За доби середньовіччя церковники вважали, що ця квітка оберігає від нечистої сили й усіляких негараздів . Під час обвинувачення у змові з нечистою силою судді, вимовляючи ім’я звинуваченого, кидали на сковорідку з киплячим жиром листок цієї квітки. Якщо листок залишався на сковорідці, людину виправдували, а якщо листок «вистрибував» – то її засуджували і спалювали на вогнищі.
У давні часи у ніч на Івана Купала дівчата плели із цих квітів віночок і кидали у воду , загадуючи на коханого.(Барвінок)
Барвінок – це символ краси. Здавна вважалося що ця рослина дарує дівчині вроду. Дівчата умивалися відваром із барвінку.

Сторінка: 1 2 3
завантаження...
WordPress: 22.93MB | MySQL:26 | 0,337sec