Виховний захід на тему: «П’ЯТЬ ХВИЛИН З МИСТЕЦТВОМ» (УСНИЙ ЖУРНАЛ)

Мета. Розширити знання учнів про мистецтво та митців України. Сприяти здатності висловлювати власне ставлення до мистецтва, потреби у спілкуванні з мистецтвом. Розвивати мистецькі знання учнів.

Хід заходу

Перша сторінка.

С. О. Григорьєв «Воротар»

Бесіда за картиною

Сьогодні я хочу вам розповісти ще про одного художника — Сергія Олексійовича Григор’єва. Майже сто років тому він народився в Україні, на Донбасі. Багато його картин присвячені життю дітей, зокрема: «Перші слова», «Рибалонька», «Обговорення двійки». Але найбільш примітне полотно Сергія Григор’єва «Воротар» (показ картини). Одного разу, повертаючись зі школи, діти спорудили з портфелів ворота й розпочали гру у футбол. Видно, що ця гра відбувається на околиці міста, на пустирищі за будинком. У центрі картини зображений маленький воротар. Хлопчик схожий на справжнього футболіста: він любить грати у футбол. А у футбол грають сміливі люди. Подивіться на його постать: він обперся об коліна, напружено й уважно стежить, де ж зараз м’яч. Будь-якої миті він готовий його відбити й захистити ворота… На задньому плані вболівальники… Вони допомагають воротареві. І тільки собачці й малюкові байдуже до футболу: вони цю гру просто не розуміють… А ви?

  • Де зобразив художник головного героя картини? Опишіть його

постать і зовнішність.

  • Що може кожному сподобатися в цьому сюжеті?

Друга сторінка.

О. Л. Кульчицька «Діти на леваді»

Бесіда за картиною

Олена Львівна Кульчицька народилася й виросла в нашій країні і дуже її любила. Усі картини цієї художниці «розповідають» про наш народ, про його мистецтво, про працю й ігри. Ось одна з них (показ картини). Вона називається «Діти на леваді». У центрі, на передньому плані в колі сидять дівчатка. Вони ошатно вдягнені, усі в білих українських сорочках, гарних спідничках. Напевно, у них було якесь свято. І дівчатка вирішили погратися, розповісти одна одній якісь цікавинки. Ось одна дівчинка про щось розповідає і показує руками. Усі її уважно слухають. Як цікаво! А одна дівчинка навіть підвелася. Поодаль, праворуч,— маленький хлопчик, який тільки-но навчився ходити і теж хоче підійти до дівчаток. На задньому плані зображені корівки, що пасуться на лузі. Вдалині проглядаються сині-сині гори, позолочені сонячним світлом хмари, соковита зелень. Відчувається, що повітря сповнене тепла й спокою…

  • Які кольори обрав художник, щоб передати гарний настрій дівчаток і чудову літню погоду?
  • Поміркуйте, які кольори та їх відтінки найважливіші на землі?
  • Як святковий одяг впливає на почуття дівчаток?

Сторінка: 1 2
завантаження...
WordPress: 22.94MB | MySQL:26 | 0,654sec