Виховний захід на тему: «НЕ СТАНЬ ЖЕРТВОЮ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ»

Форма проведення: виховна година

«Ніхто не повинен бути в рабстві або у підневільному стані; рабство

і работоргівля забороняються в усіх видах».

Загальна декларація прав людини

Хід заняття

Ведуча.
Рабство має довгу й непривабливу історію. Починаючи від найдавніших цивілізацій Єгипту й Месопотамії, могутні народи поневолювали своїх слабших сусідів. Так було покладено початок одній із най-сумніших повістей про людську несправедливість.

Ведучий.
Якби років сто тому хтось сказав, що у XXI столітті знову виникне рабство, у це, мабуть, ніхто й не повірив би. Ллє це явище є однією з ознак нашого часу.

Ведуча. Згідно зі статистикою Організації з безпеки і співпраці в Європі (ОБСЄ), торгівля людьми вийшла на третє місце за прибутками у міжнародному злочинному світі. Перше і друге місця посідають торгівля зброєю і наркотиками. На сьогодні торгівля людьми дає мільйонні прибутки.

Ведучий.
У пошуках кращої долі тисячі людей ідуть в інші країни. Експорт «живого товару» здійснюється в Туреччину, Італію, Іспанію, Німеччину, балканські і скандинавські країни, Угорщину, Чехію, Грецію, Росію, ОАЕ, Ізраїль, США.

Ведуча.
Чоловіків експлуатують як будівельників, шахтарів, підсобних працівників. Дітей змушують ставати вояками, жебракувати, використовують у порноіндустрії.

Діти на експорт

Ведучий.
ЗО відсотків українських сиріт усиновляють іноземці.

І не завжди доля цих дітей складається щасливо. Приклад — випадок

із українською дівчинкою, яка потрапила до громадянки США Пеггі Сью Гілт. Жінку засудили за вбивство усиновленої нею дитини з Росії. На щастя, з нашою дівчинкою усе гаразд. Тепер нею опікуються соціальні служби.

Ведуча.
США— країна, з якої до нас надходить найбільше заявок про усиновлення. За останні 10 років громадяни ціп країни усиновили майже сім тисяч дітей. Усиновителі повинні звітувати про умови проживання дитини аж до її 18-ліття. Проте багато хто з них про це забуває. Зокрема, про долю 1300 сиріт, усиновлених громадянами інших держав, в опікунській раді в Україні нічого не знають.

Ведучий. Віце-президент Міжнародного правозахисного центру «Ла-Страда — Україна» зауважує: «Дедалі тривожніших масштабів набуває торгівля дітьми, причому ця торгівля процвітає всередині самої України. Дуже багато випадків, коли дітей з Криму привозять у Київ для жебракування, коли дітей із Придністров’я продають за копійки в Одесу для використання в порноіндустрії».

Дитяча проституція — жахливий злочин проти дітей

Ведуча. Марта стала повією, коли їй було 14 років. На цей огидний шлях її підштовхнула власна мати, яка запевняла дочку, що та дуже гарна і що чоловіки любитимуть її і обсипатимуть грошима. Вечорами мати брала Марту до мотелю й шукала клієнтів. Потім дівчина залишалася, а мати чекала поблизу на гроші. Марта щоночі зустрічалася з 3—4 чоловіками. (Історія з життя.)

Ведучий. 13-річну дівчину торгувати своїм тілом змусила родина, яка не могла звести кінці з кінцями. 6-річну дівчинку зґвалтував один з її братів, після цього її не раз ще змушували до кровозмішення. Чимало юних повій уживають наркотики. (Історії з життя.)

Ведуча. Осіб будь-якої статі і віку використовують також для вилучення і трансплантації органів.

Ведучий. Поширеним серед злочинних кіл усього світу є лиходійство під назвою «кіднепінг» — викрадення з метою отримання прибутку. Для членів родини кіднепінг є одним із найбільш нервових і емоційних сум’ять, які лише можна собі уявити, причому викрадачі готові хапати все, що рухається. Якось було викрадено немовля, якому виповнився лише один день. Навіть тварини не є в безпеці.

Ведуча. Ті,
хто досліджував проблему кіднепінгу, пропонують такі поради людям на випадок викрадення;

 • виявляйте дух співпраці, не будьте впертими;
 • не панікуйте, пам’ятайте, що більшість жертв після викрадення за
  лишаються живими;
 • будьте спостережливими, намагайтеся запам’ятати деталі, звуки,
  запахи;
 • подумайте, як можна орієнтуватися в часі;
 • якщо це можливо, вступайте в просту розмову й спробуйте познайомитись;
 • ввічливо повідомляйте про свої проблеми;
 • якщо вас намагаються врятувати й ви опинилися в центрі подій, терпляче чекайте, як розгортатимуться події.

Ведучий. Навіть після того, як жертв звільняють, у них можуть залишитися емоційні рани. Психологи розробили метод допомоги таким жертвам. Перед тим як зустрітися зі своїми сім’ями й повернутися до нормального ритму життя, потерпілі на декількох коротких заняттях аналізують свої переживання з допомогою фахівців.

Ведуча. Через збільшення кількості викрадень зростає дохід страхових компаній. Страхування на випадок кіднепінгу включає допомогу в переговорах з викрадачами, сплату викупу й деколи спроби професіоналів повернути викуп. Однак тема страхування є спірним питанням. Ще у XV столітті до н. е., згідно з Мойсеевим Законом, викрадачів карали смертю. У І столітті до н.е. з метою отримати викуп викрали Юлія Цезаря. Також у XII столітті н.е. було викрадено короля Англії Річарда І Левове Серце. Найбільший викуп в історії становив 24 тонни золота й срібла, його заплатили інки іспанському завойовнику Франциско Пісарро за звільнення свого вождя Атауальпи 1533 року. Незважаючи на це, конкістадори задушили його

Сторінка: 1 2 3 4
завантаження...
WordPress: 22.96MB | MySQL:26 | 0,312sec