Виховний захід на тему: «НАЦІОНАЛЬНІ СИМВОЛИ УКРАЇНИ»

Форма проведення: усний журнал

Все на світі можна вибирати, сину,

Вибирати не можна тільки Батьківщину.

(В. Симоненко)

Клас святково прикрашений. В центрі —Державний прапор, герб; можна зробити виставку малюнків гербів міст України, прапорів різних часів. Можна використати записи «Козацького маршу», гімну «Ще не вмерла Україна», «Пісні про рушник» П. Майбороди на слова А. Малишка.

Вступне слово вчителя.

Сьогоднішня зустріч пройде у формі усного журналу, тема якого «Українська національна символіка».

Усний журнал має чотири сторінки:

І — «Герб — тризуб».

П — «Національні прапори».

III — «Гімни України».

IV— «Народні символи України».

Відкриваємо першу сторінку усного журналу.

І сторінка «Герб — тризуб»

1-й учень. Як свідчать історичні джерела, східні слов’яни використовували символічні знаки. Ними могли бути хрест, ромб, квадрат, коло, пізніше — зірки, звірі, птахи…

2-й учень. Перша згадка про знаки в літописах що належать до X століття. Посли київського князя Ігоря (912—945 pp.) при укладенні договору з візантійцями мали свої печатки, що служили символом їхніх повноважень.

За Київської Русі тризуб стає великокнязівським знаком. Його зображення відоме з печатки князя Володимира.

3-й учень. Тризуб —родовий знак родини князя Володимира Святого. Тризуб — це умовна геометрична фігура, орнамент, який був закличним знаком княжої династії Рюриковичів. Згодом цей знак карбувався і на срібних монетах великого князя Володимира (980-1015 pp.).

4-й учень. Тризуб можна зустріти на цеглі Десятинної церкви, на плитах Успенської церкви у м. Володимирі-Волинському.

Його зображення знайдено також на гербі французької королеви Анни (дочки Ярослава Мудрого).


Після смерті Володимира знаки тризуба ще довгий час зберігалися на монетах великого князя Ярослава Мудрого, Володимира Мономаха.


5-й учень. Існує понад 40 версій про походження тризуба: тризуб як первісне зображення рибальського знака, згодом як символ влади: це уособлення трьох природних стихій — повітря, землі і води. Цікаві по-яснення з приводу походження значення тризуба висловив М. Грушев-ський:«3різнихоб’ясненья вважаю найбільш вірним те, що це вершок булави, чи як то називають французи “начальницької палиці”, знаки Власті старшини. Такі палиці — річ дуже стара, така палиця зустрічається тоді, коли ще люди не вживали металів…».

Сторінка: 1 2 3
завантаження...
WordPress: 22.93MB | MySQL:26 | 0,314sec