Виховний захід на тему: «НАШІ ПРАВА – ЩАСЛИВЕ ДИТИНСТВО»

Мета:
розповісти учням про їхні права й свободи, визначені Конвенцією про права дитини, навчити правильно реалізовувати свої права, виховувати в учнів поважне ставлення до власної особистості та інших.

Форма проведення: виховний захід

Обладнання:
аудіозапис пісні «Ми маленькі діти» із кінофільму «Пригоди Електроніка», плакат «Календар правових дат», роздруковані пам’ятки «Знати потрібно дорослим і дітям» (Додаток 7), великі картки, на яких написані основні права дитини, визначені відповідною Конвенцією.

Коментар: для проведення виховного заходу організатори складають «Календар правових дат»: XXI століття — Століття дитини.

2001—2010 рр. — Міжнародне десятиріччя миру і не насилля в інтересах дітей усієї планети. 1 червня — Міжнародний день захисту дитини. 28 червня — День Конституції України. 20 листопада — Всесвітній день прав дитини. 10 грудня — День прав людини.

За кілька днів до проведення заходу учитель знайомить учнів з основними пунктами міжнародної Конвенції про права дитини.

Дійові особи

Ведуча

Ведучий

Учні-читці (шість осіб)

1-ша мати

Син

Учитель

Учень

2-га мати

Донька

Виховний захід відбувається у класі або шкільній
бібліотеці. Угорі на видному місці прилаштовано плакат із
назвою заходу, під ним — «Календар правових дат».

Звучить пісня «Ми маленькі діти», виходять
ведучі.

Ведуча. Доброго дня, друзі! Ми зібрались сьогодні для того, щоб поговорити про права дітей, тобто про ваші права.

Як ви гадаєте, коли й як наші пращури дійшли до розуміння того, що права людини слід захищати?

Учні висловлюють власні думки щодо запитання. Ведучий доповнює й узагальнює відповіді.

Ведучий. Давним-давно, ще у стародавні часи, у людей виникла необхідність відстоювати свої права. Спочатку це робили силою. Слабка людина не мала жодних прав, якщо в неї не було сильного покровителя, що бажав би допомогти їй у вирішенні спорів.

Тривалий час діяв неписаний закон «Хто сильний, той і правий». Але коли виникли перші держави, правителі яких прагнули встановити загальний справедливий порядок і норми життя для усіх громадян, у людське суспільство прийшов закон права. Тепер держава ставала на захисті й сильного, й слабкого. Головним критерієм права стала справедливість, а не сила.

Ведуча. З тих пір минуло чимало століть. Держави створювалися, розросталися, процвітали або гинули. Чому? Як свідчить історія, правителі й уряд не завжди піклувалися про свій народ. Так, оголошуючи сусідній країні війну чи приймаючи яке-небудь політичне рішення, правитель прагнув задовольнити лише свої інтереси й зовсім не замислювався над долею простих людей. Отже, людству потрібно було щось придумати, знайти такого захисника, який міг би примусити державу поступитися своїми інтересами заради інтересів своїх громадян і постійно піклуватися про них.

Ведучий. Місію такого захисника взяла на себе міжнародна організація ООН. Що ви знаєте про цю організацію?

Учні відповідають на запитання, ведучі доповнюють
і узагальнюють відповіді. Наперед виходять учні-читці.

1-й учень. 1945 року, після закінчення Другої світової війни — найжахливішої і найжорстокішої війни за всю історію людства — народи багатьох країн вирішили, що задля збереження миру їм слід об’єднатися. Навіщо? Для того, щоб будь-які конфлікти та суперечки між країнами в подальшому вирішувались не воєнним шляхом, а мирним, за столом переговорів. Саме з цією метою 1945 року була створена Організація Об’єднаних Націй (ООН). До речі, одним із її засновників була Україна.

2-й учень. А 1948 року держави, що увійшли до ООН, підписали Загальну декларацію прав людини — документ, у якому вони пообіцяли одна одній і своїм народам забезпечити громадянські права й свободи, рівність усіх перед законом, особисту недоторканність, свободу совісті, можливість дотримуватись своєї релігії й багато іншого.

Ведуча. Загальна декларація прав людини — важливий і корисний документ. Але в ньому говориться про людей загалом — і жодного слова про дітей. Але ж діти потребують особливої уваги й захисту з боку держави.

3-й учень. Саме тому 1989 року ООН прийняла окремий документ під назвою «Конвенція про права дитини». Конвенція — це міжнародна угода. У ній держави беруть зобов’язання дотримуватись прав кожної дитини. І наша держава також підписалася під цим документом, а значить — пообіцяла світові піклуватися про своїх маленьких громадян.

4-й учень.

Найбільше я хочу,

Щоб мир був на світі,

Як небо — у зорях,

А сад наш — у цвіті.

Сторінка: 1 2 3
завантаження...
WordPress: 22.97MB | MySQL:26 | 0,318sec