Виховний захід на тему: «МИ НАРОДЖЕНІ, ЩОБ НЕСТИ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ЖИТТЯ, ІСТИНУ, ЛЮБОВ…»

Форма проведення: дискусія з елементами рольової гри

Обладнання:
репродукція картини Рафаеля «Сікстинська мадонна»; аудіо-запис класичної музики; кольорові картки, відеосюжет з художнього фільму «Бригада», 1 серія; вислів; «Людина — могутній Атлант. Людина — творіння Всесвіту, вона — творець Всесвіту.»

Учитель. Був такий час, коли Боги існували, а людей і тварин ще не було. Перед тим як живим істотам належало з’явитися у світ, став Епіметей розподіляти між ними властивості: одним дав силу, іншим — швидкість, третім — властивість літати… І тільки людина залишилася голою, без ложа, без зброї. І щоб допомогти людині вижити, Прометей, його брат, вкрав у Бога-коваля Гефеста працьовитість, а у Богині мудрості Афіни — розум і віддав це все людям.

Здавалося, все було добре, проте жилося людям погано, багато хто гинув. І все це через те, що люди не володіли мистецтвом жити суспільним чином і спілкуванням. Зрозумів Зевс, що загине все людство, і вирішив подарувати людям сором і правду, віру і любов, радість і надію, щоб служили вони окрасою, засобом дружніх стосунків між людьми.

Відтоді найціннішою людською якістю вважається духовність, спілкування, взаєморозуміння…

Тому сьогодні ми з вами намагатимемось зрозуміти поняття духовності і взаємостосунків. Тож і знаходимося ми у дискусійній студії «Погляд». А подискутуємо ми за темою «Ми народжені, щоб нести відповідальність за життя, істину, любов…», щоб дати відповідь на запитання, які нас хвилюють.

Колективне створення «портрету» нашого класу методом орігамі

(Звучить легка класична музика.)

(Діти з кольорового паперу роблять чоловічка, у центрі вписують своє ім’я; біля серця — яких людей хочуть мати поруч; на правій руці — риси характеру, яких хочуть набути; на лівій руці — риси характеру, яких хочуть позбутися, і створюють із чоловічків загальний портрет.)

Учениця. Хто я? Навіщо я прийшла в цей світ? Куди іде моє життя? Здавалося, це прості запитання, але дати відповідь на них все важче.

Як же дізнатися, ким ми станемо? Як вибрати собі стиль життя? Що це означає? Телебачення, реклами, журнали наводять нас на думку про те,
що ми повинні бути красивими, багатими, успішними. Нам потрібно мати машину, дачу, роботу і фізичну досконалість.

Учитель. Кожен, хто з’явився на світ, претендує на щасливу долю. Але чому одні її мають, а інших вона вперто обминає? Що таке щастя? Як його знайти? Чи щасливі ви?

(Учні висловлюють власні думки.)

Учитель. У минулому чимало мудрих людей прагнули збагнути, що таке щастя. Давайте прислухаємось до їх роздумів. Вони допоможуть нам знайти свою відповідь на це питання.

Німецький автор життєписів славетних людей Еміль Людвіг писав; «Те, що люди називають щастям або нещастям, є лише їх справою… Не небо дарує щастя, а сама людина готує його собі і досягає в собі свого неба. Людина має піклуватися не про те, щоб потрапити на небо, а про те, щоб небо зійшло до неї. Хто не носить його у собі, марно шукатиме його по всьому світу».

Іноді люди називають щастям або нещастям зовнішні події, які трапляються з ними. Я вважаю, що тільки від людини залежить, як сформувати цей сирий матеріал, тобто, що зробити з цих подій. Тільки від нас залежить, як використати можливості, що надає нам життя. Крилата мудрість учить: «Щасливий випадок допоможе тільки тому, хто добре підготовлений до нього».

Учитель. Чи погоджуєтесь ви з роздумами філософів? Що важливіше — будувати життя чи пристосовуватися? Що у вашому розумінні означає проявляти життєву позицію?

{Відповіді учнів, учитель підбиває проміжні підсумки.) Учитель. Жити варто за будь-яких умов, тому що вклад у життя неповторний. Життя — це ваша таємниця, але ви повинні реалізувати себе, свої внутрішні можливості, пройшовши всі його етапи —дитинство, юність, зрілість. І залишити спадщину: посадити дерево, збудувати будинок, виростити сина.

(Учениця читає поезію В. Симоненка «Скільки б не судилося страждати».)

Сторінка: 1 2 3
завантаження...
WordPress: 22.97MB | MySQL:26 | 0,593sec