Виховний захід на тему: «МАНДРІВКА ПО ЯРМАРКУ ПРОФЕСІЙ НА ТЕМУ «СКІЛЬКИ У СВІТІ ПРОФЕСІЙ»

Мета. Ознайомити учнів із переліком галузей народного господарства, переліком професій які дають змогу займатися індивідуальною трудовою діяльністю, які мають сталий попит на ринку праці; порадити, як обрати професію до душі, як уникнути помилок і розчарувань у виборі професії, як враховувати дані гороскопа, при виборі професії; виховувати зосередженість, щоб не розгубитися в різноманітності професій.
Оформлення. Вивіска «Ярмарок професій»; малюнки учнів; роботи дівчат: вишивки, в’язані речі; скриньки з матеріалами профорієнтації; столи, за якими сидять учні; квіти: живі, штучні, ікебани; кавовий набір, солодощі; дівчата, мами, вчителі накидають на плечі хустки; хлопці одягають солом’яні капелюхи.
(Лунає тиха, спокійна мелодія).
Хід заходу
1-й учень.
Поки ти їв, і спав, і ріс
Поки малий ще ти на зріст,
Мабуть, вже тисячі людей
Подбали про життя твоє.
Аби ти добре ріс,
Аби ти добре їв,
Щоб ти спокійно спав
І в різні ігри грав.
Ти став здоровий, молодець,
Сміливим і умілим,
А чим порадуєш людей,
Яким хорошим ділом?
Учитель.
І щоб вибрати те хороше діло, професію до душі, ми сьогодні помандруємо у світ професій. А як ви думаєте, чи можна прожити без професії?
1-й учень.
Я вважаю, що без професії людині прожити не можна, людині, яка поважає себе, бо в усі часи славилися хороші майстри своєї справи.
2-й учень.
Я теж думаю, що не можна, бо улюблена праця звеличує людину.
3-й учень.
А на мою думку, без професії, без улюбленої справи, людина існує, а не живе.
Учитель.
Якщо так, то поринаймо у світ ярмарку. По-перше, розглянемо перелік галузей народного господарства і кожен подумає, в якій галузі ви хотіли б працювати?
(Учень роздає зі своєї скриньки перелік галузей народного господарства і кожен  учасник знайомиться зі списком).
Зупинка «Вчитель»

1-й учень.
Учитель діткам — батько й мати
У серці теплі почуття,
Готовий їм завжди віддати
Свойого часточку життя.
В очах дитячих іскри грають,
Співучий прозвучав дзвінок.

Їх вчитель в класі зустрічає
І починає свій урок.
Живе учителеве слово
У тишу човном попливло.
І ожили ліси й діброви
І оновилося село.
Бо слово вчителя, як мрія
Любов у ньому і краса.
Воно добро у серці сіє,
Воно ж бо чисте, як роса.
2-й учень.
Учителем можливо стати,
І будеш ти дітей учить,
Складних наук їх научати
А головне — як  жить.

Сторінка: 1 2 3
завантаження...
WordPress: 22.94MB | MySQL:26 | 0,333sec