Виховний захід на тему: «ЛЮБЛЮ Я ПІСНЮ УКРАЇНСЬКУ»

Мета. Сприяти розвитку у підростаючого покоління здібностей сприймати прекрасні скарби, створені художнім генієм українського народу, прилучати юнацтво до світу краси; виховувати любов і повагу до України відчуття прекрасного, формувати вміння аналізувати явища культури, правильний естетичний смак.

Обладнання. Святково прибраний клас у стилі української світлиці з витворами народного мистецтва, запис фонограм.

Хід заняття

Вчитель

Коли пісні мойого краю

Звучать у рідних голосах —

Мені здається, що збираю

Цілющі трави я в лугах.

В піснях і труд, і даль походу,

І жаль, і усміх, і любов.

І гнів великого народу,

І за народ пролита кров.

В піснях дівоча світла туга

І вільний помах косаря.

В них юність виникає друга.

Висока світиться зоря.

1-й учень. Українська народна пісня — яке ж це диво! Невіддільна від життя, як квіти біля чепурної хати, як зорі на небі.

Задушевна, милозвучна, проста, як усе геніальне, вона полонить серце слухачів. Через усі поневіряння проносить вона свої чари, свою нев’янучу молодість.

Вчитель.—Що для вас значить українська пісня?

Так, справді, українська пісня — це наше життя, наша наснага, завдяки їй ми маємо можливість виховувати підростаюче покоління на добрих українських традиціях. Сьогодні у нас в гостях люди, для яких пісня стала сенсом життя та їхньою професією, – керівник аматорської народної хор ланки Підгорна Людмила Віталівна та працівник Летавського СБК Войтова Альона Володимирівна.

(Звернення до гостей).

— Скажіть, чим стала українська пісня у вашому житті?

— Просимо вас виконати ліричну пісню.

2-й учень. Виряджаючи в дорогу сина, мати давала йому вишитий рушник, як згадку про рідну домівку, про своїх батьків. І цей рушник, як часточка рідної Батьківщини, допомагав переносити труднощі в чужій стороні.

Звучить фонограма «Пісні про рушник», муз. Майбороди, сл. Малишка.

1-й учень. Доброю традицією в сім’ї Войтових є виконання як українських народних так і авторських пісень. Разом з батьками співають син Роман та сьогоднішня наша гостя – донька Альона. Без її виконання не проходить жоден концерт як в сільському будинку культури так і в районному.

Давайте запросимо на сцену гостю, – випускницю нашої школи.

— А чи співаєте ви за домашніми справами? І які саме пісні виконуєте?

(У виконанні гості лунає пісня «Сину, сину, ангел мій»).

2-й учень. Українська народна пісенність — дорогоцінне надбання нашого народу, нев’януча окраса його духовної культури. Народні пісні володіють чудовою здатністю полонити людські серця, підносити настрій, тамувати біль, множити силу у боротьбі. Пройнята любов’ю до рідної землі, пісня величала не тільки людину, а й природу рідного краю, його красу і багатство.

Сторінка: 1 2
завантаження...
WordPress: 22.94MB | MySQL:26 | 0,323sec