Виховний захід на тему: «КВК. ВАЛЬС КВІТІВ»

Мета: поглибити знання учнів про квіткові рослини, їх різноманітність; розвивати творчі здібності; формувати у школярів екологічну культуру, естетичне бачення навколишнього середовища; виховувати любов до природи; розвивати дружні стосунки в колективі, взаємоповагу та почуття взаємодопомоги.


Обладнання: аудиозапис «Вальсу квітів» П.І.Чайковського, костюми для членів команд, гербарій, сухоцвіти, сухі гілочки, штучні квіти.

Виховний захід відбувається в актовій залі школи. Приміщення прикрашене гірляндами з паперових квітів, штучною зеленню, повітряними кульками. Угорі на центральній стіні прилаштовано яскравий плакат із назвою свята.

Хід заняття

Ведуча: Надворі все заметено снігом, тріщать грудневі морози і ми радіємо будь-якій зелені, кожному живому листочку, кожній кімнатній квіточці. Чи можна уявити життя без квітів, мабуть ні. От сьогодні ми зібралися для того, щоб згадати про найпрекрасніші творіння матері-Землі – це квіти. Я маю таку надію, що сьогодні це свято розбудить у серці кожного весну і все навкруги стане набагато виразнішим і лагідним.


1 конкурс.

Представлення команд

Лотос – прекрасна квітка з родини лататтєвих. Індійська легенда говорить, що зразу після народження Будда самостійно зробив сім кроків. І там де ступала ніжка немовляти розпускались квіти лотосу.

Розквіла у Індії квітонька рожева

І розлився аромат на міста і села

Хочемо побачити квітку я і ти

Та дорога дальняя – пішки не дійти.

І з того часу, як тільки розквітає ця квітка, то запах від неї чути на декілька сот метрів і люди приходять, щоб помилуватися цією красою і очиститись душею від гріхів.

Розпускає свої незрівнянні пелюстки лотос на світанку, його квітка досягає 30 см. Але лотос є не тільки предметом естетичної насолоди, його насіння багате на крохмал. Кореневище і насіння висушували, перетирали на борошно і пекли з нього млинці. В голодні роки лотос врятував від смерті багатьох людей. І зараз його вирощують у Китаї та Індії. В природі існує тільки 2 види лотоса: лотос горіхоносний і жовтий лотос.

Команда “Тюльпан”.

Цветок Голландии, я молодой тюльпан.

И так красив, что даст фламандский скряга

За пару луковиц весь блеск архипелага,

Всю Яву, если свеж, и горделив мой стан.

Тюльпан народився в пустелях Середньої Азії, де його за форму віночка прозвали “Тюрбаном”. Звідси його європейська назва тюльпан. Ця дивовижна квітка завоювала серце цілої країни Голландії, коли його завезли туди із Турції. За одну цибулину тюльпана давали стільки грошей, що можна було купити два воза пшениці, чотири вози сіна, чотири коня, четверо свиней, чотири бочки пива, дві бочки вершкового масла, 500 кг сиру, ліжко, декілька суконь і срібний келих. Що документально підтверджено в ході тодішньої біржової операції. Хоча тюльпани зараз вирощують у багатьох країнах світу, але Голандія всерівно залишилась “країною тюльпанів”.

Поки наше журі оцінює перший конкурс, ми перейдемо до другого.

Другий конкурс.
Ромашка

Ведуча:У мене в руках ромашка, кожний пелюсток якої складається із запитань.

По три запитання кожній команді.

1. Назвати мистецтво створення букетів?

2. Яка найбільша квітка на Землі?

3. Назвати квіткову рослину, що живиться комахами?

4. Яку другу назву мають квіткові рослини?

5. Назвати квіти, що занесені до Червоної книги?

6. Розповісти будову квітки?

Сторінка: 1 2
завантаження...
WordPress: 22.94MB | MySQL:26 | 0,577sec