Виховний захід на тему: «КУРІННЯ ЧИ ЗДОРОВ’Я – ВИБИРАЙТЕ САМІ»

Мета. Узагальнити і систематизувати знання студентів про шкідливість куріння, звернути особливу увагу на негативний вплив нікотину на організм людини та застерегти студентів від його вживання.

Виховати негативне ставлення до куріння як антисуспільного явища, що приводить до деградації особистості. Виховати здоровий спосіб життя у молодого покоління та високі моральні цінності. Спрямувати увагу на попередження куріння серед молоді, знизити рівень вживання тютюнових виробів, сприяти здоровому способу життя.

Обладнання. Плакати про вплив на організм нікотину з цитатами видатних людей про шкідливість куріння, виставка книг з тем “Роздуми про здоров’я”, “Куріння і здоров’я”.

Куратор

Добрий день, дорогі друзі! Наша виховна година на тему “Куріння чи здоров’я – вибирайте самі” присвячена Всесвітньому дню некуріння, який припадає на 31 травня.

Людське життя та здоров’я – найбільші життєві цінності, вартість яких важко переоцінити.

Куріння тютюну на наш час стало однією з найбільш поширених шкідливих звичок. Більшість майбутніх курців втягуються в куріння в дитячому та юнацькому віці . Саме вони є тим резервом, який постійно поповнює ряди дорослих курців. Дані світової статистики свідчать, що численність курців продовжує збільшуватись переважно за рахунок жінок та дітей. На жаль, росте і виробництво тютюнових виробів.

Марна справа допитуватись у курця, чому він це робить. Він і сам не знає. Зате знають психологи і фізіологи. Так проявляється інстинкт наслідування. Саме він примушує дітей, підлітків і навіть дорослих людей вперше взятися за цигарку і підтримує цю звичку в тих, хто насправді не має нікотинової залежності. Легенда про заспокійливу й антистресову дію тютюну не витримує жодної критики. Зате справді заспокійливим є ритуал запалювання цигарки. Ці рефлекторні рухи тісно пов’язані у підсвідомості курця з паузою, моментом відпочинку, “перекуром”. І тому на сьогоднішній виховній годині ми спробуємо з’ясувати, навіщо люди курять та який вплив на організм має куріння тютюну.

Ведуча 1

На сьогоднішній виховній годині ми повинні з’ясувати навіщо люди курять? Навіщо один місяць на рік роблять “на цигарки”. Відповісти на ці питання не так легко, як здається на перший погляд. Не легко переконати людину в тому, що її звичка приносить тільки зло.
Сьогодні в Україні курять половина чоловіків і кожна п’ята міська жінка працездатного віку.

Медики класифікують це як епідемію куріння. Щороку понад 120 тисяч осіб в Україні вмирають від наслідків куріння. Наша країна належить до постійних і стабільних споживачів тютюну. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, у людини, яка живе в одному помешканні з курцем, у півтора раза зростає ризик захворювання на рак легень. Власне, тема пасивного куріння ще не досить досліджена з медичної точки зору.

Ведуча 2

Невблаганна статистика не може не вимагати до себе уваги – смертність людей, що курять, прямо пропорційна числу викурених ними цигарок. Марк Твен говорив: ” Кинути курити зовсім не так важко. Я сам це робив сотні разів”. Як показують статистичні дані, із 100 тих, хто відмовляється від тютюну, протягом найближчих чотирьох місяців починають курити 75.

Нещодавно в американському штаті Міннесота прийняли закон, згідно з яким громадяни можуть позивати до суду своїх сусідів, якщо відчувають вдома запах їхнього тютюнового диму. Тепер поглянемо на наше життя. Люди з цигарками всюди: на вулиці, на ринку, на сходових майданчиках, у парках і на пляжах, на ринках і, навіть, у багатьох приміщеннях. На погляд цивілізованої людини це виглядає досить дико.

Ведуча 1

Надмірне куріння може призвести до негативних наслідків і не лише до втрати здоров’я, а і життя. Ось, наприклад, така сумна статистика. “Група молодих людей затіяла таке змагання – хто викурить найбільше цигарок за один присід . Двоє хлопців із всіх, хто сперечався, одну за другою викурили по 60 цигарок і обоє померли від отруєння нікотином “. Таких випадків безліч.

Подібно тому як страус ховає свою голову перед небезпекою, так і курець намагається не задумуватися про небезпеку куріння. Вони намагаються знайти своїй пагубній пристрасті виправдання як в своїх очах, так і в очах рідних та друзів.

(Входить студент із цигаркою в роті, співає)

Курець

З ранку до ночі, я курю охоче! ý2 р.

З ранку до ночі тільки курю!

 • Що ви тут розвели за дебати?! Немає від вас ніякого спокою, все повчаєте уму – розуму!

  Ведуча 1

  Ми говоримо про шкідливість куріння, про те, який воно має негативний вплив на організм, та його наслідки.

  Курець

  Який негативний вплив, про що ви говорите? Я багато років курю і нічого зі мною не сталося. Навіть навпаки – отримую задоволення. Яка шкода може бути від однієї цигарки? Я такий молодий і здоровий, а цигарка така маленька. А попереду все життя. І взагалі курити модно, престижно. В закордонних фільмах усі круті герої курять. А я так хочу бути схожим на крутого.

  Ведуча 2

  Ти не розумієш, що так подумки ти сам собі виносиш вирок – особисто, цілком свідомо скалічити своє здоров’я. Зрозумій, що кожна цигарка робить дві протилежні дії – в одному напрямку вона убиває твоє здоров’я, а в протилежному – збагачує тих, хто виготовляє і продає цю тиху смерть. Ми спробуємо тобі довести, що ти помиляєшся, і спробуємо розглянути різні проблеми, які стають перед курцями, але спочатку звернімося до історії виникнення куріння.

  Історик

  Історія тютюнокуріння відома досить добре і іноді нагадує детективний роман. Куріння отримало широке розповсюдження у ХVІ ст. Якщо в ХVІ і ХVІІ столітті широкого вжитку набуло куріння трубки, у ХVІІІ ст. – нюхали тютюн, у ХІХ ст. – жували табак і курили сигари, то з кінця ХІХ ст. в курінні наступила ера цигарок.

  Історія тютюнокуріння тягнеться корінням в глибоку давнину. Археологи, що вивчали історію Ближнього і Середнього Сходу, вважають, що тютюн вживали ще в третьому тисячолітті до н. е. А деякі дослідники запевняють, що першими на землі курцями були єгипетські фараони. А взагалі батьківщиною тютюну вважають Центральну і Південну Америку, де на даний момент в природних умовах росте до 60 різновидів тютюну. В кінці ХV ст. (1492 р.) Христофор Колумб відкрив не тільки Америку, а й тютюн. Мореплавці звернули увагу на те, що туземці скручують сухі листки якоїсь рослини, підпалюють її і вдихають дим, який утворюється при цьому. Історія донесла нам, що один із матросів, який почав курити, жорстоко постраждав – коли він повернувся до Іспанії, він був осуджений інквізицією по звинуваченню в чаклунстві.

  А далі тютюн поступово розповсюдився по Європі. Його використовували як декоративну рослину, як лікувальний засіб. Проте захоплення “лікувальними” властивостями тютюну невдовзі минуло, бо почали траплятися отруєння ним. Розпочалися переслідування курців, їх звинувачували у зв’язках з дияволом. В Англії наприкінці ХІV ст. за куріння тютюну карали смертю. Зітнуті голови курців з люлькою в роті виставляли на майданах. Папа римський у 1692 році в Сантьяго п’ятьох ченців замурували в стіну за те, що вони курили.

  З поч. ХVІІ ст. тютюн почали вирощувати в Україні та Росії.

  В 1649 р. в Росії було введено таке покарання за вживання і зберігання тютюну – били батогом, а торговцям тютюну “розрізали ніздрі і носи”. Заборону курити скасував Петро 1, який , перебуваючи в Голландії, сам призвичаївся курити люльку. За Катерини ІІ тютюн почали широко культивувати на півдні нашої країни. Так розповсюджувалося куріння по всій території земної кулі.

  Курець

  Історія цікава. Нічого не скажеш. І я можу з впевненістю сказати, що куріння – це ознака мужності, дорослості, самостійності. Куріння заспокоює нерви і ніякого негативного впливу на організм не має.

  Ведуча 1

  Ми можемо тобі довести, що ти помиляєшся. Щоб тебе переконати, запросили лікаря, який розповість про вплив куріння на організм.

  Ведуча 2

  Роз’ясніть, будь-ласка, чому людей приваблює куріння.

  Лікар

  Куріння – це звичка, яка потім переростає в залежність. У дитячому віці на перше місце виступає цікавість. Потім велике значення має наявність кишенькових грошей, натягнуті сімейні стосунки, бажання “бути як всі”. І на завершення, в старшому віці – страх перед тим, щоб здаватися несучасним. Психологи твердять, причини куріння у кожної людини різні .

  Сором’язлива людина розпочинає курити, щоб бути зайнятим в компанії, щоб було менше сором’язливих та незручних рухів та можливість сховатися від свого мовчання за завісу диму.

  Іншому подобається сидіти із цигаркою в руках, спостерігати за димом.

  Діловій людині – вченому, письменнику, інженеру – куріння нібито допомагає відволіктися від навколишніх предметів, розмов і зосередитись над своєю працею.

  Для підлітків в курінні є якась таємниця, яку не можна розголосити, яку вони повинні приховувати від батьків, вчителів, друзів.

  Ніхто не розуміє, що смертельна доза нікотину для людини – 50–75 мг. Якщо тютюн згорає повільно, у дим переходить 20% нікотину, а якщо швидко, то 40%. Коли підлітки потай гарячково викурюють сигарету, то в їхній організм надходить максимальна кількість нікотину. Викурюючи 20–25 сигарет на день, людина дістає смертельну дозу нікотину.

  Курець

  Ви ще скажіть, що краплина нікотину вбиває коня!!!

  Лікар

  Так, ми часто не задумуємося над змістом цих слів. Але ж таки справді вбиває! Велика гарна тварина падає від краплини страшної отрути. Також дуже чутливі до нікотину птахи. Якщо змочити кінчик скляної палички нікотином і доторкнутися до дзьоба горобця, то він загине. Такі співочі птахи, як канарки, дрозди не переносять тютюнового диму. Якщо голуба помістити під скляний ковпак і впустити туди дим від однієї цигарки, через кілька хвилин він загине. А якщо завзятому курцеві поставити медичну п’явку , то вона дуже швидко відпадає і гине в судомах, бо смоктала кров із вмістом нікотину.

  Отруйність нікотину відчув кожний, хто взяв до рота першу в житті цигарку. Ніхто не може докурити однієї цигарки до кінця. Цьому заважають запаморочення і нудота. У деяких курців виникає шум у голові, головний біль, серцебиття, тремтіння рук. У тяжких випадках людина непритомніє. Той хто починає курити, не дістає ніякого задоволення, але бажання не відставати від товаришів і виглядати “дорослим” змушує його курити знову.

  Курець

  Я знаю, що це погано, але приємно. Десь я читав, що болячки загрожуватимуть мені десь через 15–20 років. Але це буде ще не скоро, і хто може гарантувати, що зі мною нічого не станеться. Тому треба використовувати всі можливості зараз.

  Ведуча 1

  Якщо ми тебе не переконали, то прослухай дуже повчальну пісню про шкідливість куріння.

  (Звучить пісня)

  Колумб Америку открыл, великий был моряк,

  Но заодно он научил весь мир курить табак.

  От трубки мира у костра раскуренной вождем

  Привычка вредная пошла в масштабе мировом.

              Припев:

  Минздрав предупреждает – куренье это яд!

  Минздрав предупреждает / 2р

  А Колумб / 5р ни в чем не виноват.

  Я лично бросил, не курю, я бодрый, полон сил,

  Родной Минздрав благодарю, что он предупредил.

  Курильщик, извини меня за грустный каламбур,

  Куренью с нынешнего дня объявим перекур.

              Припев:

  Минздрав предупреждает – куренье это яд!

  Минздрав предупреждает / 2р

  А Колумб / 5р ни в чем не виноват.

  Курій

  Так. Пісня повчальна, але ви мене не переконали, хоч куріння це яд, але я почуваюся дуже добре і моє здоров’я мене не турбує.

  Лікар

  Якщо ти не слухаєш мене, то послухай, як відверто розповідає про себе сама цигарка.

  (Виходить на сцену цигарка)

  Цигарка

          Мое имя – сигарета,

          Я красива и сильна,

          Я знакома с целым светом,

          Очень многим я нужна.

          Едким дымом проникаю

          Я в людей, чтоб их травить.

          Пусть любезные узнают,

          Как со мною им дружить.

          Мозг и сердце я дурманю

          Молодым и старикам,

          Независимо от знаний,

          Скажем прямо, – слабакам.

          Я в чудесной упаковке,

          У меня полно заслуг,

          Прочитайте на коробке

          “Стюардесса”, “Прима”, “Друг”.

          Я особенно стараюсь

          Молодого в сети брать,

          В нем то силу и черпаю,

          Пусть покуривает брат.

          Я живу уже столетья,

          Не берут меня года –

          Вот что значит долголетье,

          И всегда я молода.

          Я поистине бессмертна,

          Победить меня нельзя,

          Убиваю незаметно

          Вас, наивные друзья!

  Лікар

  Почув, що говорить про себе цигарка?

  Курець

  Так, але це все слова, нічого серйозного.

  Лікар

  Це лише на перший погляд. А ти спробуй прислухатися до свого організму, чи він не розпочинає з тобою розмовляти, благати тебе про порятунок власного здоров’я!!!

  Курець

  Що за витівки, як це прислухатися до організму? І що ви маєте на увазі, коли говорите про розмову моїх органів?

  ЗАВАНТАЖИТИ

  Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

  Kurinnya Chy Zdorovya (123.0 KiB, Завантажень: 3)

Сторінка: 1 2
завантаження...
WordPress: 23.06MB | MySQL:26 | 0,551sec