Виховний захід на тему: «КУЛЬТУРА КОРИСТУВАННЯ МОБІЛЬНИМ ЗВ’ЯЗКОМ» (конференція)

Мета: прищеплення навичок етичної й безпечної поведінки при користуванні мобільними телефонами, інформування про небезпеку для здоров’я та психіки. Виховання культури мобільного спілкування.
Обладнання: комп’ютерний клас; презентації «Виховання культури мобільного спілкування» та «Заповіді мобілемана», відеоролик «Правда про мобільний телефон»

Зробимо крок до цивілізованого спілкування.
Ніщо не обходиться нам так дешево
й не ціниться так дорого, як ввічливість.
М. Сервантес

Єдина справжня розкіш –
це розкіш людського спілкування.
Антуан де Сент-Екзюпері

Вступне слово вчителя. Сьогодні в нас незвичайна виховна година. Проведемо ми її у вигляді конференції. На нашій виховній годині присутні представники компанії «Київ- стар» і Міністерства освіти і науки. (учні в ролі представників)

Масштаби мобільного зв’язку

Вчитель. Сьогодні в Україні налічується вже більш ніж 51 млн абонентів різних мобільних операторів. Найбільш популярні оператори мобільного зв’язку – «Київстар», МТС (ІІМС), Леапз, Ііїе, Вееііпе та інші. Рівень проникнення мобільного зв’язку в життя складає близько 108 %. За 10 років користування мобільним зв’язком кількість абонентів збільшилась у 1000 разів у порівнянні з 1997 роком. Мобільні телефони стали основним засобом комунікації й невід’ємною складовою нашого життя. Робота мобільного зв’язку забезпечується розвиненою мережею базових станцій (фіксованих антен), які передають інформацію на комутаційні центри за допомогою радіочастотних сигналів (РЧ-сигнали). У світі на сьогодні експлуатується близько 1,4 мільйона базових станцій, більш ніж 20000 із них розташовані в Україні. З метою забезпечення підвищення якості мобільного зв’язку оператори збільшують кількість базових станцій і здійснюють їх постійне переоснащення відповідно до найновітніших технологічних розробок галузі. Факт наявності значної кількості радіотехнічних об’єктів подекуди викликає занепокоєння можливим впливом радіосигналів на здоров’я користувачів. Дане питання вже давно знаходиться під пильним наглядом світової спільноти, батьків, вчителів, обговорюватися в процесі проведення батьківських зборів. У світі за останнє десятиріччя було проведено кількасот досліджень радіочастотних електромагнітних полів, зокрема наслідків впливу сигналів мобільних пристроїв і мережевих елементів на людину.
У результаті проведених досліджень Всесвітня організація охорони здоров’я офіційно визнала: «Жодна із проведених останнім часом експертиз не підтвердила, що РЧ-поляг створювані мобільними телефонами та базовими станціями, негативно позначаються на здоров’ї людей». Важливо також знати, що в Україні діють одні з найжорсткіших у світі норм безпеки рівня електромагнітного випромінювання для елементів мережі мобільного зв’язку. Установлені в Україні максимально допустимі рівні випромінювання значно нижчі за допустимий рівень впливу РЧ- сигналів радіо та телевізійних передавачів, деяких інших побутових приладів (наприклад, СВЧ-печей).
Сучасний світ з його все більш зростаючими темпами життя несе в собі нову поведінку людей, що, у свою чергу, відтворює нові культурні цінності. Одна з найактуальніших проблем пов’язана із впливом високотехнологіч- них засобів комунікації на культуру поведінки та свідомість дітей і молоді.
В українському суспільстві з’явилось таке поняття, як «мобільна культура». За статистикою, кожний другий українець має мобільний телефон, а багато хто й не один. Фахівці кажуть, що так само, як з початком автомобільної ери виникла необхідність урегулювати дорожній рух, те саме необхідно зробити з етикою спілкування по мобільному телефону.
Українське суспільство (взаємодія школи і батьків), зокрема молодь, розуміючи поняття «мобільна культура», не завжди дотримується її етичних норм. Крім того, соціальне опитування показало, що існує потреба у формуванні та поширенні етики користування мобільним зв’язком. Молодь переважно розуміє необхідність переводити мобільний телефон у беззвучний режим у громадських закладах. Однак це стосується лише церкви, лікарень і закладів культури, а ось навчальні заклади залишаються осторонь. Така тенденція обумовлена надзвичайними темпами розвитку інформаційних технологій. Розвиток мобільної телефонії й розвиток культури її використання мають відбуватись одночасно, бо в іншому разі неможливе становлення інформаційного суспільства європейського рівня.
Тому дітей і молодь необхідно привчати до цивілізованого спілкування з наймолодшого віку, разом із формуванням загальнокультурних цінностей навчити їх користуватись мобільним зв’язком у громадських місцях, дотримуючись правил мобільного етикету та поважаючи свободу оточуючих, тобто приділяти значну увагу вихованню молоді згідно з етичними правилами користування мобільним зв’язком.
Необхідно зазначити, що низький рівень культури в умовах розвитку інформаційних технологій чинить негативний вплив на безпеку життя дітей і молоді. Ідеться про використання мобільних телефонів і загалом продуктів інформаційного прогресу як засобів прояву насилля у школі.
Неправомірні дії з використанням мобільного зв’язку та нехтування культурними нормами цивілізованого спілкування не тільки ставлять людину в залежне становище, а й наносять величезну моральну шкоду людству і є серйозною перепоною на шляху становлення суспільства європейського рівня.

Сторінка: 1 2
завантаження...
WordPress: 22.92MB | MySQL:26 | 0,332sec