Виховний захід на тему: «ФОРМУЛА ВИБОРУ ПРОФЕСІЇ: МОЖУ + ХОЧУ + ТРЕБА» (гра – експрес)

Мета: виховувати любов до праці, розвивати у дітей розумові та творчі здібності, уміння, навички з метою орієнтації їх на свідомий вибір майбутньої професії.

Обладнання. Вислови про працю, виставка літератури «Робота є робота», стенд «Всі в нас професії – почесні!», анкети для учнів.

Учитель: Шановні учні. Сьогодні ми проводимо виховну годину з трудового виховання і професійної орієнтації на тему «Формула вибору професії: можу + хочу + треба.». Вона актуальна, тому що праця завжди була, є і буде основою життя. І від того як людина працюватиме, буде залежати майбутнє не тільки сім’ї, а й держави. Як ви вже здогадалися, сьогодні мова піде про вибір професій.

А почну я з притчі.

Якось один народ вів нелегку боротьбу проти загарбників. І коли всім стало ясно, що вони програють битву, вояки вже не вірили своєму воєначальнику, пішла паніка, тоді люди звернулися до Господа і попросили: «О, Господи, допоможи нам, покажи, де та людина, яка поверне військо і надихне його на перемогу над ворогом!» Господь змилувався й показав дім, де жила така людина. Це був дім шевця. Отже, людина, яка могла бути генералом, шила не дуже гарне взуття, а бездарний генерал вів військо до поразки.

В чому ж суть притчи?

Діти. Правильний вибір професії.

Учитель. Так! Одним із найважливіших кроків у житті є вибір професії. Адже займатися тим, що тебе цікавить, приносить радість – одна з найважливіших умов відчуття життєвої повноцінності. Вибір навчального закладу, а згодом професії, значною мірою впливає на все наступне життя молодої людини. Тут не можна докладатися на випадковість, квапитися. Необхідне найсерйозніше ставлення до цієї проблеми. Не менш важлива обставина – людина повинна робити те, до чого має хист і здібності. Таку працю вона виконуватиме залюбки і найкраще. Це принесе користь людині і всьому суспільству. Звичайно, свої таланти і нахили    можна успішно виявити, застосувати в багатьох професіях, а не тільки в одній, як часом помилково уявляють батьки та діти. Щоб дійти правильного рішення, треба бути добре поінформованими. І хоча в цьому плані школи, підприємства, державні та громадські організації проводять значну роботу, необхідно самим виявити ініціативу і шукати належну інформацію. Багато зла може принести прагнення батьків за всяку ціну «пробитися» до певної школи, до певної спеціальності, якщо дитина не виявляє до цього ані хисту, ані бажання. Багато людей й досі дуже обмежено уявляють собі коло професій, які можна здобути в різноманітних навчальних закладах. Якби суспільство виходило з таких уявлень, то ми б мали повно продавців, кухарів, перукарів, шоферів, юристів, співаків та акторів, а для решти професій, а їх переважна більшість, людей би не вистачило.

Отже, основним завданням і вчителів, і батьків є підготовка дітей до свідомого вибору майбутньої професії.

1-й ведучий.

Не за глибокими морями,

Не за дрімучими лісами,

Не в якомусь чужоземному царстві,

А в нашому рідному місті,

Споконвіку живуть-поживають

І горя не знають

Дуже працьовиті українці.

2-й ведучий.

Професіоналів серед них багато.

Вони – майстри своєї справи.

На роботу ідуть, як на свято.

Шанують люди їх талант і славу.

1-й ведучий.

Батьки і діти – сім’я єдина.

Шанувати будемо рідну Україну,

Працювати будемо завзято,

Щоб життя у нас було, як свято.

2-й ведучий.

Тож сьогодні ми вас усіх вітаємо

І від серця щирого успіхів бажаємо.

Хай щастя й радість завітає в кожен дім.

І від порога й до порога, як рушник,

Хай м’яко стелиться життєва дорога…

Учитель. Здавна відомо, що батьки для дітей є взірцем у житті, еталоном чистоти, доброти, порядності. Вони намагаються бути схожими на них. Адже від батьків діти успадковують все найкраще: характер, здібності й, нарешті, – талант. Талановиті батьки – талановиті діти!

Сторінка: 1 2 3 4
завантаження...
WordPress: 23MB | MySQL:26 | 0,494sec