Виховний захід на тему: «ДЕНЬ СТУДЕНТА. «СТУДЕНТСЬКІ РОКИ – ЧАСТОЧКА НАШОГО ЖИТТЯ»

Мета. Виховувати у студентів любов до життя; любов до молодості; вміння помічати красиве; спостережливість.

Ведучий 1

Шановні присутні, тема нашого заходу: “Студентські роки – часточка нашого життя”. І ми маємо таку надію, що побачене й почуте сьогодні на сцені залишить у вашій душі слід, і змусить вас хоч на хвилинку задуматися над тим, що життя не стоїть на місці і що незабаром ми розлучимося.

Ведучий 2

Я певна, що кожен з вас поодинці чи разом з друзями згадає студентські роки. Адже відомо, погане забувається швидко, а добре залишається назавжди в куточках нашої пам’яті. І нехай ми, заклопотані повсякденністю, іноді забуваємо про все на світі, все ж я сподіваюся, що ви згадаєте студентство, а значить згадаєте нас.

Ми жили безтурботним, звичайним життям. Всі проблеми за нас вирішували батьки. Але одного року ми привезли документи до цього навчального закладу… і розпочалося:

дискотеки

фільми

гулянки

пари…, а подумаємо про це завтра.

(Пісня)

Ведучий 2

Говоримо ми “студент”, “студенти”, “студентське життя “, а чи знаємо походження цього слова, і де з’явилися перші студенти.

Слово “студент” латинського походження, означає “той, що сумлінно чимось займається”.

Перші студенти з’явилися разом з виникненням університетів у Європі. Спочатку в Болонії (Італія) в ІХ ст., потім у Парижі (Франція), Оксфорді й Кембріджі (Англія).

Першим вищим навчальним закладом на Україні була Києво-Могилянська академія, відкрита в 1631 році. Але ще й до неї українська молодь не цуралася освіти і багато українських прізвищ знаходимо в архівних документах західноєвропейських університетів і шкіл в ХV–ХVІст.

Щодо суспільної ролі студентства, то варто зазначити хоча б те, що саме студенти вчинили замах на ерцгерцога Фердинанда 28 червня 1914 року в Сараєво, що й спричинило початок Першої світової війни. Саме студенти виступили під Крутами в 1918 році на захист молодої Української Республіки від більшовицьких військ. Саме студенти своїм голодуванням восени 1991 року домоглися відставки консервативного уряду Віталія Масола.

Отже, незважаючи на нелегкі умови життя і навчання, студенти були і є найактивнішою частиною молоді.

Ведучий 1

Дізналися, що означає слово “студент” і де з’явилися перші студенти? Але яке воно студентське життя? Цікаве, сповнене несподіванок і радощів, незвичностей і смутку таке воно – студентське життя.

Студенти

        Світлий і врочистий той момент,

        Він зірками сяє та іскриться,

        Коли ти дістав звання – студент,

        Коли виявив бажання далі вчиться.

        Ти студент, і маєш цим гордитись,

        Ти повинен пам’ятати це.

        І повинен старанно учитися,

        Збирать знання як зеренце.

        Пам’ятати ці студентські роки

        Будем завжди ми у різний час,

        Як робили хибні й вірні кроки,

        Як студентами ще звали нас.

Ведучий 2

Сьогодні ми відзначаємо Міжнародний день студента. І цей день вибраний невипадково.

Міжнародний день студента традиційно відзначається щороку 17 листопада, починаючи з 1941 року. Ця дата вибрана невипадково: 28 жовтня 1939 року в окупованій фашистами Чехословаччині студенти відзначали День республіки. Демонстрація була придушена, і багато студентів зазнали травм. Один з них, Ян Ополітал, від одержаних ран помер. У день його похорону, 17 листопада, знову відбувся виступ студентів проти фашистської окупації. Маніфестація була розігнана, близько 2 тис. студентів заарештовано, 9 організаторів демонстрації розстріляно, у цей же день гуртожитки розгромлено, вищі навчальні заклади закрито.

Отже, в знак пам’яті про трагічні події 17 листопада 1939 року, і враховуючи велику суспільну роль студентства, в 1941 році на Міжнародному молодіжному форумі прийнято рішення про святкування 17 листопада Міжнародного дня студента.

Ведучий 1

Дізнавшись після складання вступних іспитів, що ти студент, в душі щось діється надзвичайне. Ти відчуваєш, що хочеш кричати: “Я не просто людина, я – студент”. Виникає питання, а студенти що, не люди? Ви тільки-но послухайте:

– А я дізналася що студенти це не люди.

– А це ж чому так жорстоко?

– Та ось іду вулицею і чую розмову двох сусідок. Перша скаржиться: “Ой, що воно за люди такі. Покрали моркву, буряк і капусту. Друга говорить: “Так то ж може студенти”? Перша відказує: “Та які там студенти, сліди то людські”.

Ведучий 2

Невже й насправді всі студенти – це не люди. То виходить, що кожна людина в певний період життя не була людиною, а була студентом. Отже, те, що ми будемо доносити до вашого відома не тільки про студентів, а й про всіх людей. Беріть до уваги!

(Анекдоти)

Завідуючий зооветеринарним відділенням

і студент на кораблі

Пливли на одному кораблі студент і завідуючий зооветеринарним відділенням. Корабель розбився об скелю, а їх двох викинуло на острів до людоїдів. Приводять їх до вождя і запитують:

– Що робити з ними?

– Вождь відповідає: “Студента нагодувати, напоїти і покласти спати”; дивлячись на заввідділенням, говорить: “А з цим я ще поговорю про своє направлення”.

Студент на екзамені

На екзамені студент бере один білет – не знає, другий білет – теж не знає, так третій, четвертий, п’ятий… Викладач бере залікову книжку і ставить “3”. Інші студенти обурено: “За що”?

– Як за що? – відповідає викладач. – Якщо щось шукає, значить щось знає.

Дівчина на заліку

Приходить дівчина на залік, і ніжно, дивлячись на викладача, говорить:

– Я готова на все, щоб отримати залік.

– На все?

– Так, на все.

– Тоді гаразд. Ідіть і вивчіть.

Поведінка студента вдома (сценка)

Батько з матір’ю дивляться по телевізору американський триллер “Крик”. У кімнату до них залітає син і кричить: “Привіт, предки! Чого не стрічаєте свого синочка з технікуму”? (Падає на стілець і кладе ноги на столик). “Цей фільм я по відаку у технарі у Філіповича бачив. Кльовий фільмончик”. (Мати перелякано дивиться на сина).

– Ігорю! Що він сказав? Де він такого набрався?

– Тихо, мовчать! – каже батько.

Увага батька зосереджена на екрані.

– Зараз цей шланг цій швабрі засадить фінак у спину по саму рукоятку (слова сина).

Мати хапається за серце. Батько це розуміє по-своєму.

– Чого ти, Катю, так зблідла? Нічого страшного не трапилося, цей тип ще її не замочив.

– Та я про нашого синочка. Де він таких слів нахапався? (Та чоловік припав до екрану).

– О! О! Зараз він її припечатає (слова сина).

– Цей шланг і справді її порішив (слова батька).

Син задоволено пирхає.

– А ви думали я вам лапшу на вуха клею (батько встає).

– Кльовий фільмончик (додає мати), але швабру шкода.

Ведучий 1

Олег, ти не здогадуєшся з ким, ой, точніше з чим порівнюють студентів?

Ведучий 2

Ні, не здогадуюсь.

Ведучий 1

Тоді послухай цю розповідь, і ти, а також вельмишановні глядачі дізнаєтесь хто, а точніше що таке студент.

Епіграф: “Хто з’їв весь корм для рибок?! Зрозуміло – студент поснідав!”

Отже,
хто такий, пробачте, що таке студент? Студент – від латинського тарган. Завжди щось жере і завжди цих самих студентів багато. Коли вмикається світло – вони розбігаються… Як стверджують вчені, студенти походять від мавп. Хоча ні, навпаки, мавпи походять від студентів.

Перші поселення студентів були знайдені… ну, точно не пам’ятаю коли, але тоді ще вимерли динозаври, мабуть від голоду.

Студент – клас ссавців, підряд хижаків. У холці досягають до двох метрів. Студенти, звичайно, живуть зграями, а точніше групами. Коли студенти припиняють гризти граніт науки, вони, звичайно, йдуть на водкопій в гуртожиток. Після водкопою у студентів відразу ж починається шлюбний період. Самці в цей час агресивні, самочки навпаки – піддатливі.

Студент складається з голови, тулуба і кінцівок. Голова, в свою чергу, складається з беньки, макітри й … ваш варіант.

Факт відсутності мізків у студента підтверджується результатами тесту. У ста навмання вибраних студентів запитали: “Як ви гадаєте, який у вас айк’ю?” 50% відповіли: “Ти чо?”, 46% – дзвонили другові, троє – сказали “Пів другої”, один знаходиться в реанімації.

Так, тяжко виживати студенту. Хоча дуже приємно згадати той час. Пам’ятаю, як подавав документи – атестат, паспорт, 100 грн., задоволене обличчя ректора.

І якщо в таких умовах студенти здатні вижити і навіть чомусь таки навчитися, то нашу країну чекає велике майбутнє.

Ведучий 2

Ну все, посміялися, а тепер про життя, і не тільки про нього. Ось і настав останній
рік навчання. Роки закоханості пливуть, ось, ось скінчиться цей рік і ми розлучимось. На довгій життєвій дорозі мимоволі згадується все, особливо студентські роки, вони – та незабутня часточка душі, в котрій відкладено почуття Вічне. Це
почуття знайоме кожній людині в цьому світі. Все проходить – і життя, і роки, а воно вічне, бо це наше кохання.

Сторінка: 1 2
завантаження...
WordPress: 23.04MB | MySQL:26 | 0,555sec