Виховний захід на тему: «ДЕНЬ ІМЕНИННИКА. «ВІТАЄМО З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ»

Мета. Розвивати культуру спілкування, навчити змістовно проводити свято та дозвілля, ознайомити з історією походження імені, з правилами культурної поведінки, поздоровити іменинників з Днем народження.

Оформлення. Зала прикрашена лозунгом “З Днем народження!”, повітряними кульками, малюнками, плакатами:

“Не дарунок дорогий, а дорога увага!”,

“Дар – не купівля: не гудять, а хвалять!”,

“Дарувати не менш приємно, ніж одержувати подарунки”,

“Вихованість полягає не в тому, що ти не розіллєш соус на скатертину, а в тому, що не помітиш, коли це зробить хто-небудь інший”. А.П. Чехов;

“Великие достоинства и слава идут на убыль от дурного нрава”. Фирдоуси.

За святково прибраними столами сидять іменинники, батьки, викладачі. На столах стоять квіти, тістечка, печиво, виготовлені дівчатами.

Куратор

Добрий день, дорогі друзі! Правда чудова ця фраза? Вона нас зближує з вами, одразу у всіх чудовий настрій. Свято завжди приносить радість у дім, а особливо, коли це свято – День народження.

Сьогодні ми зібралися, щоб привітати наших іменинників, тому що теплі слова зігрівають душу і звеселяють серце.

Ви дізнаєтеся звідки походить ваше ім’я, з якої мови запозичено, що означає. Крім цього, ми хочемо ознайомити вас з деякими правилами культурної поведінки: як правильно вибрати подарунок імениннику, як красиво дарувати й приймати подарунки, а також як поводити себе, коли ви прийшли в гості. Ще ми хочемо показати як цікаво і різноманітно можна організувати конкурси, щоб у гостей був гарний настрій.

Ведучий

Ім’я – найвірніший друг людини, воно усе життя супроводжує людину. Ім’я – це частина нашої особистості і міцно переплітається з безліччю справ людського життя.

У стародавні часи під час хрещення новонароджений отримував ім’я того святого, з яким він народжувався в один день. Цей святий призначався імениннику як Ангел-охоронець. У той час день народження й іменини (тобто, день Ангела) співпадали. Свята в календарі староукраїнського року найчастіше пов’язані з порами року, відповідно до них – з працею в полі, господарстві. Але існує багато святкових днів названих іменами святих: Архангела Гавріїла (8.04), Івана Купала (7.07), Петра і Павла (12.07), Пророка Іллі (2.08), Андрія Первозванного (13.12), Святого Василя (14.01) та інші.

Серед численних чоловічих свят є багато жіночих: Великомучениці Катерини (7.12), Великомучениці Варвари (17.12), Преподобної Марії Єгипетської (21.04), Марії Магдалини (4.08), Святих мучениць Віри, Надії, Любові і матері їхньої Софії (30.09), Тетяни (25.01).

Ведучий

Ми хочемо ознайомити вас з деякими жіночими святами. Одним з найважливіших для молоді є День Катерини – свято, що припадає на 7 грудня. Напередодні цього свята парубки постились, щоб Бог послав їм добру жінку. В цей день дівчата ворожать і закликають долю.

Ранком, до схід сонця, дівчина йде в садок і зрізає гілочку вишні. Цю гілочку вона ставить у пляшку з водою і чекає на свято Меланки (13.01). Якщо до Меланки вишня розів’ється і зацвіте – доля дівоча цвісти буде. Є цвіт на гілочці – буде весілля, нема – восени доведеться Покрову благати: “Свята мати, Покровонько, покрий мою голівоньку”.

Традиційно з приходом Катерини наступали люті морози. Тому і казали: “Як Катерина на воді, то Різдво на льоді”, “Як на Катерину холодно, то буде голодно”, “На свято Катерини ховайся під перини”.

Ведучий

Про Варвару Великомученицю народна легенда свідчить, що вона була така мудра на вишивання, що вишила ризи самому Ісусові Христові. У день Великомучениці Варвари – 17 грудня – гріх прати, білити і глину місити, “можна тільки вишивати та нитки сукати…”.

Беручись до вишивання, колись дівчата хрестились і шепотіли: “Свята Варвара золотими нитками Ісусові ризи шила і нас навчила”.

“Варвари” – день повороту на весну. Другий день – Преподобного Сави, третій – Миколи. В Україні в цей час починається зима: випадає великий сніг, замерзають ріки. З цього приводу в народі говорять: “Варвара снігом постелить, Сава загладить хуртовиною, а Микола морозом придавить”, “Варвара мосте, Сава гостре, а Миколай гвозде!” Всі ці три дні наші селяни колись варили кутю та узвар – “щоб хліб родив та садовина рясніла”.    °

Ведучий

А ось ще одне жіноче свято, яке ми святкуємо 14 березня – День преподобної мучениці Євдокії, або, як селяни кажуть, “Явдохи”. Згідно з народною традицією – це перший день весни (за старим календарем 1 березня). У цей день повертаються з вирію ластівки. “Ластівки вилітають – погоду обіцяють!” – свідчить народне повір’я. Господарі, що вже думають про посіви ранніх ярих зернових культур, по ластівках визначають погоду: “стеляться” ластівки по землі – буде погода, можна вже сіяти овес; “бояться” ластівки землі – це буде негода; передбачають урожай: якщо вітер у цей день віє з заходу або з півдня – буде врожай на збіжжя, якщо ж зі сходу або півночі, то буде посуха, а тому і неврожай на зернові культури. Якщо день сонячний – уродить пшениця, якщо похмурий – буде врожай на гречку і просо. Якщо в цей день хуртовина, то люди кажуть: “Явдоха хвостом крутить – буде пізня весна”.

Та пройшов час і, на жаль, забувши традиції предків, батьки почали вільно вибирати ім’я дитині.

Багатьом цікаво знати про походження імені, зрозуміти глибокий зміст. Адже ім’я – не просто слово для відгукування: ім’я – це і характер, і доля, і помічник на усе добре, і заступник небесний. Чи могла раніше мати дати дитині ім’я, якщо його не було у церковній книзі? Ні, не могла! Як жити дитині на землі одній, без Ангела-охоронця? Та поступово повертаємося до народних традицій.

Отже, поздоровляємо наших іменинників і хочемо розповісти, що ж означають ваші імена.

Студент

        “Імення ці дивні” –

Із Греції й Риму, із Заходу й Сходу

Вони нам дістались від різних народів,

А що вони значать – послухай, дитино,

Галина – спокійна, міцна – Валентина,

Наталя – рідна, морська – то Марина,

А Зоя – життя, чистота – Катерина,

Оксана – чужа, ну а мир – то Ірина.

Софія – премудра, а Клара – ясна,

Ось що означають ці імена.

Любов – це порив і сила,

Людмила – всім людям мила,

Хресту присвячена – Христя,

Ольга – весела, товариська,

Анна – благодать, цариця – Ніна,

Божественна дочка – Зіна,

Олена – світло, воскресіння – Настя,

Лариса – чайка, а Ксенія – гостя,

Софія – премудра, а Клара – ясна,

Ось що означають ці імена прекрасні.

Ведучий

10 вересня, 21 жовтня, 5 лютого з’явилися на світ Юлі в різний час, у різних місцях, але поєднує їх спільне ім’я, яке означає ось що: Юлія – жіноча форма імені Юлій, що походить від латинського “Оліус”. Доросла Юля бережлива, гарно готує. Майже весь свій час приділяє сім’ї. Професійне зростання її цікавить мало. Вона не жадібна. Любить пускати плітки, але щиро радіє успіху друзів.

Студент (поздоровлення на фоні музики)

Милі дівчата! Від імені всієї групи бажаємо, щоб супутником вашого життя була ніжна мелодія кохання і синій птах щастя. Хай вам посміхаються замріяні вечори й тихі світанки. Хай буде над вами небо голубе і яскраве сонце. Нехай вітер з берега юності приносить вам лише радість, а руки дорогих для вас людей – троянди необмеженого кохання.

Ведучий

Тетяна – походить від латинського Татіус, імені сабінського царя. Доросла Тетяна – рішуча, самовпевнена, міцна, навіть власна і дуже емоційна. Товаришувати любить з чоловіками, поруч з якими стає більш жіночою і м’якою, ніж у колі подруг. Не переносить одноманітність, тому мандрування – її пристрасть. Тетяна досить вперта, завжди намагається настояти на своєму. Тетяна – одне з найпоширеніших жіночих імен. Тетяною охоче називали своїх героїв російські та українські письменники. Сьогодні ми вітаємо наших Тетян, що народилися в грудні та січні. У січні народилися такі видатні люди:

1 січня 1863 року народився П’єр де Кубертен, французький громадський діяч, педагог, історик, літератор, основоположник сучасного олімпійського руху.

4 січня 1643 року народився геній світової науки, англійський вчений Ісаак Ньютон.

8 січня народився В.С. Стус, український поет і перекладач, правозахисник.    

23 січня 1783 року народився видатний французький письменник Стендаль. Його роман “Червоне і чорне” увічнив ім’я автора.

У січні народилося багато видатних світових діячів науки, культури, літератури.

Сторінка: 1 2 3 4
завантаження...
WordPress: 23.1MB | MySQL:26 | 0,316sec