Виховний захід на тему: «ЧИ ЗНАЄШ ТИ СВІЙ КРАЙ»

Мета. Розвивати інтерес учнів до вивчення історії, географії, культури та традицій рідного краю, зміцнювати їх почуття національної гордості й гідності.

Форма проведення: інтелектуальна гра

І. Підготовча робота.

Класний керівник з допомогою членів батьківського комітету знаходить мецената, щоб придбати призи для переможців у змаганні. Це заохотить учнів до участі в грі, стимулюватиме їх пошукову роботу при підготовці. За тиждень-два до початку гри рекомендуемо повідомити учнів про орієнтовну тематику. Для того, щоб їхня участь у змаганні дала бажані результати, їм треба знати:

а) український алфавіт;

6} міста, гори, ріки та озера, природоохоронні зони України;

в)    історичні події, які відіграли важливу роль у долі українського народу,
примножили його славу;

г)    імена великих українців — видатних історичних діячів, правителів, уче
них, митців, героїв;

г)    культуру, звичаї, обряди свого народу;

д)    історію державної символіки України.

ІІ. Організація гри.

1. Звучить у записі чи у виконанні учнів пісня:

Гей, шуми, Великий Луже! Мати-Хортице, співай! Запорожців плем’я дуже Повернулось в рідний край.

То не вітер лине з поля В придніпровській стороні — То летить козацька воля На буланому коні.

Наша мова солов’їна Піде з нами у віки. Доти буде Україна, Доки будуть козаки!

2. Вступне слово вчителя,

Жодна з держав не може вважати себе ані розвиненою, ані демократичною, якщо ЇЇ громадяни не знають свого минулого. Особливо потрібно його знати нам, українцям. Адже від нас цілеспрямовано, упродовж століть намагались відібрати історичну пам’ять, а, отже, й позбавити національної гідності, перетворити в рабів із синдромом меншовартості. А тим часом наша історія, наша культура, наші традиції, може, й найдавніші у світовій цивілізації. Численні археологічні дослідження підтвердили, що на території сучасної України задовго до античної Еллади та Стародавнього Єгипту була високорозвинута культура.

Де коріння сильне й глибоке, там й дерево сильне, воно бурям і стихіям ставить могутній опір. Звісно, що сила дуба зберігається не лише в його могутньому стовбурі й крилатих гіллях, а й головним чином — у корінні.

Перекотиполе з никлим корінням безсиле у борюканні з вітрами, які ганяють його, тому, нарешті, воно закочується у провалля й гниє.

Сторінка: 1 2 3
завантаження...
WordPress: 22.95MB | MySQL:26 | 0,650sec