Виховний захід МИ – ПРОТИ СНІДу МИ – ЗА ЖИТТЯ !

Психолог. Добрий день, діти, шановні вчителі, гості! Добридень, дорогі друзі! Сьогодні ми проводимо акцію, учасниками якої станете й ви. «Ми — проти СНІДу! Ми — за життя!» (Разом.)

Мета акції: надати інформаційну підтримку в питаннях здорового способу життя, об’єктивну інформацію про ВІЛ і СНІД, сформувати практичні навички поведінки в ситуаціях ризику, виробити толерантне ставлення до ВІЛ-інфікованих.

Девіз акції: «Допоможи й підтримай». СНІД — одна з найважливіших і трагічних проблем, які постали перед людством у кінці 20 століття. Акція проходить у рамках програми «Рівний — рівному» і Міжнародного дня взаєморозуміння з ВІЛ-інфікованими.

План проведення:

1.Прес-конференція «СНІД — не залишаймося байдужими».

 1. Тренінгове заняття «Знати, щоб жити».
 2. Закриття акції, вручення агітаційних брошур і плакатів.

 

ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЯ

«СНІД — не залишаймося байдужими» Історична довідка

1978 р. — у деяких пацієнтів у США, Швеції, Танзанії й на Гаїті зареєстровано симптоми захворювання, що за кілька років назвуть СНІДом.

 1. р. — Фахівці Центрів контролю за хворобами визначили, що нова недуга передається через кров. Уперше використовують абревіатуру СНІД (АЮ5 — асдиігесі іттипе сіеНсіепсу зупсіготе). Причини хвороби й шляхи зараження поки невідомі. Уперше зафіксовано випадки СНІДу в дитини після переливання крові.
 2. р.—Люк Монтаньє (Франція) відкриває вірус, який спричиняє СНІД. Згодом його назвуть ВІЛ (HIV – human immune deficiency virus).

1985 р. — виявлено, що вірус передається через рідини організму: кров, сперму, вагінальні виділення й грудне молоко. Розроблено перший тест на ВІЛ.

1987 р. — у СРСР зареєстровано перший випадок захворювання на СНІД. Випущено перші ліки, що сповільнюють розвиток СНІДу. Принцеса Діана відкрила перший у Великобританії госпіталь для хворих на СНІД.

 1. р. — 1 грудня оголошено Всесвітнім днем боротьби зі СНІДом. У США прийнято закон, що забороняє дискримінацію ВІЛ-позитивних.
 2. р. — у лікарнях Волгограда й Нижнього Новгорода понад 200 дітей було інфіковано ВІЛ. Офіційна версія — недбалість персоналу.
 3. р. — У СРСР створено мережу спеціальних медичних центрів для профілактики й лікування ВІЛ/СНІДу.
 4. р. — за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), 10 млн людей в усьому світі живуть із ВІЛ, серед них понад 1 млн—у США Червона стрічка стала міжнародним символом боротьби з ВІЛ/СНІДом.

  1992 р. — в Україні прийнято закон «Про профілактику захворювання на СНІД і соціальний захист населення».

  1. р.—у СІЛА СНІД став головною причиною смерті людей віком від 25 до 44 років.
  2. р. — в Україні вперше за рік зареєстровано понад 1 тис. ВІЛ-інфікованих.
  3. р. — створено Об’єднану програму ООН із проблем СНІДу (UNAIDS). Оголошено про нове покоління ліків.
  4. р. — програма UNAIDS починає перший етап ініціативи полегшеня доступу до ліків — проект забезпечення ліками бідних країн. У США вперше зареєстровано зниження рівня смертності від СНІДу. Загальна кількість ВІЛ-інфікованих у світі — 22 млн осіб.
   1. р. — в Україні цей рік було проголошено Роком боротьби зі СНІДом. Молодим людям забезпечується доступ до високоякісної освіти з питань профілактики ВІЛ.
   2. р.—Україна одержала грант Глобального фонду для подолання епідемії ВІЛ і СНІДу та її наслідків у розмірі 92 млн доларів.

  Визначення ВІЛ/СНІД

  Учасникам пропонується відповістити на запитання «Що таке ВІЛ, СНІД? »

  В — вірус (збудники захворювання)

  І — імунодефіциту (відсутність захисної реакції системи організму)

  Л — людини (вражає тільки людину)

  С — синдром (сукупність симптомів захворювань)

  Н — набутого (з’являється протягом життя, а не вроджений)

  І — імунного (вражає імунну систему людини)

  Д — дефіциту (відсутні захисні реакції імунної системи)

  ВІЛ—це вірус імунодефіциту людини, що призводить до розвитку СНІДУ. СНІД — це синдром набутого імунодефіциту.

  ВІЛ виявляється за допомогою спеціальних методів дослідження крові. Коли вірус потрапляє в організм, імунна система починає виробляти в імунних клітинах спеціальні білки-антитіла, які борються з вірусом. Присутність антитіл у крові людини вказує на те, що в організм потрапив вірус.

   

  Шляхи передачі ВІЛ

  Існує три основних шляхи передачі ВІЛ:

  1. Незахищений статевий контакт із ВІЛ-інфікованою людиною

  1. Через кров (переливання неперевіре-ної крові, порізи, використання нестерильних шприців і т.д.).
  2. Від ВІЛ-інфікованої матері дитині під час пологів або через молоко.

  ВІЛ не передається через предмети побуту, обійми, туалети, свійських тварин, комах, гроші, білизну, мило, рушник, мочалку, кашель і чхання, рукостискання, дружній поцілунок, плавання в басейні, їжу тощо.

  Статистика

  За новим даними ЮНЕЙДС темпи, поширення епідемії СНІДу у світі, схоже, уповільнюються, хоча в деяких регіонах і країнах кількість нових інфікованих і далі зростає.

  В усьому світі сьогодні налічується приблизно 38,6 млн людей, які живуть із ВІЛ. Тільки в 2005році 4,1 млн осіб заразилися ВІЛ і 2,8 млн померли від хвороб, спричинених СНІДом.

  За статистичними даними, ситуація в Україні — найгірша серед країн Східної Європи й Центральної Азії. З 1987 року станом на 1.03.06 в Україні офіційно зареєстровано 103 572 ВІЛ-інфікованих, з них на цей період хворі на СНІД — 17 692, померло — 9910.

  За оцінками ЮНЕЙДС/ВООЗ реальні цифри значно вищі від офіційних даних.

  Високі показники захворюваності^- у Дніпропетровській, Одеській, Миколаївській, Донецькій областях, АР Крим, Севастополі, Києві. Споживачі ін’єкційних наркотиків усе ще залишаються рушійною силою епідемії, середовищем, де активно поширюється ВІЛ. Однак завдяки програмам зниження ризику й підвищення інформованості їхня частка послідовно знижується від 84 % у 1997-му до 46 % в 2004-му році.

   

  Проблеми стигми й дискримінації ВІЛ-інфікованих.

  Уяви: як ти поводився б, якби довідався, що близька тобі людина ВІЛ-інфікована?

  Це нелегке питання постає зараз перед багатьма людьми. Трагізм ситуації полягає в тому, що не можна повернути все, як було раніше. ВІЛ-інфіковану людину, насамперед, наділено такими самими почуттями, бажаннями, надіями, що й здорових. Тому основна допомога хворому полягає у психологічній підтримці, розумінні, толерантному ставленні.

  Ми дійшли до таких понять, як стигма і дисримінація.

  СТИГМА
  (тавро) – переконаність, що певні риси людей або їхня поведінка є ганебними й аморальними.

  Стигма в дії — це вже дискримінація — порушення або позбавлення людини прав через її національність, расу, вік, стать або стан здоров’я.

  Дискримінація не виникає на порожньому місці, а базується на стереотипах. Дискримінація ВІЛ-інфікованих людей ґрунтується на уявленні про них як про «брудних» і приречених.

  Основні стереотипи:

  —    усі ВІЛ-інфіковані — наркомани й повії;

  —    ВІЛ-інфіковані приречені на смерть,
  — їм нічого втрачати, тому вони навмисне заражають інших;

  —    СНІД поширюють іноземці-біженці й іммігранти.

  Ці стереотипи є помилковими.

завантаження...
WordPress: 22.92MB | MySQL:26 | 0,705sec