Виховна година. ’’Здоровим бути модно’’

Тема. Виховна година. ’’Здоровим бути модно’’

Мета: Ознайомити учнів із поняттями «вітаміни» та «мікроелементи», їх види та роль у житті людини; формувати у дітей інтерес до вітамінних продуктів та прагнення до збереження власного здоров’я.

 

Наочні посібники: карта України, таблиці.

 

Хід заняття

І. Організація класу.

ІІ. Вступне слово вчителя .

–         Діти зверніть увагу на цю таблицю (табл. 1). В яких продуктах найбільше йоду?

 

(учні розглядають таблицю і називають продукти: тріска, креветки, хек, курятина і т.д.)

–         А тепер давайте зіграємо в гру «А я знаю…». Я буду називати продукти, а ви піднімати картку світлофора. Зелене світло є йод в цьому продукті, червону якщо немає.

Почнемо: горіхи, молоко, печиво,  цукерки, риба, апельсин, цукор, ягоди, м’ясо, морква, борошно і т.д. Молодці!

 

ІІІ. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів, повідомлення теми і мети.

–         Кожна людина прагне бути здоровою, а що з для цього потрібно? Що сприяє збереженню і зміцненню здоров’я? Один із секретів – корисна їжа. Саме з неї отримуємо мінеральні речовини. Серед мінеральних речовин найважливіше місце посідає йод. Йод потрібен для росту, гарної пам’яті. Тільки не треба його плутати з йодом, яким лікують ранки.

Повідомлення учня:

За останні роки в Україні забуто багато традиційних страв. Більшість населення обирає страви за смаком, а не за їхньою користю для здоров’я. Ми багато споживаємо білого хліба, консервованих ї штучних продуктів. Ця їжа містить недостатню кількість необхідних для організму людини вітамінів, мікроелементів та інших речовин. Вона сприяє послабленню організму. Усе це є першопричиною багатьох захворювань.

 

ІV. Засвоєння учнями нових знань.

–         Що з це за вітаміни та мікроелементи? Давайте разом розберемося з цим питанням.

Ще в минулому столітті було встановлено, що крім білків, жирів і вуглеводів, людині для нормального повноцінного харчування і збереження здоров’я необхідні вітаміни (А,В,С,Д,Е) мінеральні солі та мікроелементи.

Мінеральні солі та мікроелементи підтримують сталість внутрішнього середовища організму.

Підраховано, що за 70 років життя людина споживає приблизно 50-52 тонни води, 10 тонн вуглеводів, 2,5 тонни білків і всього 200 — 300 кг мінеральних солей.

Обсяг мікроелементів, необхідних людині, обчислюється мікрограмами. Наприклад, людському організму в день потрібно йоду:

 

За 70 років життя це складає всього 5 грамів! Зате його нестача викликає уповільнення росту, порушення розумового і психічного розвитку, зміни в дітей — «кретинізм» а також може призвести до збільшення щитовидної залози, зобу. Це — хвороби, пов’язані з дефіцитом йоду.

–         А хто може показати, де знаходиться щитовидна залоза?

–         Що вам нагадує це слово?

 

Повідомлення учня:

Гормони щитовидної залози відповідають за нормальний розвиток мозку і нервової системи. Тому у разі їхньої недостачі доросла людина може відчувати слабкість, сонливість, сухість шкіри, негативну чутливість до холоду.

 

–         А зараз давайте пограємо в гру «Мікрофон».  Кожен з вас по черзі буде називати продукти харчування, в яких міститься йод.

–         А чи кожного дня ви вживаєте ці продукти?

–         Що з треба робити, щоб поповнити організм йодом?

Учені в усьому світі дійшли висновку, що найоптимальніший продукт для йодування – є сіль.

–         Як ви вважаєте, чому?

 

V. Узагальнення систематизація знань.

– Що необхідно людині для нормального повноцінного харчування?

– До яких хвороб призводить нестача йоду в організмі?

– Який оптимальний продукт для профілактики йододефіцитних захворювань?

 

VІ. Підсумок заняття.

Робота в групах. Сюжетно-рольова гра. Скласти діалог, в якому треба пояснити про користь вживання йодованої солі .

 

І на закінчення нашого заняття прослухайте вірш та будьте здорові.

Щоб здоровим бути, треба добре дбати

Про своє здоров’я кожен день і час.

Тільки все корисне  слід нам споживати,

Щоб в лікарні зовсім не діждались нас.

завантаження...
WordPress: 22.77MB | MySQL:26 | 0,374sec