Виховна година “Я – неповторна людина”

Обладнання: геометричні фігурки (трикутники, прямокутники, кола різних розмірів і різних кольорів — червоний, синій, зелений) по 3—4 штуки всіх варіантів на кожну групу.

Хід заходу

Вступне слово

На сьогоднішній годині ми разом із вами вирушимо в подорож дивним світом відчуттів, переживань. У пій подорожі, як у будь-якій казці, зустрінеться нам добро і його помічники — ваша сила волі, рішучість, уява, сміливість, доброзичливість, а також зло. Зло матиме вигляд алкоголю, сигарет та інших негативних явищ. А його помічниками будуть боягузтво, нерішучість, небажання відповідати за свої вчинки. Та, на мою думку, як у кожній казці, добро завжди перемагає зло, і на наших заняттях зло поступово буде переможено з вашою допомогою.

А тепер приготуйтеся, ми починаємо…

Давайте поділимося на групи, тепер кожна група отримує завдання: розкласти на групи геометричні фігури. Під час роботи необхідно акцентувати увагу на спільній діяльності: кожний має право висловлюватися, думка одного не менш важлива за думку іншого.

Виконавши завдання, представники груп пояснюють, за якою ознакою були об’єднанні геометричні фігури (за кольором, за формою, за розміром).

Наступне завдання кожній групі — стати за зростом, потім — за кольором волосся (наприклад, від темніших до світліших), за кольором очей (тільки з карими очима).

Пеня виконання цього завдання поставте запитання: чи є в класі два абсолютно однакових учня ? Можуть виникнути труднощі з близнюками, але якщо ви добре знаєте дітей, можна розповісти про їхні відмінності — як психологічні, так і фізіологічні.

А тепер нехай кожен розгляне уважно лінії своїх долонь. Необхідно зазначити, що в різних людей різні відбитки пальців тощо.

Висновок

На основі наших занять можна стверджувати, що кожна людина (дитина) є індивідуальною, унікальною та неповторною.

З’ясуйте, як діти розуміють термін «неповторність людини». Допоможіть їм збагнути, що це поєднання зовнішності, поведінки, характеру та здібностей людини.

Наприкінці заняття — рефлексія: які вправи діти виконували на занятті, для чого це робилося, якого висновку ми дійшли.

завантаження...
WordPress: 22.88MB | MySQL:26 | 0,330sec