Виховна година на тему: « МОЇ ЦІННОСТІ»

Мета. Закріпити явлення учнів про моральні цінності людини, серед яких такі поняття, як сенс життя, щастя – головні на життєвому шляху молоді.

Виховувати доброту, чесність, порядність.

Обладнання. Плакати, музичне супроводження.

Плакати.

Щастя – це стан нового задоволення життя, почуття вищого вдоволення радості.

                                        Словник

Найщасливіша людина та, що дає щастя найбільшій кількості людей.

                                        Дені Дідро

Немає нічого вищого і прекрасного, ніж давати щастя багатьом людям.

                                    Людвіг Ван Бетховен

Викладач. Шановні учні! Сьогодні ми поговоримо про найвищі моральні цінності людини, про сенс життя і щастя. Поняття моральні цінності дуже широке. Воно формувалося протягом століть.

У сучасній моралі в основному закладено заповіді Ісуса Христа. Але вони часто пристосовувалися до певних соціально-політичних умов.

Зараз Україна повертається до загальнолюдської моралі: моральні цінності, серед яких такі поняття, як сенс життя, щастя – головні, вони – своєрідний компас на життєвому шляху молоді. Рано чи пізно перед кожною людиною постає питання: для чого я живу?

Ще зовсім недавно проблема сенсу життя вважалася вирішеною. Здавалося ось-ось завдання формування нової людини буде вирішено. Сенс життя – в праці на благо суспільства, це вважалося першою життєвою потребою людини.

Але реальність виявилася значно складнішою, ніж застарілі догми. Як і в минулі часи, проблема сеансу життя стоїть сьогодні гостро. Перебудова викликала нову соціально-духовну атмосферу. Загострилися такі негативні прояви в суспільстві, як пияцтво, наркоманія, проституція, організована злочинність, бездуховність.

В чому суть мого життя? Для чого я живу?

Ці питання найбільше тривожать юнаків та дівчат у 16-18 років, бо вони тісно пов’язані з вибором життєвого шляху. Поняття “сенс життя” не може аналізувати без такого поняття, як “щастя”.

І перше запитання буде таким: який зміст ви викладаєте в поняття “жити красиво”?

Учениця. Жити красиво – це, перш за все, бути людиною у великому і малому.

Щоб здійснити свою мрію, людина повинна прикласти багато зусиль, особливо зараз, коли кожний “сам за себе”. Але треба бути чесним у досягненні мети, у становленні до оточуючих і поводитись так, як ти хотів би, щоб вони ставилися до тебе. Не можна вважати, що поганими засобами можна досягти доброї мети. Ті, хто домагаються багатства злочинними шляхами, не лише гублять себе духовно, але ризикують і життям. Працьовита, чесна, добра людина – вже щаслива.

Одержавши освіту і роботу, я буду почувати себе щасливо, і моє життя буде красивим.

Викладач. Прочитавши ваші анкети, я зробила висновок, що кожний по-своєму розуміє вислів “жити красиво”. Більшість з вас вважає, що “жити
красиво” – це, коли тебе поважають люди, у тебе є вірні друзі, гроші, вдалий шлюб. А меншість учнів вважають, що для “красивого життя потрібна освіта та життя з чистою душею.

Одна з анкет мене зворушила найбільше, я і хочу її процитувати:

“На мою думку, красиве життя – це коли тебе поважають люди. Для красивого життя треба здобути повагу до себе. Звичайно, в житті людини велику роль відіграють гроші. Та я думаю, що за гроші щастя не купиш, та й не тільки щастя, а й здоров’я, гарного настрою. Я думаю, що красиве життя – це щастя. На мою думку, краще жити в середньому достатку, але щоб бути щасливо”.

Діти, жити варто за будь-яких умов тому, що вклад в життя неповторимий. Життя – це ваша таємниця. Людина повинна пройти молодість, зрілість, залишити спадщину: посадити дерево, виростити дитину.

Немає нічого більш індивідуального, ніж уявлення про щастя, любов, прекрасне.

Скільки людей, стільки й уявлень.

А яке ваше уявлення про щастя?

Учень. Уявлення про щастя залежить від психіко-фізіологічного і фізичного стану людини, досвіду життя її народу, її класу, середовища, рівня культури. Людина може заявити: “Я вважаю себе щасливою”. І ніхто не має права піддавати це сумніву.

Сторінка: 1 2
завантаження...
WordPress: 22.92MB | MySQL:26 | 0,315sec