Виховна година “Мова почуттів”

Обладнання: картки з переліком подарунків і запропонованих ситуацій.

Хід заходу

На дошці написати слова: жах, тривога, образа, жадібність, любов, щастя, щирість, радість.

Які з написаних на дошці слів викликають у вас приємні відчуття, а які — неприємні? Обговоривши це з класом, можна позначиш слова, які виражають ці відчуття: неприємні — сніжинкою (знаком « — »), приємні — сонечком (знаком

« + »).

Сьогодні ми ознайомимося з мовою почуттів. У парах виконаємо таке завдання: у вас на партах — картки з переліком речей, які вам можуть подарувати на день народження. Обговоріть кожен із подарунків. Які подарунки вам сподобаються більше, а які вас засмутять?

Орієнтовний перелік речей машинка іграшкова, лялька, настільна гра, цікава книга з малюнками, конструктор, велосипед, ролики тощо; светр, штани, щеня чи кошеня (якщо вам заборонено тримати вдома тварин); квіти, торт, коробка цукерок тощо.

Потім кожна пара робить свій аналіз подарунків. Зверніть увагу нате, щоб вони обґрунтували кожний подарунок

 

Робота в групах

Як ми дізнаємося, подобається щось людині чи не подобається? Роздайте картки з описом ситуацій.

Орієнтовні ситуації; вам не подобається виставка картин; вам дуже сподобався новий музичний альбом Н. Могилевської; ви вибираєте мамі в подарунок на 8 Березня парфуми; ви дивитеся фільм жахів; ви хотіли купити саме ці кольорові олівці, а воші закінчилися перед вами тощо.

На підготовку — до 8 хвилин. Потім кожна група розіграє свою ситуацію. Обов’язковим є обговорення, за допомогою чого було передано почуття.

Висновок: почуття говорять про те, чого людина хоче і чого очікує, що їй подобається, а що не подобається. Наші жести й міміка — головні помічники у визначенні почуттів.

Чи можна утиснути неприємних почуттів?

Давайте намалюємо, як уникнути неприємних ситуацій, а також неприємних почуттів. Теми малюнків: коли собака кусається, коли мама щось забороняє, гра біля дороги, коли намагаєшся палити цигарки купання у річці (морі) без догляду дорослих тощо. Діти малюють, що треба робити, щоб цього не трапилося. Кожна дитина обґрунтовує свій малюнок.

Висновок: неприємних почуттів можна уникнути, коли думаєш про наслідки своїх учинків.

завантаження...
WordPress: 22.86MB | MySQL:26 | 2,532sec