Виховна година “Куріння чи здоров’я – вибирайте самі”

Мета: застерегти підлітків від небезпечного впливу тютюнової залежності, шкідливих наслідків тютюнопаління; стимулювати учнів до дотримання здорового способу життя, виробляти навички охорони власного здоров’я

Хід заходу

  1. Повідомлення теми, мети
  2. Цільова настанова у формі дискусії

Вступне слово психолога з елементами бесіди.

Чому люди курять? Як сказати “Ні”?

Армія курців поповнюється в основному за рахунок підлітків. Курці “зі стажем” зізнаються в тому, що почали палити цигарки, ще навчаючись у школі. Ні для кого не секрет, що зараз широко рекламуються різні марки сигарет на величезних бігбордах, по телебаченню, “попереджають” про шкідливість куріння, у фільмах показують розкутих жінок із сигаретою, які пускають легкий димок зі своїх вуст. Це стало “нормою” для нашого життя. Лікарі, педагоги б’ють на сполох, попереджають, що “куріння – бомба повільної дії”.

Тютюн – трав’яниста рослина. До її ск5ладу входить нікотин, який викликає залежність. Під час куріння нікотин швидко всмоктується в слизову оболонку рота, проникає в легені, досягає певних рецепторів у мозку, звільняючи речовину-стимулятор норадреналін.

 

Чинники, сприяють початку куріння тютюну:

  • курять батьки;
  • курять друзі;
  • під тиском ровесників;
  • у колі однолітків механізм наслідування, щоб завоювати авторитет серед інших;
  • потреба здаватися сильним, дорослим;

Хоч при першій спробі тютюновий дим здається підліткові ядучим, бажання стати дорослим, досвідченим, бути не гіршим від інших у компанії вимагає від інших у компанії вимагає від нього терпіти неприємні відчуття.    

 

Запитання до учнів:

  • Хто з вас пробував курити?
  • Що відчували коло ви курили?
  • Що на вашу думку змушує підлітка курити?
  • Як ви вважаєте, як суспільство відноситься до тютюнопаління?
  • Чи вважаєте тютюнопаління небезпечним для здоров’я?
  • Причини, що зумовлюють відмову 10-18 річних дітей кинути курити?
  • Що таке пасивне куріння?
  • Що більше шкодить здоров’ю пасивне чи активне куріння?

 

Продовжуючи палити, намагаючись довести собі, що зможе подолати слабкість, підліток підходить до моменту, коли починає відчувати задоволення функціонального змісту процесу куріння. Це призводить до звички, стає природним для курця, своєрідною закоханістю, проти якої воля та розум людини безсилі. Нікотин розпадається в організмі людини за дві години.. курці втрачають над собою контроль, продовжують курити, не можуть позбутися нікотинової залежності. Виникає рефлекс: рука постійно тягнеться за сигаретою. Нікотин вважається ефективним і доступним засобом боротьби зі стресом, допомагає курцеві легко приборкати негативні емоції, заспокоює і бадьорить.

  1. Проведення вправ
    1. Гра “Курінню – ні!”

Завдання: складіть рекламу, яка спрямована проти куріння.

У сучасному світі нас супроводжує багато спокус. Серед них сигарети. Як приємно запалити сигарету, пускаючи легкі димові клубочки. Але замисліться: що стоїть за димовою завісою!?

 

  1. Жартівливий експеримент.

Учні поділяються на 2 команди:

  1. ті, хто курить;
  2. ті, хто не курить.

 

Завдання:

1. надути на швидкість повітряну кульку (щоб визначити продуктивність роботи легенів у курців і в тих, які не палять),

2. віджимання хлопців від підлоги.

 

IV. Підбиття підсумків

Що нового ви дізналися під час заняття?

Що вас вразило?

Що особливо запам’яталося?

Прокоментуйте ці рядки:

Ти тільки на цьому шляху пам’ятай:

Цурайся цигарки, від чарки тікай,

Чи бути здоровим – вирішуєш Ти!

(Н.Власенко)

завантаження...
WordPress: 22.87MB | MySQL:26 | 0,318sec