Виготовлення розчинів фурациліну, калій перманганату, хлораміну як лікувальних та дезинфікуючих засобів

Тема. Практична робота 1. Виготовлення розчинів  фурациліну, калій перманганату, хлораміну як лікувальних та дезинфікуючих засобів.

Мета. Навчитись готувати  розчини  фурациліну, калій    перманганату, хлораміну як лікувальних та дезинфікуючих засобів

Тип уроку. Практична робота.

Обладнання: реактиви:   калій перманганат, дистильована вода; обладнання і хімічний посуд: технохімічні терези з важками, хімічній стакан або колба з етикеткою, на якій   зазначена   масова   частка розчиненої речовини і маса розчину (наприклад, 20 г розчину калій перманганату з масовою часткою 0,05), мірний циліндр, скляна паличка з гумовим   наконечником,  шпатель   або ложечка, фільтрувальний папір, м’яка ганчірка.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.

  1. Що таке розчини?
  2. Які бувають розчини?
  3. Із яких компонентів складаються розчини?
  4. За якою формулою можна обчислити маси компонентів розчинів?

ІІІ. Виконання практичної роботи.

Завдання 1.  Як антисептичний засіб у медицині застосовують (як зовнішнє) водний розчин з масовою часткою  калій пер­манганату 0,2 %. Приготуйте  50г даного розчину.

Завдання 2. Пролежні, які виникають у хворих, змазують роз­чинами з масовими частками калій перманганату 5 % або 10 %. Приготуйте по 200г розчинів     відповідно.

Порядок виконання роботи

1. Обчисліть, яку масу солі і води треба взяти для виготовлення розчину,  зазначеного в умові задачі.

2. Зважте на технохімічних терезах відповідно до зроблених обчислень масу (наважку) солі (пригадайте правила зважування).

3. Висипте  зважену  сіль у хімічний  стакан   або колбу.

4. Відміряйте мірним циліндром потрібний об’єм дистильованої води  (пригадайте правила вимірювання рідин) і вилийте в хімічний стакан або колбу з наважкою солі.

5. Перемішайте вміст стакана або колби скляною паличкою з гумовим наконечником до повного розчинення солі  (пригадайте правила розчинення твердих речовин).

6. Вилийте розчин у підготовлену склянку.

ІV. Домашнє завдання.

завантаження...
WordPress: 22.89MB | MySQL:26 | 0,309sec