Виготовлення колекції кормів для підгодівлі птахів взимку

Тема: Виготовлення колекції кормів для підгодівлі птахів взимку.

Мета: ознайомити учнів із різноманітністю кормів, які споживають птахи,  формувати навички виготовлення колекцій кормів; сприяти розвитку пізнавальної активності; виховувати охайність, зосередженість.

Обладнання і матеріали: картонні коробки, поліетиленові пакети з самоклейними стрічками, клей, зразки написів кормів, ножиці, картонні перегородки, корми.

Тип уроку: Закріплення знань

План заняття

  1. 1.                Повторення основних питань теми, ознайомлення із зразками кормів.
  2. 2.                Виготовлення колекцій кормів.

Теоретичне обґрунтування

Птахи, які залишилися зимувати, весь короткий день шукають їжу. Одні споживають свої запаси, інші –клюють плоди, ягоди та насіння рослин (горобина, калина, омела, сосна, ялина), практично усе те, що знайдуть у природі. А у природі не так і багато їжі, особливо взимку, тому наше завдання перед природою, допомогти її жителям.

Проте є й хоробрі птахи. Це наші «північні папуги» – шишкарі. Їдять вони насіння ялини або сосни, яке добувають з шишок вигнутими дзьобами. Тріщить мороз, а шишкар-мама сидить у гнізді і зігріває своїм теплом спочатку яйця, а потім – голих пташенят. Шишкар-тато весь цей час годує маму та пташенят насінням хвойних дерев, яке він приносить.

Птахи взимку бояться не холоду, а голоду. Тих запасів, що були зроблені восени, не вистачає. Тому і гинуть птахи у сильні морози. В наших силах, друзі, врятувати птахів від голодної смерті: розвісити годівнички і всю зиму підгодовувати їх.

Про корм потрібно потурбуватися ще влітку.

У серпні – вересні зв’яжіть снопики чортополоху, кінського щавлю, кропиви, лободи. Їх краще зберігати у підвішеному вигляді, а зимою встромити у сніг, поряд з годівничкою.

Синиці легко впораються і з твердою шкаралупою насіння кавуна, дині, гарбуза, кабачка. Це насіння потрібно промити теплою водою та висушити.

Жирне насіння соняшника можна також ввіткнути поряд з годівничкою Якщо немає вівса та проса, птахів можна годувати вівсянкою та пшоном.

Люблять птахи різноманітні сухофрукти та гриби. А ще більший сюрприз для птахів, якщо вони будуть червивими.

У травні – червні можна наловити травневих, червневих хрущів, які масово літають у вечірні години або інших комах. Сухі комахи взимку – це свято для багатьох птахів.

Більшість відходів зі столу врятують життя не одному птаху: недоїдена каша, картопля, крихти білого хліба, ягоди з компоту, крихти сиру тощо.

Потрібно пам’ятати, що чорний хліб набухає у зобиках птахів і може викликати їх загибель.

Залюбки птахи будуть клювати і шматочки жиру, маргарину, сала. Потрібно тільки пам’ятати, що вони повинні бути несолоні, тому щоб сіль для птахів – отрута.

Хід роботи

  1. Візьміть картонні коробки, в них вставте перегородки. Зовні упаковку підпишіть «Колекція кормів для птахів».
  2. У поліетиленові пакети з самоклейними стрічками, у кожну насипте по одному виду корму. На поверхню кулька наклейте відповідний напис корму.
  3. Кожен пакет з написом помістіть у коробку, у відведене місце.
  4. 4.                 Зробіть висновок.

 

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

20 Виготовлення колекції кормів для підгодівлі птахів взимку (15.4 KiB, Завантажень: 3)

завантаження...
WordPress: 22.9MB | MySQL:26 | 0,316sec