Видоутворення. Мікроеволюція

Тема. Видоутворення. Мікроеволюція.

Мета. Ознайомити учнів із способами видоутворення та  мікроеволюційними

            процесами; розвивати навики здобуття інформації, вміння спілкуватися

з іншими та розвивати ораторські здібності учнів. Виховувати культуру

інтелектуальної праці.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу

Форми і методи роботи: вправа «Ти -мені, я – тобі», «навчаючи – учусь»,тести.

Терміни і поняття: мікроеволюція, видоутворення, хвилі життя, дрейф генів, ізоляція.

Обладнання: підручник, таблиці, комп’ютер.

 

Девіз уроку

                                                             Те, що я чую, я забуваю.

                                                             Те, що я бачу, я пам’ятаю.

                                                                            Конфуцій.

 

Хід уроку

І. Організаційний момент.

Психологічний тренінг: «Працюємо разом – досягнемо більше, тому що…

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів

Вправа «Ти-мені, я-тобі.»

Учитель ставить питання по попередній темі, називаючи учня, що відповідатиме. Учень, який відповів, має право поставити запитання і назвати того, хто відповідатиме на нього. Вправа триває до тих пір, поки не будуть повторені основні ключові питання попередньої теми.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

В 30 – х роках ХХ століття вчених привернула увага популяція як форма існування виду. Нові дослідження проливають світло на початкові етапи еволюційного процесу, які відбуваються в середині виду і приводять до утворення нових внутрішньовидових угруповань – популяцій і підвидів. Цей процес називають мікроеволюцією. Вона доступна для безпосереднього спостереження і вивчення, через те, що може відбуватись в історично короткий час. Саме і про цей процес мікроеволюції та процес видоутворення ми сьогодні з вами будемо вивчати.

ІУ. Повідомлення теми і мети уроку.

У. Вивчення нового матеріалу.

   Інтерактивна вправа. “Навчаючи – учусь ”.

Кожен учень одержує картку із необхідною інформацією  по темі уроку. Протягом кількох хвилин опрацьовує її, спілкується з учителем і після цього може ходити по  класу і знайомити із своєю інформацією інших однокласників. Після того, як учні завершують свою роботу, вчитель спілкується з учнями по любій інформації. Проводить аналіз вивченого учнями, коригує їх відповіді.

Картки з інформацією про:

  1. Що таке мікроеволюція?
  2. Що таке видоутворення?
  3. Які є способи видоутворення?

УІ. Підведення підсумків уроку. Рефлексія.

Тестове завдання:

Вкажіть:

А-  єдине джерело спадкової мінливості;                 1. Дрейф генів

Б- елементарні одиниці еволюції;                              2. Природний добір

В – елементарні фактори еволюції;                             3. Хвилі життя

Г – рушійні сили еволюції ;                                          4. Елімінація

Д – групи особин, в яких відбуваються еволюційні   5. Ізоляція

перетворення;                                                          6. Популяція

Е – загибель до моменту розмноження.                       7. Мутації.

УІІ. Домашня робота. Вивчити матеріал по темі. С – скласти термінологічний словник; Д – скласти завдання на відповідність, В – скласти кросворд із ключовим словом.

 

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

43 Тема Видоутворення Мікроеволюція. (14.3 KiB, Завантажень: 24)

завантаження...
WordPress: 22.88MB | MySQL:26 | 0,845sec