Вибіркове озвучення мовлення літературних героїв

Тема. Вибіркове озвучення мовлення літературних героїв.

Мета. Вчити інсценізувати п’єсу, передавати інтонацію почуття дійових осіб; вчити знаходити за допомогою вибіркового читання уривки, слова, які характеризують дійових осіб; розвивати творчі здібності дітей; виховувати у дітей любов до тварин.

Обладнання. Маски для інсценізації п’єси.

Хід заняття

І Організація учнів до роботи.

ІІ Повідомлення теми і мети заняття.

ІІІ. Спостереження за мовленням дійових осіб.

Почергово розглядається кожна роль, визначається особливість мовлення, інтонація, темп, зміни у настрої героя. Звертається увага на вказівки автора щодо рухів, дій того, хто виконує роль.

ІV Вправи для розвитку дикції, голосу і техніки читання.

— Прочитайте слова з інтонацією, якої вимагає розділовий знак, що над колонкою.

! ?

Тікайте чого пристав вже вечір

гаразд ти хто така час і спатки

гав-гав медку ках-ках

пройду не пручайся такий звичай

лишенько напаслися простіть

вставай наїлися ляжу задрімаю

— Прочитайте з правильною інтонацією усі окличні речення, а потім — питальні.

V. Розучування п’єси.

Учні одягають маски, «бабуся» зав’язує хустку. Діти, які не беруть участі, можуть бути критиками: аналізують читання своїх однокласників, повідомляють про неточності в тоні, темпі, інтонації.

VІ. Характеристика дійових осіб.

— Які характерні риси має кожен герой твору? Доведіть свою думку за допомогою тексту.

— Які ролі ви хотіли б виконувати? Чому?

VІІ. Підсумок заняття.

— З яким новим жанром ознайомилися на занятті?

— У чому полягає особливість п’єси?

— Доведіть, що п’єса Олександра Олеся «Бабусина пригода» — казка.

V. Домашнє завдання

Вивчити свою роль.

завантаження...
WordPress: 22.87MB | MySQL:26 | 0,314sec