• Зареєструватись
  • План-конспект уроку на тему: Вуглеводи і ліпіди

    загрузка...

    Тема. Вуглеводи і ліпіди.

    Мета: поглибити і розширити знання учнів про ліпіди і вуглеводи як важливі органічні сполуки живих організмів; сформувати знання про особливості будови, функції молекул вуглеводів і ліпідів; сформувати вміння виявляти органічні молекули жирів та полісахаридів, досліджувати їхні властивості.

    Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

    Методи та форми роботи:

    1) інформаційно-рецептивний:

    2) репродуктивний:

    3)   проблемно-пошуковий:

     

    Терміни та поняття: ліпіди, вуглеводи, моносахариди, дисахариди, полісахариди.

     

    Обладнання: бульби картоплі, розчин йоду, спиртівка, пробірки, плоди соняшника, аркуш паперу, склянка з водою, ацетон (бензин), розчин крохмалю, олія.

     

    Девіз уроку.

    Мистецтво навчання не потребує нічого іншого,

    ніж умілий розподіл часу.

    Я.Коменський

    Хід уроку.

    І.       Організаційних момент.

    Я пропоную вам взяти аркуш паперу, зігнути його пополам , на одній стороні намалювати вираз свого обличчя, на початку уроку, в кінці уроку ми намалюємо ще одне обличчя і порівняємо їх.

     

    ІІ.      Актуалізація опорних знань.

    Інтелектуальна гра “Ти – мені, я – тобі”. Робота в парах. Взаємоопитування, взаємооцінка. Корекція.

     

    ІІІ.    Мотивація навчальної діяльності.

    З метою мотивації навчальної діяльності розглянемо проблемне питання.

     Жир, який заповнює горб верблюда, є джерелом води.

    Який процес забезпечує одержання води із жиру? Чому одержання води в такий спосіб ефективніше із жиру, ніж із вуглеводу?

    Учні частково відповідають на запи­тання, для повної відповіді вони поки що не володіють необхідною інфор­мацією.

    Запитання вміщені у папці «Вчись учитись», щоб можна було до них повернутися.

    ІV.    Повідомлення теми і теми уроку.

    (Монітор комп’ютера).

    План уроку

    1. Ліпіди.

    2. Властивості ліпідів.

    3. Різноманітність їх в організмі та функції ліпідів

    4. Вуглеводи.

    5. Класифікація та функції.

     

    V.      Надання необхідної інформації.

    Ліпіди – це низькомолекулярні сполуки з гідрофобними властивостями, які містяться в усіх живих клітинах.

    Властивості: нерозчинні у воді, але добре розчинні в органічних розчинниках (бензині, бензолі, хлороформі та ін.)

    Структурними одиницями молекул ліпідів можуть бути або прості вуглеводневі ланцюги або замінники складних циклічних молекул.

    Залежно від хімічної природи, ліпіди поділяють на жири і ліпоїди (жироподібні речовини).

    Жири (тригліцериди, нейтральні жири) є основною групою ліпідів. Являють собою складні ефіри триатомного спирту гліцерину і жирних кислот або суміш вільних жирних кислот і тригліцеридів (жирові включення або краплини жиру в клітинах діатомових водоростей, жирової тканини свиней, тюленів, китів; рідкі жири (олії) в насінні льону, соняшника, арахісу тощо).

    Трапляються в живих клітинах і вільні жирні кислоти: пальмітинова, стеаринова, лінолева, рицинолева.

    Ліпоїди – жироподібні речовини, до яких належать фосфатиди, стериди, різні воски і воскоподібні сполуки, а також жиророзчинні сполуки: пігменти (хлорофіли, каротини), вітаміни (А, Д, Е, К). отже, все вищесказане про різноманітність ліпідів в організмі можна представити в вигляді схеми:

     

    Функції ліпідів:
    1) Енергетична (у разі повного окислення 1 г. жирів до вуглекислого газу і води виділяється 38,9 кДж енергії).
    2) Будівельна (складова) – основна складова клітинних мембран.
    3) Захисна – механічний захист від ударів, тепло- і гідроізоляція.
    4) Запасаюча – підшкірний жир у ссавців, “жирове тіло” у комах.
    5) Джерело ендогенної води (100 г – 105 г води).

    Вуглеводи – органічні речовини з загальною формулою (СН2О)n, де n дорівнює трьома та більше.

    Але існують вуглеводи, в яких співвідношення вказаних у формулі хімічних елементів інше. До того ж, деякі з цих сполук містять атоми Нітрогену, Фосфору або Сульфуру.

     

    Функції вуглеводів:
    1) Енергетична – при розщепленні 1 г вивільняється 17,2 кДж енергії.
    2) Будівельна (структурна) – компонент клітинних мембран.
    3) Опорна – хітин є компонентом зовнішнього скелета членистоногих та клітинних стінок деяких грибів і водоростей, а також целюлоза є компонентом клітинних стінок у рослин.
    4) Запасаюча – крохмаль у рослин, глікоген у тварин.

     

     

    VІ.    Інтерактивна вправа.

    Лабораторна робота № 1.
    Виявлення органічних речовин (жирів, полісахаридів) та їхніх властивостей.

    Мета: навчитися виявляти органічні молекули жирів, полісахаридів, з’ясовувати їхні властивості, розвивати навички самостійності, вміння на основі спостережень робити висновки.

    Обладнання та матеріали: бульби картоплі, розчин йоду, спиртівка, пробірки, плоди соняшника, аркуш паперу, склянка з водою, ацетон (бензин), розчин крохмалю, олія.

    Хід роботи:
    1. Виявлення крохмалю (полісахариду). Краплю спиртового розчину йоду капніть на зріз картоплини. Що спостерігаєте? Поясніть причини змін.
    2. До розчину крохмалю додайте розчин йоду. Якого кольору став розчин? Нагрійте цей розчин, а потім охолодіть. Які зміни ви спостерігали? Про які властивості крохмалю це свідчить?
    3. Виявлення молекул жиру в насінні соняшника. На аркуші паперу розітріть декілька насінин соняшника. Підсушіть аркуш паперу. Що спостерігаєте? Про вміст яких речовин свідчить пляма на папері?
    4. В пробірку налийте декілька крапель олії. Додайте води. Що спостерігаєте?
    5. В пробірку налийте декілька крапель олії. Додайте ацетону (бензину). Що спостерігаєте?
    6. Про які властивості крохмалю і жирів свідчать ці досліди?

     

     

    VІІ.   Рефлексія.

    Прес – конференція

    Вчитель зачитує запитання:

    -         репродуктивні ( до 6 балів)

    -         реконструктивні ( до 9 балів)

    -         проблемні ( до 12 балів)

    Учні за бажанням відповідають на поставлені завдання.

     

    VІІІ. Підсумок уроку.

    Оцінювання і мотивація.

     

    ІХ.    Домашнє завдання.

    Опрацювати матеріал в підручнику.

    Дати відповідь на проблемне запитання: У 100 мл крові людини цієї речовини міститься 80-120 мг. У разі збільшення її вмісту до 180 мг  порушується вуглеводний обмін. Яка хвороба при цьому розвивається? Поясніть механізм регуляції цієї речовини в крові.

     

    8 Тема  Вуглеводи і ліпіди.
    8 Тема Вуглеводи і ліпіди.
    8 Тема. Вуглеводи і ліпіди.docx
    29.1 KiB
    Завантажень: 22
    8 вуглеводи і ліпіди
    8 вуглеводи і ліпіди
    8 вуглеводи і ліпіди.ppt
    480.0 KiB
    Завантажень: 12
    Для скачування файлів необхідно здійснити або Зареєструватись

    Залишии коментар

    загрузка...