Вуглеводи: глюкоза, сахароза, крохмаль, целюлоза. Молекулярні формули, поширення в природі

Тема. Вуглеводи: глюкоза, сахароза, крохмаль, целюлоза. Молекулярні формули, поширення в природі.

Мета. Дати поняття про оксигеновмісні органічні сполуки—вуглеводи, їх поділ на групи, поширення в природі; забезпечити репродуктивне засвоєння учнями понять теми, встановити ступінь усвідомлення учнями нового матеріалу; удосконалювати володіння прийомами розумової діяльності; виховувати працелюбність, сприяти розвитку екологічної культури учнів.

Обладнання. Таблиці „Поширення вуглеводів у природі”.

Форми і методи роботи. Фронтальна, групова, парна; інформаційно-рецептивний.

Тип уроку. Урок засвоєння нових знань та навичок.

Хід уроку

І. Організаційний етап.

Повідомлення теми і мети уроку.

 ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.

1. Закінчити рівняння можливих реакцій:

а)СН3СООН+Сu→

б) СН3СООН+Са→

в) СН3СООН+С2Н5ОН →

г) СН3СООН+СаСО3

2. Доведіть, що оцтова кислота належить до слабких кислот, але сильніша за карбонатну.

 ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

План.

1. Поняття про вуглеводи.

2. Глюкоза: молекулярна формула, поширення в природі.

3. Сахароза: молекулярна формула, поширення в природі.

4. Крохмаль: молекулярна формула, поширення в природі.

5. Целюлоза: молекулярна формула, поширення в природі.

1. Вуглеводи (сахариди) — це сполуки Карбону, Гідрогену, Оксигену, в яких співвідношення між Гідрогеном і Оксигеном таке, як у води – Сn2О)m.

Вуглеводи

Моносахариди

Дисахариди

Полісахариди

Глюкоза, фруктоза

Сахароза

Крохмаль

Целюлоза

С6Н12О6

С12Н22О11

6Н10О5)n

 

6Н10О5)n

 

2. У результаті фотосинтезу з вуглекислого газу і води в зелених рослинах утво­рюється глюкоза С6Н12О6.

світло

6СО2 + 6Н2О → С6Н12О6 + 6О2

хлорофіл

зелених

рослин

Глюкоза належить до класу органічних сполук, які називаються вуглеводами.

 

Глюкоза – моносахарид С6Н12О6 – безбарвна кристалічна речовина, добре роз­чинна у воді, солодка на смак.

У вільному стані вона міститься в багатьох фруктах, зокрема у винограді (звідси назва глюкози – виноградний цукор), у меду, є вона в коріннях, листках і квітках рослин, у крові людини і тварин (близько 0,1%).

3. Сахароза – дисахарид С12Н22О11 – безбарвна кристалічна речовина, солодка на смак, добре розчинна у воді. Під час нагрівання до 190-200° С кристали плавлять­ся, розплавлена маса після застигання утворює карамель.

У промисловості сахарозу виробляють із соку цукрової тростини (вміст 14 -16%), цукрового буряку (16 – 21%) та деяких інших рослин, наприклад, канад­ського клену, земляної груші.

 

4. Крохмаль — полісахарид (С6Н10О5)n. Це природний полімер, що синтезується в рослинах з глюкози за реакцією:

6Н12О6 → (С6Н1005)n + nН2O.

Крохмаль – білий аморфний порошок. У холодній воді нерозчинний, осідає на дні посудини, у гарячій набрякає, утворюючи клейстер.

Відкладається у бульбах, у коренях, зерні рослин (у картоплі – 20%, у зернах пшениці – 70%, рису – 80%).

5. Целюлоза —полісахарид (С6Н10О5)n – біла волокниста речовина, нерозчинна у воді. Є основною складовою частиною оболонок рослинних клітин. Найбільше її у волокнах бавовни (до 98%), льону та коноплі. У деревині міститься 50% целюло­зи.

 

 ІV. Узагальнення й систематизація знань учнів.

1. Вставте в текст пропущені слова (індивідуальна робота з картками):

а) Молекулярну формулу С6Н12О6, крім глюкози має … .

б) Крохмаль є природним … , молекула якого складається з окремих ланок … .

в) Сахароза входить до складу … (16-20 %) і … (14-26 %).

г) … являє собою волокнисту речовину, нерозчинну ні у воді, ні у звичайних органічних розчинниках.

2. Фронтальна бесіда.

Запитання для бесіди:

а) Як класифікуються вуглеводи?

б) Які фізичні властивості глюкози і сахарози?

в) Що спільного у: цукрового буряка, цукрового очерету, соку моркви, дині, берези?

г) Де в природі поширена целюлоза?

V. Домашнє завдання.

1. Опрацювати матеріал підручника.

2. Підготувати повідомлення „Використання глюкози у медицині”, „Використання сахарози в харчовій промисловості” та ін..

3. Розв’язати задачу.

Який об’єм вуглекислого газу (н.у.) виділиться при взаємодії 0,5 моль натрій карбонату з надлишком оцтової кислоти?

 

 

 

Додатковий матеріал.

Як виявити фальсифікований мед ?

До меду можуть бути домішані крейда, цукор, картопляне й кукурудзяне борошно. Щоб виявити їх досить взяти трохи меду в яку-небудь посудину, залити його дистильованою водою . Домішки залишаться на дні посудини або зверху розчину.

Борошно і крохмаль легко виявити за допомогою йодної проби. Для цього у розчин меду в дистильованій воді треба додати 1-3 краплі йоду. Синє забарвлення розчину свідчить про вміст у меді домішок.

Домішки крейди визначають, додавши у водний розчин меду кілька крапель кислоти або оцту. Спостерігається скипання.

Крохмальну патоку легко виявити за зовнішнім виглядом, за клейкістю і відсутністю кристалізації.

Про вміст цукрового сиропу ( звичайного цукру) в меді свідчить утворення білого осаду – аргентум хлориду при додаванні у водний розчин його 5-10% розчину ляпісу. Можна використати інший спосіб: до 5 мл 20% водного розчину меду додати 2,5 г плюмбум ацетату і 22,5 мл метилового спирту . Якщо в меді є цукор , на дно посудини випадає жовто-білий осад.

 

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

53 (778.3 KiB, Завантажень: 55)

завантаження...
WordPress: 22.86MB | MySQL:26 | 0,334sec